Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2020
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne291623 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.487x, což odpovídá cca 234.125-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Exkluzivně: Dubček, Husák a informace, které se o roce 1968 příliš neříkají. Historik Macháček zná sovětské archivy, nyní promluvil
ROZHOVOR Český historik Michal Macháček je autorem oceňované knihy o Gustávu Husákovi. Při práci na ní se mimo jiné dostal i k některým archivům v Moskvě, je tedy neobyčejně kompetentním komentátorem i pro události ze srpna 1968. Hovořili jsme s ním zejména o československých politicích, kteří byli na tehdejších událostech zainteresováni. Alexandru Dubčekovi, Gustávu Husákovi- ale třeba také Vasilu Bil'akovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 18:34, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 21. 08. 2018

Související články

Nech odpadne, čo je kolísavé... Historik Macháček opravuje jeden velký mýtus kolem Gustáva Husáka
ROZHOVOR Právě před padesáti lety se do čela Komunistické strany Československa dostal Gustáv Husák. Historik Michal Macháček, autor oceňované Husákovy biografie, v rozhovoru odhaluje jednu zásadní manipulaci, která je spojena s informováním o této události. Slavný Husákův výstup začínající slovy „Nechť odpadne, čo je oportunistické“, který bývá v této souvislosti připomínán, byl totiž pronesen v úplně jiném čase a za úplně jiných okolností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nechť odpadne, čo je kolísavé... Historik Macháček opravuje jeden velký mýtus kolem Gustáva Husáka
ROZHOVOR Právě před padesáti lety se do čela Komunistické strany Československa dostal Gustáv Husák. Historik Michal Macháček, autor oceňované Husákovy biografie, v rozhovoru odhaluje jednu zásadní manipulaci, která je spojena s informováním o této události. Slavný Husákův výstup začínající slovy „Nechť odpadne, čo je oportunistické“, který bývá v této souvislosti připomínán, byl totiž pronesen v úplně jiném čase a za úplně jiných okolností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Plzeňský pamětník se vrátil do doby okupace v roce 1968: Hrdinou není Dubček, ani lidé, ke kterým tak vzhlížíme. Ale...
REPORTÁŽ Výraznou připomínkou na srpnové události roku 1968 a 1969 budou v Plzni nejrůznější kulturní akce, na kterých představí unikátní dokumenty a lidem zapějí písničkáři kritizující tehdejší i současnou politickou garnituru. Hrdinou tehdejší doby nebyl prý Alexandr Dubček, ke kterému se do současnosti stále ještě přihlašujeme, ale prostí protestující občané, nikoliv jejich takzvané elity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jste řvoucí stádo! Miloš Zeman nakonec promluvil k 21. srpnu. Jen u nás
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Pietní vzpomínku na oběti sovětské okupace před budovou Českého rozhlasu narušovalo „řvoucí stádo“. ParlamentnímListům.cz to exkluzivně řekl prezident republiky Miloš Zeman. A vůbec poprvé sdělil důvody, proč k výročí srpna 1968 veřejně nevystoupil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Historik: Proč sem v srpnu 1968 Sověti přijeli? Nešlo jen o reformy. V sázce bylo mnohem více. USA nepomohly, protože...
Tisková agentura Slovenské republiky přinesla rozhovor s českým historikem Michalem Macháčkem, který sepsal první ucelenou historii československého komunistického prezidenta Gustáva Husáka. Macháček popsal pohled Spojených států na rok 1968 a starosti Sovětů. Neměli bychom si prý myslet, že jsme v srpnu 1968 byli pupkem světa. Nebyli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Srpen 1968: Tři mrtvé a 14 raněných za sebou nechali sovětští okupanti v Brně
Tři mrtvé a 14 zraněných, kteří museli vyhledat ošetření v nemocnici, za sebou zanechali sovětští okupanti v Brně v roce 1968. První Sověti přiletěli na brněnské letiště v Tuřanech již 20. srpna před půlnocí. Šlo o dvacet příslušníků tajné policie KGB v civilu. Osádka dalšího Antonova už obsadila letiště a vyhnala české velení, řekl ČTK historik Moravského zemského muzea Jan Břečka, který se sovětské okupaci Brna intenzivně věnoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lidé si dnes připomenou oběti okupace v roce 1968. Vystoupí Babiš
Lidé v celém Česku si dnes připomenou výročí 50 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy. Událost v srpnu 1968 ukončila naděje na „socialismus s lidskou tváří", spojený s reformami, které zaváděl tehdejší první tajemník Ústředního výboru KSČ Alexander Dubček. Hlavní část programu v Praze se soustředí u budovy Českého rozhlasu ve Vinohradské ulici, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 06:34, zobrazit podobné
Svinstva Západu. Husák zemřel smířen s Bohem a církví, dej mu Pán Bůh věčnou slávu... Katolický historik o Stalinovi, Trumpovi, Chartě 77 i klíčovém proroctví
ROZHOVOR Katolický historik Radomír Malý říká, že Západ v té podobě, jak dnes existuje, nemá šanci přežít. Lidovci dle něj už dávno nejsou křesťanskou, ale neomarxistickou politickou stranou. „Je pravdou, že Husák zemřel smířen s Bohem a církví, dej mu Pán Bůh věčnou slávu, ale byl to komunistický diktátor, jenž způsobil právě jí hodně zlého,“ říká historik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman mu pochválil knížku. A instituce, kterou řídil Drahoš, potom...
Badatel a historik Michal Macháček vydal koncem minulého roku obsáhlou publikaci o posledním komunistickém prezidentovi Gustávu Husákovi. Informace v ní obsažené čerpal z řady archivů včetně těch soukromých, devět let objevoval a pročítával stovky a tisíce spisů a svazků. V rozhovoru pro Echo24.cz odhaluje autor knihy například to, co měl Husák společného s prezidentem Milošem Zemanem, který mu mimo jiné jeho dílo pochválil, kvůli čemuž prý pak jinde ostrouhal. „Několik dní poté mi Akademie věd neschválila vědecký projekt na výzkum období normalizace,“ dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Oceněný historik Macháček: Prezidenta zajímalo, jestli mi medailí neuškodí
Prezident Miloš Zeman předal v neděli na Pražském hradě státní vyznamenání jednačtyřiceti osobnostem ze světa kultury, sportu, vědy i armády. Pozvání do pondělního pořadu Devadesátka na ČT24 přijal vyznamenaný historik a spisovatel Michal Macháček, který se zabývá problematikou česko-slovenských a česko-sovětských vztahů a komunistického hnutí ve dvacátém století. Nabídl tak svůj pohled na novodobou historii i na to, jak vnímat aktivní politiky, kteří spolupracovali s StB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
TOPlist