Poslancům i ministrům porostou platy pomaleji, schválila sněmovna
Platy ústavních činitelů se podle návrhu příští rok sice mají zvýšit, ale pouze v návaznosti na růst průměrné hrubé mzdy v nepodnikatelské sféře.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.8.2018 v 15:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 22. 08. 2018

Související články

Kašlete na Sněmovnu, nadával Okamura vládě. I lidovci. Učitelé zapláčou
V Poslanecké sněmovně to zase jednou vřelo. Poslanci se takřka do krve rozhádali kvůli platům učitelů. V úterý poslanci odhlasovali, že koalice ANO a ČSSD musí naplnit to, co si předsevzala – zvýšit platy učitelům a to co nejrychleji, resp. od 1. ledna 2020. Ve středu dopoledne se však toto hlasování začalo zpochybňovat. Nakonec vláda rozhodla o tom, že platy učitelů porostou pomaleji, než žádala opozice. To mnoho poslanců rozzlobilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Sněmovna vyzvala Maláčovou: Řekněte nám, kde vezmete peníze na sociální služby
Sněmovna chce po ministerstvech práce a sociálních věcí a financí návrh na doplacení dvou miliard korun na sociální služby. Návrh mají předložit poslancům do pátku příštího týdne. Už v úterý by měla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) poslancům říci, kdy peníze krajům pošle. Vyplývá to z usnesení, která dnes schválila dolní komora, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Vláda se shodla na růstu platů, porostou opět rychleji než v soukromé sféře
Vláda se shodla na tom, že platy zaměstnanců ve veřejné sféře porostou příští rok o osm procent. Všechny profese sice nedostanou stejně, půjde však o další rok v řadě, kdy státní zaměstnanci v průměru dostanou přidáno pravděpodobně více než soukromý sektor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČSSD: Platy ve veřejné sféře porostou všem stejně o 1500 Kč
Sociální demokracie prosadila, aby se platy ve veřejné sféře zvedly všem o stejnou částku 1500 Kč. Koaliční rada se na tom shodla v pátek, stejně jako na zrušení nejnižší tarifní tabulky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok asi o devět procent
Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok pravděpodobně pouze o devět procent, jak to schválila Sněmovna. Senát na tom dnes nic nezměnil. K přijetí návrhu na postupné navyšování platů v příštích dvou letech chyběl jeden hlas. Vládní platovou novelu, kterou horní komora neschválila ani neodmítla, tak zřejmě počátkem příštího týdne dostane k podpisu prezident, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Sněmovna schválila novelu zákona o směnárnách
Poslanecká sněmovna dnes schválila novelu zákona o směnárenské činnosti. Jejím cílem je zamezit nekalým praktikám některých směnáren, kterých se dopouštějí nejčastěji v centru Prahy při jednání se zahraničními turisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválila smlouvu s Vietnamem o boji proti kriminalitě
Posílení policejní spolupráce mezi Českem a Vietnamem a omezení především obchodu s drogami patří k cílům smlouvy, kterou dnes schválila Sněmovna. Dohoda se týká rovněž nelegální migrace nebo financování terorismu. Senát ji projednal už v dubnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
MPO: Sněmovna schválila novelu zákona o podporovaných zdrojích energie
Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky dnes schválila novelu zákona č. 165/2012 Sb., o podporovaných zdrojích energie a o změně některých zákonů, kterou předložilo Ministerstvo průmyslu a obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Poslanecká sněmovna schválila státní rozpočet na rok 2018
Poslanecká sněmovna včera ve večerních hodinách schválila návrh státního rozpočtu na příští rok. Celkové příjmy státního rozpočtu jsou na rok 2018 navrženy ve výši 1 314,5 mld. Kč, celkové výdaje v příštím roce dosáhnou 1 364,5 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
TOPlist