Ředitelka finanční správy věří, že lidé budou nepoctivé podnikatele hlásit. V rozhlase informovala, jak je úřad vstřícný
Do čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítala generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová. Posluchačům prozradila, že se teď snaží chovat vstřícněji, což se projevuje např. vratkami daní občanům. Nehodlá prý lidi obtěžovat, ale některé subjekty přece jen obtěžovat musí. Prozradila které. Pozornost věnovala i tzv. zajišťovacím příkazům a prozradila, že chystá vyhazovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 19:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 02. 05. 2019

Související články

Babišova arogantní loutka. Nepěkné věci o šéfovi finanční správy
O tom, jak berňák chrání ministra financí Andreje Babiše (ANO) a likviduje poctivé podnikatele, se rozepsal na serveru Forum24.cz komentátor Jiří Sezemský. Kritizuje tak především postupy ředitele finanční správy Martina Janečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Oni si lidé rozmyslí, jestli si budou z EET dělat srandu. Zločinci jsou vždy o krok napřed, ale my nespíme, promluvil k národu šéf finanční správy Janeček
Generální ředitel finanční správy Martin Janeček se v rozhovoru pro server Aktuálně.cz rozhovořil zejména o elektronické evidenci tržeb a o kontrolním hlášení DPH. Přínos EET však zatím, kromě prosincového porovnání, nemá. Jasně však říká, že jde o mocný nástroj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Generální ředitelka jednala s prezidentem exekutorské komory
Součinnost mezi soudními exekutory a Finanční správou byla hlavním tématem setkání generální ředitelky Finanční správy Tatjany Richterové a prezidenta Exekutorské komory České republiky Vladimíra Plášila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Nadržujete Babišovi? Odpovídá ředitel Finanční správy Janeček
Šéf Finanční správy Martin Janeček odmítá v rozhovoru pro Seznam zprávy, že by jeho úřad nadržoval firmám šéfa ANO a ministra financí Andreje Babiše. Je sice pravda, že Finanční správa plní příkazy Ministerstva financí, ale to rozhodně neznamená, že by protežovala firmy z Babišova svěřenského fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Poslance čeká debata o zajišťovacích příkazech Finanční správy
Poslanci by dnes měli schvalovat vyšší nemocenskou při delší nemoci. Následně se budou na návrh opoziční TOP 09 zabývat postupem Finanční správy ohledně vydávání zajišťovacích příkazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Veřejnost hodnotí Finanční správu jako profesionální a důvěryhodnou instituci
V souvislosti s přípravami portálu MOJE daně a dalších kroků provedla Finanční správa ve spolupráci s agenturou STEM průzkum veřejného mínění na téma „Hodnocení Finanční správy českou veřejností“. Pro většinu dotázaných je Finanční správa profesionální institucí, která je důvěryhodná a otevřená veřejnosti. Portál MOJE daně zjednoduší plnění daňových povinností pro občany a podnikatele a přinese rozšíření elektronizace správy daní, kterou by uvítaly tři čtvrtiny dotázaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
TOP 09: Změníme zajišťovací příkazy, které likvidují podnikatele
Poslanci TOP 09 navrhnou změny daňového řádu, které znemožní finanční správě svévolně likvidovat léta budované podnikání osob a firem. Podle údajů Finanční správy použil úřad v letech 2015-2016 zajišťovací příkazy proti více než třem tisícovkám firem. Nově by tak mohl postupovat pouze se souhlasem soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Na to, co předvádí finanční správa, doplatíme úplně všichni, varoval v rozhlase Stanjura
Moderátorka Marie Bastlová přivítala v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu Zbyňka Stanjuru z ODS. Předseda poslaneckého klubu ODS se usadil do křesla a pořádně se obul do šéfa finanční správy Martina Janečka. Vyzval ho k rezignaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pustějovský (ANO): Další vlny EET jsou pro narovnání podnikatelského prostředí nezbytné
Nejen restauratéři nebo obchodníci, nově budou evidovat své tržby i další podnikatelé přijímající hotovostní platby. Výsledkem budou spravedlivé podmínky pro všechny podnikatele i zjednodušení administrativy a komunikace s finanční správou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Byt v centru Prahy za 1500 korun? I to je možné. Řešilo to Ministerstvo financí, bydlel tam totiž šéf Finanční správy
Ministryně financí v demisi Alena Schillerová se vzdala svého služebního bytu Finanční správy. Píše to server iDnes.cz. Téma služebních bytů se začalo řešit poté, co se zjistilo, kolik za byt platí šéf Finanční správy Martin Janeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist