Měření kvality ovzduší - švejkovina nebo sabotáž norem EU?
Umístění měřicích stanic imisí z dopravyv Praze 6 (a nejen tam)neodpovídá požadavkům předpisů EU. Proto výsledky měření udávají podstatně lepší kvalitu ovzduší, než ve skutečnosti dýcháme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 4.2.2019 v 15:40, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 04. 02. 2019

Související články

Ústecký kraj: Poslední měření kvality v Celiu neprokázalo vyšší míru škodlivin v ovzduší
Požár na skládce Celio ve středu 19. září 2018 řešil také Ústecký kraj, který nechal provést měření kvality ovzduší v lokalitě Litvínov a Most v souvislosti s požárem skládkového komplexu Celio a.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Hodnocení testovacího měření různých typů malých senzorů kvality ovzduší na observatoři Tušimice
Český hydrometeorologický ústav se zapojil do testování přenositelných senzorů na detekci konkrétních znečišťujících látek. Obdobná testování proběhla v řadě dalších zahraničních společností, které se taktéž zaměřují na monitoring kvality ovzduší. Byla vypracována zpráva, která popisuje výsledky tohoto testování a přináší výhled do budoucnosti a možnosti užití těchto senzorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Český hydrometeorologický ústav: Kvalita ovzduší a rozptylové podmínky v ČR za rok 2018
Úsek kvality ovzduší Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydává předběžnou zprávu týkající se zhodnocení kvality ovzduší a rozptylových podmínek na území ČR v roce 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Znečištění ovzduší benzo[a]pyrenem, těžkými kovy a benzenem za rok 2018
Úsek kvality ovzduší vydává předběžnou zprávu o znečištění ovzduší benzo[a]pyrenem, těžkými kovy a benzenem za rok 2018. Autoři zprávy mimo jiné popisují, že znečištění ovzduší benzo[a]pyrenem patří k hlavním problémům znečištění kvality ovzduší v ČR. Přitom 98 % celkového množství benzo[a]pyrenu se do ovzduší dostává z lokálního vytápění domácností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ostré měření přenosu znečištění ovzduší mezi Moravskoslezským krajem a Slezským vojvodstvím odstartovalo
Po několika měsících testování odstartovalo v březnu ostré měření znečištění ovzduší na monitorovací stanici, která je umístěna na těžní věži bývalého dolu František v Horní Suché ve výšce bezmála 90 metrů. Výsledky měření budou součástí výstupů projektu Air Border, na němž spolupracuje Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství (FMMI) Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava s Institutem meteorologie a vodního hospodářství z polských Katovic, který svá měření provádí v Ratiboři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): NKÚ potvrdil obavy Pirátů, kvůli znečištění stále umírají tisíce lidí
Peníze na podporu zlepšování kvality ovzduší v ČR se nevyužívají efektivně, vyplývá z kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu. V dnes zveřejněné prověrce kvality ovzduší se potvrdila dlouhodobá stanoviska Pirátů k problémům životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kubásek (ANO): Jihomoravský kraj se zapojí do projektu LIFE "AirCzechia"
Zastupitelstvo Jihomoravského kraje schválilo na svém zasedání 21. září 2017 zapojení do integrovaného projektu LIFE "AirCzechia", který pomůže naplnit cíle Programu zlepšování kvality ovzduší a přispějí ke snížení emisí a ke zlepšení kvality ovzduší
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
NKÚ: ČR se nedaří plnit opatření pro snížení škodlivin v ovzduší
Česku se nedaří plnit opatření pro zlepšení kvality ovzduší a hrozí nesplnění stanovených limitů škodlivin ve vzduchu do roku 2020. Vyplývá to z výsledků prověrky, které dnes zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Stát také podle kontrolorů nesleduje, zda projekty zlepšení ovzduší dotované ze státních peněz skutečně pomohly ke zvýšení kvality vzduchu. Vyjádření ministerstva životního prostředí ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Stav ovzduší na území Prahy se zlepšuje
Praha bude pokračovat v opatřeních ke zlepšení kvality ovzduší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj zakázal Celiu přijímat další odpad
V okolí Litvínova i Mostu již od čtvrtka probíhá měření škodlivin, které se po požáru na skládce Celio mohly dostat do ovzduší. Vedení Litvínova si měření objednalo na základě jednání s oddělením krizového řízení krajského úřadu, v Mostě nařídilo měření až vedení kraje spolu s krajským odborem životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist