Dotčení politici vidí krácení odměn jako populismus a pokrytectví
Za populistickou a pokryteckou označili někteří dotčení politici novelu, která jim sníží mzdy za funkce v obcích a krajích, pokud jsou zároveň členy Parlamentu. Řekli to ČTK. Novelu skupiny poslanců ANO a Pirátů proti kumulaci odměn z funkcí dnes schválila Sněmovna. Slova pokrytectví, závist a populismus zaznívala od odpůrců novely také v bouřlivé sněmovní debatě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.3.2019 v 19:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 13. 03. 2019

Související články

Jůzl (KDU-ČSL): Populismus kolem náhrad církvím jako pojítko
Populismus je mocný fenomén a tentokrát se v něm spojila ČSSD a ANO s komunisty v tažení za zdanění náhrad církvi. Přestože všichni vědí, že to přes ústavní (či evropský) soud nemůže projít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
A sluníčkaření, to jako není populismus? Je a jaký!
Slovenský prezident Kiska prohlásil v Masarykově univerzitě, že varuje před populismem. Všichni myslím víme, na které straně kolbiště se slovenský prezident nalézá. A tak se ptám, sluníčkaření a pražskokavárenství není populismus?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 30.1.2019 v 06:40, zobrazit podobné
Co se dnes děje ve vládě, to je pokrytectví a populismus, zahřmělo z Lán. Pak se prezident Zeman pustil do Slovenska za trik s imigranty
Prezident Miloš Zeman odpočívá v současné době na zámku v Lánech, kam se vrátil v noci ze Spojených států. Zde se zúčastnil Valného shromáždění OSN. Hned po návratu tak své dojmy sdělil na TV Barrandov Jaromíru Soukupovi v pravidelném pořadu Týden s prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Piráti podpoří zákon proti kumulaci odměn a senátní daňový balíček
Zákon omezující kumulaci odměn za výkon více funkcí, zákon o zpracování osobních údajů, senátní daňový balíček, projednání bodu ke změně klimatu, boj proti kůrovci – tato témata uvedli Piráti jako své priority na pravidelném tiskovém brífinku Pirátů před pokračováním 27. schůze Poslanecké sněmovny PČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti představili návrh na zrušení kumulace odměn veřejných činitelů
Omezit kumulaci odměn při souběhu funkcí, to je jeden z cílů Pirátů v tomto volebním období, který dnes na tiskové konferenci představil předseda pirátských poslanců Jakub Michálek a pirátský lídr do pražských magistrátních voleb Zdeněk Hřib.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Vyčlenit dvě procenta HDP na obranu je populismus
V rámci předvolebního boje a slibů voličům přicházejí návrhy z jednotlivých politických táborů na uzákonění povinné "mantry" v podobě povinného vyčleňování 2% HDP ročně na obranu. Je to však čistý populismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Ukončení vyšetřování krácení daní
Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v těchto dnech navrhli státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze obžalovat 6 osob ze stamilionového krácení daní při obchodech se spotřební elektronikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér včera podpořil vykradený návrh Pirátů proti kumulaci odměn politiků
Vláda Andreje Babiše včera posvětila recyklovaný návrh Pirátů, tentokrát z “vlastní dílny” proti kumulaci odměn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pošta funguje jak za starého Rakouska a daňový poplatník solí a solí... Všichni to vidí, ale politici nemají odvahu to změnit, píše ekonomka Šichtařová
Ekonomka Markéta Šichtařová dospěla k závěru, se kterým pravděpodobně nebude spokojeno velmi mnoho občanů. Ani politici. Jde o Českou poštu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist