Město, které žije oslavami Unie. Od té doby, co sem před 15 lety přijeli Špidla se Schröderem...
REPORTÁŽ Na tomto místě si člověk trochu připadá jako v Cimrmanově Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem. „Jdu na sever, jdu na sever a už jdu na jih,“ zní hláška z této hry, kdy hrdinové stanou na severním pólu. Ve středu 1. května něco podobného platilo i na Trojzemí u Hrádku nad Nisou na řece Nise. Dalo se tu popojít pár kroků a ocitli jste se v Polsku, když jste se vydali na druhou stranu, tak jste prošli za minutku Českem a stanuli jste v Německu. Na všech třech územích se slavilo přistoupení Česka a Polska do Evropské unie, ke kterému došlo 1. května 2004, a přímo tady to byla tenkrát velká sláva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 18:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 02. 05. 2019

Související články

Před 15 lety začaly volby. Po nich se stal premiérem Vladimír Špidla
Před 15 lety v pátek 14. června 2002 začaly dvoudenní volby do Poslanecké sněmovny, po kterých menšinovou vládu ČSSD (podporovanou ODS) vystřídala opět vláda koaliční, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Neřešit důchody je časovaná bomba
Podle vládní studie, kterou prezentuje někdejší ministr práce a sociálních věcí a současný poradce premiéra Vladimír Špidla, nepotřebuje český důchodový systém reformu. Byl to přitom sám Špidla, kdo ještě v pozici ministra po reformě penzí volal. Už tehdy, před sedmnácti lety, si vláda dlouhodobou neudržitelnost penzijního systému uvědomovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Tato EU se nepodvedla
„Před patnácti lety, 16. dubna, tehdejší prezident Václav Klaus a premiér Vladimír Špidla podepsali v Aténách smlouvu o přistoupení České republiky k Evropské unii a 13. a 14. června 2003 přišlo v prvním a posledním referendu přes 55 procent oprávněných voličů, kteří zařazení Česka do struktur Evropské unie jednoznačně podpořili. Pro se tehdy vyjádřilo 77,33 procenta,“ píše ČT 24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Pobucký: Město oplotí další dětská hřiště
Kvůli větší bezpečnosti dětí ale i ochraně instalovaného mobiliáře a herních prvků přistoupilo město již před lety k oplocení dětských hřišť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Důchodci, čtěte! Převratné téma, které PL vytáhly na světlo již před pěti lety, se možná pohne. Jde o vaše penze
KAUZA Dluh státu vůči starším občanům roste. V součtu to od roku 1990 již vychází na několik miliard korun. ParlamentníListy.cz o problému psaly již před pěti lety, ale od té doby se v podstatě nic nezměnilo. Poznatky matematika z Podůlšan Karla Zítka jen vzali za své někteří čeští poslanci. Prezident spolku Senioři České republiky Vladimír Dryml vše potvrdil s tím, že jde o stav, který státu vyhovuje a tak se jej nesnaží moc rychle řešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Stačilo nám patnáct let v EU?
  Před patnácti lety jsme se v referendu rozhodli, že vstoupíme do Evropské unie. Byla to tehdy poněkud jiná Unie, než jak ji známe dnes.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 14.6.2018 v 14:40, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Stačilo nám patnáct let v EU?
Před patnácti lety jsme se v referendu rozhodli, že vstoupíme do Evropské unie. Byla to tehdy poněkud jiná Unie, než jak ji známe dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Tramvaj metro dráha, jak se to rýmuje
Před lety předstoupil tehdejší primátor Bém před pražské zastupitele s velkolepým plánem: pokračování metra A nepovede z Dejvické přímo na letiště, jak se do té doby předpokládalo, ale vezme to velkou odbočkou na jih do Motola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Budila jsem se hrůzou a oknem pozorovala, jestli po ulici nejedou ukrajinští vojáci. Teď se cítím bezpečně jako nikdy. Hovoří významná sevastopolská politička Altabaeva
ROZHOVOR Na Ukrajině a v Evropské unii vyrostlo pokolení, které je pod vlivem propagandy a nacionalismu. Sevastopolci několikrát město bránili do poslední kapky krve a bylo velice prozíravé, že se před čtyřmi lety krev neprolila. Tak hovoří předsedkyně Zákonodárného shromáždění města Sevastopol Jekatěrina Altabaeva. Je nutné připomenout, že město mělo na Krymu vždy zvláštní status a dnes je poloostrov v rámci Ruské fedearce také rozdělen na Krymskou republiku a federální město Sevastopol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist