Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2021
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.440x, což odpovídá cca 127.316-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Pardubický kraj: Posuzování krajiny hřebčína v Kladrubech ze strany UNESCO pokračuje
Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem postoupila do dalšího kola projednávání pro zápis na seznam UNESCO. To pokračovalo oficiální návštěvou expertky Mezinárodní rady pro památky a historická sídla (ICOMOS), která se uskutečnila v Kladrubech koncem srpna. Rada památky hodnotí tuto pracovní návštěvu dobře a zajistila doplnění všech požadovaných dokumentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2018 v 11:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 09. 10. 2018

Související články

Pardubický kraj: Nominací krajiny hřebčína v Kladrubech do UNESCO se zabývalo slyšení v Paříži
Rada Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem na svém lednovém zasedání pokračovala v procesu nutném pro dokončení posuzování památky ze strany UNESCO. Aktuálně zpracovává doplnění požadavků, které vzešly ze slyšení se zástupci Mezinárodní rady památek a sídel (ICOMOS) v Paříži v závěru loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Obce oficiálně podpořily nominaci krajiny hřebčína do UNESCO
K nominaci Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem na Seznam světového dědictví UNESCO bylo dnes připojeno společné memorandum pěti starostek a starostů dotčených obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Cesta krajiny hřebčína do UNESCO pokročila do další etapy
Rada památky Krajiny pro chov ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem pod vedením 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka schválila na svém prosincovém zasedání vypořádání připomínek k přihlášce do UNESCO. Ty přišly k podané dokumentaci od sekretariátu UNESCO, od české pobočky ICOMOS a od Národního památkového ústavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Tradic si musíme vážit a pokračovat v nich
Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem byla zapsána na Seznam památek světového dědictví UNESCO. Rozhodl o tom Výbor pro světové dědictví UNESCO na svém zasedání v Baku v Ázerbájdžánu. Krajina hřebčína v Kladrubech nad Labem je tak 14 památkou České republiky na tomto prestižním seznamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Šmíd podepsal nominaci hřebčína v Kladrubech na seznam UNESCO
Nominační dokumentace s názvem Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem byla na MK podepsána 26. ledna 2018. Svůj podpis na Ministerstvu zemědělství k ní připojil ministr Jiří Milek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Změní se život obyvatelům v Kladrubech nad Labem? Záleží i na nich
Na besedě na téma Národní hřebčín Kladruby nad Labem a UNESCO se v Císařském hostinci v areálu hřebčína sešli občané s vedením podniku a také dalšími hosty. Byli mezi nimi i 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který je předsedou Rady památky Krajina kočárových koní v Kladrubech nad Labem, a Radomil Kašpar, starosta Litomyšle a předseda dobrovolného svazku obcí České dědictví UNESCO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Mezinárodní konference přivedla do Kladrub plejádu odborníků
Ve dnech 25. a 26. května 2017 uspořádal Národní hřebčín Kladruby nad Labem mezinárodní konferenci Ochrana kulturní krajiny (Organizace kulturní krajiny se zvláštním zřetelem k chovu koní), která se uskutečnila přímo v centru Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. Partnery konference byly Ministerstvo zemědělství ČR, Ministerstvo kultury ČR, Mendelova univerzita v Brně, Český národní komitét ICOMOS, Národní památkový ústav a Pardubický kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj připravuje rekonstrukci Domova mládeže v Kladrubech
Příprava rekonstrukce Domova mládeže pro Střední školu chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem pokračuje výběrem projektanta. Investiční záměr byl schválen radou letos v létě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj připravuje novou jízdárnu pro školu v Kladrubech
Pardubický kraj pokročil v záměru vybudovat v areálu Střední školy chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem novou jízdárnu. Členové Rady Pardubického kraje schválili dodavatele projektové dokumentace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Norská zkušenost se zápisem na listinu UNESCO může pomoci v Kladrubech
V rámci zahraniční pracovní cesty do Norska, jejímž cílem je především možné získání finančních prostředků na bilaterální spolupráci z Fondů EHP a Norska, navštívila delegace Pardubického kraje také oblast Rjukan. Ta je nejnovější norskou památkou zapsanou na listině světového kulturního dědictví UNESCO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist