Babiš ustupuje v protikorupčních zákonech. Cena komunistů za podporu vlády, tvrdí poslanec Výborný
Jedná se o ústupek hnutí ANO komunistům výměnou za podporu při hlasování o důvěře vládě, myslí si lidovecký poslanec Marek Výborný.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.7.2018 v 06:36, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 13. 07. 2018

Související články

Důvod, proč chce Babiš zrušit Senát? Tady je, prozrazuje lidovec Výborný
ROZHOVOR „Andrej Babiš v době, kdy máme jednoznačně výrazný ekonomický růst, není schopen nastartovat investice. Nemůže se vymlouvat, že je u vlády necelý rok, protože už pátý rok je ve vládě hnutí ANO, navíc Babiš byl ministrem financí,“ říká poslanec KDU-ČSL Marek Výborný. Vysvětlil, že absentuje proinvestiční politika a rozdávat koblihy při objížďkách republiky je jen politický marketing. Pro ekonomiku a investice to však není k ničemu. Upozornil také na tristní stav vlády, kde se téměř nic neprojednává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Šéf komunistů o „velmi špatném členovi vlády“: Je nedůvěryhodný!
Šéf hnutí ANO a trestně stíhaný předseda vlády Andrej Babiš se ve čtvrtek dozvěděl, že 6. června bude podruhé pověřen, aby sestavil vládu. Stane se tak 9 dní před tím, než budou známy konečné výsledky referenda ČSSD o vstupu do vlády. Průběžné úniky informací naznačují, že se sociální demokraté rozhodnou pro vstup do vlády. Problémy by však Babiš mohl mít s komunisty, jejichž opoziční podporu potřebuje. A rozhodně ji nezíská zadarmo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Komunisté se obuli do Dolínka: Chce si jen dělat reklamu!
Poslanec ČSSD Petr Dolínek se chtěl pokusit odvolat předsedu komunistů Vojtěcha Filipa z vedení Sněmovny. Filip je jedním z místopředsedů dolní parlamentní komory. Čtvrteční MF Dnes však tvrdí, že Dolínek připravil svou akci tak špatně, že pro ni nezískal podporu ani ve vlastní straně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Program vlády má „většinovou podporu“ tripartity, řekl Babiš po jednání na tiskové konferenci
Programové prohlášení vlády má podle premiéra Andreje Babiše (ANO) „většinovou podporu“ tripartity. Řekl to na tiskové konferenci po dnešním prvním povolebním jednání zástupců vlády s odboráři a zaměstnavateli. Odbory a podnikatelé podporu vládnímu dokumentu přímo nevyjádřili. Chválí řadu bodů, předložili ale i své výhrady. Babiš dodal, že připomínky se do textu zapracovávají. Výsledná verze by měla být hotova v sobotu večer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš? Ratlík, shodil premiéra šéf KDU-ČSL Výborný
Šéf lidovců Marek Výborný se obul do premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle jeho slov je slabým předsedou vlády a před silnějším prezidentem Milošem Zemanem se roztřásl jako ratlík. Uvedl to alespoň v rozhovoru pro Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
To je Výborný! Lidovci mají nového předsedu
Předsedou KDU-ČSL se dnes na sjezdu strany v Brně stal poslanec Marek Výborný. Ve druhém kole porazil Mariana Jurečku, bývalého ministra zemědělství a dosluhujícího prvního místopředsedu strany. Výborný po více než osmi letech nahradí ve funkci předsedy končícího Pavla Bělobrádka, který už nekandidoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda odmítla další návrh ODS. Rušit EET nehodlá
Vláda dnes odmítla návrh ODS na zrušení zákona o elektronické evidenci tržeb i souvisejících změn v jiných daňových zákonech. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Zatímco ODS tvrdí, že evidence tržeb zvyšuje administrativní povinnosti podnikatelů, vláda tento názor odmítá. Premiér Andrej Babiš (ANO) byl hlavním iniciátorem zavedení systému EET v tuzemsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš prý ovládne i GIBS. Poslanec Žáček se bojí o osud Česka
Poslanec ODS Pavel Žáček bije na poplach. Trestně stíhaný předseda vlády Andrej Babiš dělá podle poslance jeden hrozný krok za druhým a ještě před ukotvením koaliční vlády ČSSD se snaží ovládnout bezpečnostní složky státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist