Lesy ČR: Jaro zve na skalní hrad Drábské světničky v Českém ráji
Zřícenina skalního hradu Drábské světničky ve Středočeském kraji se otevřela 1. dubna veřejnosti. Památku spravují Lesy České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 08:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 02. 04. 2019

Související články

Lesy ČR: Lesníci otevřou skalní hrad Drábské světničky, chystají tam úpravy
Skalní hrad Drábské světničky nedaleko Mnichova Hradiště ve Středočeském kraji spravovaný Lesy ČR se otevře veřejnosti ve čtvrtek 29. března. Ročně podnik investuje do údržby památky milion korun. Úpravy se chystají i letos, turistickou sezónu neovlivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Drábské světničky jsou krátkodobě uzavřeny, jde o bezpečnost
Skalní hrad Drábské světničky ve Středočeském kraji je kvůli nezbytným opravám krátkodobě uzavřen, a to od 11. do 13. září. Jde o bezpečnost. Areál spravuje podnik Lesy České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V Českém ráji opět vynikne skalní masiv se zříceninou hradu Trosky
V okolí zříceniny hradu Trosky na Semilsku v Libereckém kraji se začalo koncem ledna s kácením asi stovky stromů. Práce potrvají měsíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Přístup na skalní hrad Šaunštejn je omezen
V tomto týdnu byla dokončena oprava přístupu na torzo skalního hradu Šaunštejn u Vysoké Lípy. Zároveň však musel být omezen vstup na některé vyhlídky na vrcholové skalní plošině a došlo také k omezení horolezecké činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Společný lesnický projekt s Hnutím Duha začal
Dobrovolníci tento týden v režii státních lesníků opravují, stavějí i bourají lesní oplocenky v Českém ráji. Příští týden bude další skupina vysévat na vytěžených plochách ve Městě Albrechtice na severní Moravě semena břízy. Ochrana a obnova lesa je společným tématem Lesů České republiky i Hnutí Duha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Lesní cesta z České Skalice do Ratibořic je bezpečná
Oblíbená lesní cesta mezi Českou Skalicí a Ratibořicemi v Královéhradeckém kraji je opět otevřená. Lesy ČR nechaly zpevnit skalní opukový masiv, který k ní přiléhá. Práce trvaly od letošního června do konce listopadu. Podnik zaplatil téměř 6,3 milionů korun bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Sanace Barevné skály v Českém Krumlově skončila, místo je bezpečné
Cesta i úsek Vltavy u Barevné skály v Českém Krumlově jsou zase bezpečné. Lesy ČR nechaly odtěžit 1500 tun uvolněné horniny a během dvou měsíců tak vyřešily havarijní situaci. Státní podnik zaplatil deset milionů korun. Podle znalce je skála stabilní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lesy ČR vracejí pstruha do jizerskohorských bystřin už třinácté jaro
Deset tisíc plůdků pstruha obecného vysadí 8. dubna na čtyřech tocích v Jizerských horách vodohospodáři z podniku Lesy ČR spolu s rybáři i zástupci Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky. Už třináct let tak vytvářejí stabilní a geneticky rozmanitou populaci živočišného druhu, který do tamějších vod patří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist