Senátor Valenta: Chybí jasný instrument kvality neziskové organizace
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019, k návrhu změny zákona o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 16:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 02. 05. 2019

Související články

Senátor Valenta: Výjimky pro neziskovky
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu výjimku z evropského nařízení GDPR o ochraně osobních údajů pro neziskové organizace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Pane premiére, nehrajte si na hrdinu
Měl bych vzkaz pro premiéra Andrej Babiš. Zahlédl jsem totiž středeční tiskovou konferenci vlády, na které se premiér rozčiloval, že neví, kam mizí 18 miliard ze státního rozpočtu, které jsou „maskovány“ jako dotace pro neziskové organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zrušil bych OSA a všechny podobné organizace, vzkazuje senátor Valenta nad novelou autorského zákona
Senátor Ivo Valenta (Strana soukromníků) se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k autorskému zákonu, jenž právě prochází legislativním procesem. Je však kritický – zákon podle něj není dobře zpracovaný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kolik berou lidé v neziskovkách, jak je to s financemi a „vymývání mozků dětem“. Promluvil muž, který k tomu opravdu má co říct
Hostem pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl ředitel neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek. Posluchačům popsal, jak je to doopravdy s financemi pro neziskové organizace. Zdůraznil, že neziskové organizace nedostávají peníze jen tak. Dostávají je na konkrétní projekty a každou korunu na konkrétní projekt musejí řádně zdůvodnit v účetnictví. Pronesl také pár slov na adresu prezidenta Zemana. Velmi kriticky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Stanislav Novotný: Říkáte neziskové organizace? Ne, jde o nájemné politické ziskovky
Vymývají mozky našich potomků, vnucují nám genderovou ideologii, znevažují zralost a zkušenost, cenzurují. Polykají miliardy a pracovní síly, jež chybí jinde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Vyplouvají na povrch skutečnosti, ze kterých jsem zděšený. A proč v něm nejsou neziskovky?! Senátoři vystoupili proti registru smluv
Senát řeší zákon o registru smluv. Mnozí senátoři z něj nejsou ani trochu nadšení. Radko Martínek (ČSSD) je připraven navrhnout úplné zrušení tohoto zákona. Senátor za ODS Miloš Vystrčil apeluje na vládu, aby si uvědomila svou zodpovědnost a zákon přepracovala. Senátor Ivo Valenta si pak klade otázku, proč registr smluv nezahrnuje i neziskové organizace, které se za jeho uvedení v život notně přimlouvaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Neziskové organizace vozí do Evropy imigranty
Neziskové organizace placené americkým miliardářem maďarského původu Georgem Sorosem spolupracují ve Středozemním moři s pašeráky lidí a vozí do Evropy imigranty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
... se ODS divím.
Prezident Zeman trefně pojmenoval největší problém „tradičních“ stran – chybí jakákoliv vize, jasný a zřetelný cíl …. chybí motivace pro voliče je volit.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 27.10.2017 v 09:40, zobrazit podobné
Rada pro neziskové organizace se zabývala legislativními novinkami
Ve čtvrtek 16. února 2017 se v budově Úřadu vlády ČR, Strakově akademii, konalo první jednání Rady vlády pro nestátní neziskové organizace (NNO) v tomto roce. Šlo o první zasedání této Rady, které z titulu jejího předsedy řídil ministr Jan Chvojka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Je třeba neziskové organizace podporovat v jejich rozvoji a ne jim škrtat peníze
Plánované úspory v dotacích pro nestátní neziskové organizace (NNO) v odhadované výši 3 miliardy Kč, s nimiž přišla ministryně financí Alena Schillerová, nejsou správnou cestou. Shodla se na tom místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská a členové expertní pracovní skupiny pro neziskový sektor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist