Zeman podepsal zdanění majetkových náhrad církvím
Církve budou od příštího roku hradit daň z peněžitých náhrad, které dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 14:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 02. 05. 2019

Související články

Poslanci se sejdou k návrhu KSČM na zdanění náhrad církvím
Poslanci se dnes sejdou k dalšímu projednávání návrhu KSČM na zdanění státních náhrad církvím, které dostávají za majetek nevydaný v restitucích. Svolání schůze s jediným bodem podnítili komunističtí poslanci za podpory některých dalších klubů. Z dosavadních vyjádření zástupců stran vyplývá, že Sněmovna by návrh mohla schválit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zdanění náhrad církvím není z právního hlediska možné, varoval kardinál Duka
Zdanění finančních náhrad církvím za nevydaný majetek v restitucích není z právního hlediska možné. Novinářům to dnes řekl kardinál Dominik Duka. Poukázal na smlouvy mezi státem a církvemi související s restitučním zákonem. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Společné prohlášení ČBK, ERC a FŽO ke zdanění peněžitých náhrad
Ve společném prohlášení předsedů České biskupské konference, Ekumenické rady církví a Federace židovských obcí se zástupci organizací vyjadřují k dodatečnému zdanění peněžitých náhrad církvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Sněmovní právní výbor chce posudky ke zdanění náhrad církvím
Právní posudky mají poslancům ústavně-právního výboru pomoci v rozhodnutí o tom, jak naložit s návrhem KSČM na zdanění peněžitých náhrad, které dostávají církve od státu za majetek nevydaný v restitucích, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zdanění církevních restitucí je o krok blíž. Komunisté uspěli. Bělobrádek se zlobí
Zdanění peněžitých náhrad církvím za majetek, který jim stát nevydal v restitucích, Sněmovna možná schválí. Předlohu KSČM, která by zdanění náhrad zavedla, podpořil dnes ústavně právní výbor navzdory výhradám kritiků ohledně pravděpodobné protiústavnosti. Schválení návrhu komunistických poslanců doporučil už dřív i garanční rozpočtový výbor, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválila zdanění státních náhrad církvím
Peněžité náhrady, které církve dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích, zřejmě budou podléhat zdanění. Předpokládá to novela poslanců KSČM, kterou dnes schválila Sněmovna. Pravice neprosadila návrh TOP 09 na zamítnutí sporné předlohy, která nyní poputuje k posouzení do Senátu. Zdanění náhrad patří k podmínkám komunistů pro toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Poslanci by mohli začít jednat o zdanění náhrad církvím
Sněmovna by se dnes mohla dostat k úvodní debatě o zdanění finančních náhrad, které dostávají církve každoročně od státu za majetek nevydaný v restitucích. Navíc by mohla začít projednávat ústavní novelu o zavedení přímé volby starostů a hejtmanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Zdanění náhrad církvím je naprosto nemravné. A my se nedáme
Komentář na facebookovém profilu k žalobě k Ústavnímu soudu stran zdanění církevních restitucí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Senát patrně odmítne zdanění peněžitých náhrad církvím
Senát s největší pravděpodobností zamítne zdanění peněžitých náhrad, které církve dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích. Plénu to dnes doporučil garanční ústavně-právní výbor hlasy všech přítomných členů z koalice i opozice. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
SPD: Ve věci majetkových náhrad církvím nám jde o spravedlnost a transparentnost
Poslanci SPD podpořili svými podpisy svolání mimořádné schůze Poslanecké sněmovny k možnému zdanění církevních restitucí. Naším záměrem je, aby se podařilo zjistit, zda náhrady při církevních restitucích nebyly nadhodnocené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist