Obžalovaní v kauze BIS k soudu nepřišli, jednání začalo bez nich
Někdejší šéfka kabinetu premiéra Jana Nečasová (Nagyová), lobbista Ivo Rittig, jeho právník David Michal ani jeho obchodní partner Tomáš Jindra dnes nedorazili k soudu, který se v novém složení senátu začal zabývat jejich obžalobou v kauze vyzrazení zprávy BIS. Všichni dali souhlas s jednáním v nepřítomnosti. Soudkyně zatím účastníkům řízení nesdělila, zda připustí jako důkaz klíčové odposlechy Rittiga z hotelu Ventana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 20:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 17. 04. 2019

Související články

Soud s hejtmanem pokračuje: Obžalovaní popřeli, že by Půtovi dali nějaký úplatek
Obžalovaní v korupční kauze dnes u soudu v Liberci popřeli, že by libereckému hejtmanovi Martinu Půtovi (Starostové pro Liberecký kraj- SLK) dali nějaký úplatek. Podle obžaloby měl hejtman na úplatcích získat 830.000 korun, Půta to důrazně odmítá. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
V kauze kolem Ratha přednesou obžalovaní závěrečné řeči
Před Krajským soudem v Praze dnes budou čtvrtým dnem znít závěrečné řeči v kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Před soudem vystoupí obžalovaní, kteří vinu s výjimkou spolupracující obviněné Ivany Salačové, odmítají. Jejich pořadí zatím není známé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kulhavá spravedlnost
Některé servery přinesly v těchto dnech zprávu, že předseda Nejvyššího soudu ČR podal kárnou žalobu na soudkyni zlínské pobočky Krajského soudu v Brně Ivetu Šperlichovou. Oficiální důvody nejsou známy, podle dohadů mělo její provinění spočívat v tom, že soudila a rozhodla v kauze, v které obžalovaní vznesli námitku podjatosti proti ní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Václav Peričevič: Kauza Petr Kramný - obžalovaní znalci Matlach a Fargaš znovu před soudem
Ve středu a ve čtvrtek pokračuje u Okresního soudu v Ostravě hlavní líčení v kauze obžalovaných znalců z případu Petra Kramného, MUDr. Igora Fargaše a MUDr. Radka Matlacha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Je mi jedno, jak dopadnou obžalovaní v kauze Čapí hnízdo, ale...
Komentář na facebookovém profilu ke kauze Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Soud řeší obchody s vojenským materiálem, obžalovaní vinu odmítají
Pražský městský soud rozplétá případ čtveřice mužů, kteří jsou obžalováni v kauze převodu majetku Ministerstva obrany na jiné subjekty. Soudkyně Blanka Bedřichová dnes vyslechla některé svědky, hlavní líčení by mělo pokračovat ve středu. Případ se týká prodeje vojenského materiálu či náhradních dílů, který podle obžaloby nebyl pro stát výhodný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman se obrátil na Ústavní soud ČR. Kvůli kauze H-System
Prezident Miloš Zeman zaslal Ústavnímu soudu nevyžádanou intervenci podporující stanovisko stěžovatelů z družstva Svatopluk v kauze H-System. V případu by chtěl vystupovat jako tzv. amicus curiae, tedy přítel soudu. V dokumentu, který ČTK poslal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, navrhuje zrušení rozsudku Nejvyššího soudu v kauze H-System.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Třikrát nevinen. Tak skončil soud v kauze OKD
Bývalí místopředsedové Fondu národního majetku Pavel Kuta a Jan Škurek a znalec Rudolf Doucha, kteří byli obžalováni v kauze OKD, jsou nevinní. S definitivní platností tak rozhodl odvolací soud. Rozsudek je pravomocný. Informaci přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík : Lidský odpad čeká na rozsudek
U nejmenovaného soudu před senátem předsedkyně Odklízečky Lidského Odpadu (dále jen OLO) dozněly před nedávnem závěrečné řeči ve velmi zajímavé trestní kauze. Paní předsedkyně proslula neuctivým postojem k obhájcům a názorem, že obžalovaní obecně jsou lidský odpad, takže nadpis článku je přiměřený poměrům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Brutální útok cizinců z Nizozemska na českého číšníka. Dnes stanuli tváří v tvář u soudu. A toto proběhlo
Před pražský městský soud předstoupili dva Nizozemci, již obžalováni z pokusu o vraždu číšníka. Hájí se tím, že měli bránit přátele. O soudu píše mimo jiné server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist