„Kradení dětí“? Nejen Norsko, ale i Česko. Senátorka Chalánková má úkoly pro Marii Benešovou
ROZHOVOR „Co se mezi mladými muži při ochutnávce vína v Boršicích odehrálo, vědí nejlépe oni sami,“ říká senátorka Jitka Chalánková k mediálně propíranému konfliktu, kterého se účastnil poslanec Dominik Feri. Načasování výměny ministra spravedlnosti Jana Kněžínka za Marii Benešovou považuje Jitka Chalánková za nešťastné, s Marií Benešovou bude chtít řešit situaci českých dětí, které jejich matce, Evě Michalákové, odebral norský Barnevernet. K útokům na Srí Lance senátorka dodává, že křesťané jsou dnes jednou z nejvíce pronásledovaných skupin na světě. Závěr rozhovoru se stočil na téma rodiny. EU prý v novém programovacím období vůbec neřeší otázku rodiny, nýbrž pouze genderové programy, podporu mnohých nově definovaných pseudopráv a plnou zaměstnanost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 10:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 02. 05. 2019

Související články

Mnohým jsou norské peníze bližší než české děti. Sbírka na řidiče Sagana a vývoj v kauze Michaláková. Senátorka Chalánková promluvila
ROZHOVOR Pro Evu Michalákovou toho stát mohl udělat více. Tak hodnotí celou kauzu s odstupem let senátorka Jitka Chalánková, která se matce společně s dalšími českými politiky snažila pomoci. Systém norské pomoci dětem je podle Chalánkové ve výsledku zrůdný, nelidský a ničí životy nejen dětem, ale i jejich rodinám, některým politikům a úředníkům jsou navíc norské peníze bližší než osudy dětí. „Na stát se spoléhat nelze. Nechci tím ale hanět naše diplomaty, protože mnoho z nich odvádí skvělou práci, jsou aktivní a mají snahu pomáhat. Bez politického zázemí a podpory to lze ale dělat jen těžko,“ říká Chalánková rovněž v návaznosti na aktuální bezpráví, které v rámci EU zažívá český řidič kamionu Jiří Sagan. EU chce integrovat především francouzský prezident Macron. Podle Chalánkové, která podporuje výraznější spolupráci států V4, by ale měl řešit především problémy ve vlastní zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátorka Chalánková: Ve Spojeném království se nachází asi 200 odebraných dětí
Projev na 6. schůzi Senátu dne 27. 2. 2019 k úpravě některých vztahů v souvislosti s vystoupením Velké Británie a Severního Irska z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Manželství homosexuálů je nesmysl už svým názvem, rozčílila se senátorka Chalánková. Dítě není hračka, požadovat ho jako lidské právo je ztráta zdravého rozumu
ROZHOVOR „Tlačit na manželství homosexuálů je absolutně mimo a vůbec to nespadá do kompetence politiků,“ říká nezávislá senátorka Jitka Chalánková. Podle ní nesmíme zapomenout na tradiční pojetí manželství a rodiny, které si zaslouží ochranu společnosti. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvedla, že příliš benevolentním přístupem můžeme ohrozit původní evropskou civilizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Tak pan Hřebejk chce „vycházet do ulic“? Odpovědnost znamená nechat se zvolit, vzkazuje senátorka Chalánková. A dodává další lekce demokracie
ROZHOVOR „Některé záležitosti by měly být odborné a odpolitizované, protože naše země především úpí v nedostatku investic,“ kritizuje práci vlády s financemi nezávislá senátorka Jitka Chalánková, která tvrdí, že je Česká republika od technologií až po dopravní infrastrukturu v zoufalém stavu. Současně podotkla, že jsme vzkaz Jana Palacha, jejž nám předal, tak úplně nedomysleli. A místo vyjití do ulic vyzývá k aktivitě v politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Orbána hodnotím dobře, říká senátorka Chalánková, odvržená TOP 09. Visegrád, Istanbulská úmluva, Kubera, norské děti... Zapláče Kalousek?
ROZHOVOR „Pozitivně hodnotím Viktora Orbána za nekompromisní obhajobu základních konzervativních hodnost: obranu manželství jako svazku muže a ženy, obranu křesťanství. Jsou to postoje, které bychom měli najít u všech představitelů Evropy, pokud nechceme naši civilizaci nechat zničit. Myslím si, že současná Evropa člověka, jako je on, potřebuje,“ tvrdí v rozhovoru pro PL.cz senátorka Jitka Chalánková. Spolupráci středoevropských států vidí jako nejlepší způsob, jak účinně oponovat bruselské migrační politice a bránit vlastní kulturu, tradici, a hlavně zdravý rozum. Popisuje též, co ji šokovalo v kauze Michaláková i jaké má výhrady k Istanbulské úmluvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Nahlašovat, udávat? Jde o Norsko a „kradení dětí“. Horko na českém internetu
Stále jsou v České republice ti, kdo nezapomněli na kauzu sourozenců Michalákových a snaží se přimět norskou vládu k reakci. Mezi ně patří například aktivistka Jordanka Jirásková. Ale najdou se i tací, kteří tuto snahu sabotují. Jeden z facebookových nahlašovačů se snažil upozornit norskou ambasádu, aby podnikla „patřičné kroky“. A když po něm ostatní chtěli vysvětlení, vymluvil se, že nemá čas, že musí nahlašovat výhrůžky smrtí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Topkařka Chalánková již nekandiduje. Takže se na kameru rozpovídá zcela otevřeně, jak to v Kalouskově straně chodí
TOP 09 prý není žádná strana vítačů migrantů. Ve studiu TV ParlamentníListy.cz to důrazně řekla její místopředsedkyně Jitka Chalánková, která před časem prosadila usnesení Sněmovny odmítající kvóty. Chalánková velmi otevřeně mluvila o poměrech v TOP 09 i o kauze odebírání dětí norskou sociální službou. Přinášíme upoutávku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátorka Chalánková: Češi jsou tolerantní, menšiny jako LGBT to zneužívají, požadují stále víc. A co teď chtějí provést s manželstvím...
POLOČAS HORKÉHO ROKU Část obyvatel skrze demonstrace projevuje svoji nespokojenost s prezidentem a premiérem. „Nic to ale nemění na tom, že vláda i prezident mají legitimitu vzešlou z demokratických voleb a pouze ve volbách ji také mohou ztratit,“ říká nezávislá senátorka Jitka Chalánková, která všem stranám sporu doporučuje vyjít ze svých bublin a najít dialog. „Žijeme v dobré době, těžko bychom v minulosti hledali lepší,“ domnívá se senátorka, ale jedním dechem dodává, že ne každý měl schopnosti či příležitost toho využít, což zavdává prostor k nespokojenosti. Stát také občas podnikavým lidem stojí v cestě. Česká společnost je podle senátorky výjimečně tolerantní, na což ovšem doplácí stále se stupňujícími požadavky některých menšin. Chalánková to ukazuje na konkrétním příkladu instituce manželství, kterou možná v budoucnu čeká zásadní změna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Babišovi se nepodařilo Benešovou přimět, aby zveřejnila zprávy o objednávání trestního stíhání
Premiér Andrej Babiš (ANO) nedokázal přimět ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO), aby zveřejnila svou zprávu o tom, že si lze v Česku objednat trestní stíhání. Předseda vlády to dnes připustil ve Sněmovně na dotaz předsedy pirátských poslanců Jakuba Michálka. Uvedl zároveň, že zpráva je irelevantní ve vztahu k debatě o nezávislosti justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist