Rozvoral (SPD): Senátní žaloba na prezidenta republiky je zoufalým a zhrzeným činem
Hnutí SPD stojí za demokraticky zvoleným prezidentem a je zastáncem zrušení Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 10:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 03. 05. 2019

Související články

Sněmovna odmítla senátní návrh ústavní žaloby na prezidenta
Senátní žaloba na prezidenta Miloše Zemana pro hrubé porušení ústavy k Ústavnímu soudu nedorazí. Sněmovna dnes podle očekávání souhlas s jejím předložením nedala. Proti byli poslanci vládních ANO a ČSSD spolu se zástupci KSČM a SPD. Podle nich žaloba nebyla důvodná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Dobojováno! Sněmovna odmítla senátní návrh ústavní žaloby na prezidenta
Senátní žaloba na prezidenta Miloše Zemana pro hrubé porušení ústavy k Ústavnímu soudu nedorazí. Sněmovna dnes podle očekávání souhlas s jejím předložením nedala. Proti byli poslanci vládních ANO a ČSSD spolu se zástupci KSČM a SPD. Podle nich žaloba nebyla důvodná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Žaloba na ČR ohledně uprchlických kvót je skutečností – suverenita tím slábne
To, že je suverenita Česká republiky čím dál tím více slabší je faktem. Důkazem toho je žaloba Evropské komise proti ČR, Maďarsku a Polsku kvůli kvótám podaná minulý čtvrtek k Soudnímu dvoru EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Sněmovna žalobu zarazila. Co dál? Senátor Láska už ví
Senátní žaloba na prezidenta Miloše Zemana pro hrubé porušení Ústavy k Ústavnímu soudu nedorazí. Sněmovna včera podle očekávání souhlas s jejím předložením nedala. K celé věci se nyní vyjádřil na svém facebookovém profilu jeden ze spoluautorů žaloby, senátor Václav Láska (SEN 21), jenž zmínil i to, co bude dál. Nová žaloba na prezidenta vytvářena nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Žaloba na Zemana! Projde tajným hlasováním senátorů? Máme pro vás zásadní informace
Ústavní žaloba na prezidenta Zemana má v Senátu šanci projít. I kdyby však dvě třetiny přítomných členů horní komory českého parlamentu návrh podpořily, tím zřejmě všechno skončí. Žaloba by byla v případě schválení odeslána do Poslanecké sněmovny a tam narazí. ParlamentníListy.cz zjišťovaly, jaké je rozložení sil i nálady v senátních kuloárech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Ústavní žalobu na prezidenta republiky v žádném případě nepodpoříme
Senát Parlamentu České republiky je pro stát zbytečná a příliš drahá instituce, o kterou se naši občané příliš nezajímají a tak se pro své zviditelnění nebojí použít cokoli. Nyní podali senátoři ústavní žalobu na prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Ústavní žalobu na prezidenta republiky jsme nepodpořili
Včera projednávala Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky ústavní žalobu na prezidenta republiky Miloše Zemana, kterou poslanci hnutí SPD nepodpořili, jelikož jsme přesvědčeni o tom, že prezident ústavu neporušil a neporušuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Žaloba na ČR ohledně uprchlických kvót je skutečností – suverenita tím slábne!
To, že je suverenita Česká republiky čím dál tím více slabší je faktem. Důkazem toho je žaloba Evropské komise proti ČR, Maďarsku a Polsku kvůli kvótám podaná minulý čtvrtek k Soudnímu dvoru EU.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 8.1.2018 v 07:40, zobrazit podobné
Kněžínek: Připravovaná žaloba na prezidenta nemá šanci na úspěch
Připravovaná žaloba na prezidenta Miloše Zemana za hrubé porušení Ústavy nemá podle ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO) šanci na úspěch. Podle něj nezíská v Parlamentu dost hlasů pro to, aby mohla být podána. Kněžínek to dnes řekl v pořadu Partie na televizi Prima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Žaloba je správná. Prezident si nemůže z ústavy dělat podložku pro nohy. Co nám řekli kníže, Bělobrádek, Michálek a další...
ANKETA Poslancům v září přistane Senátem schválená ústavní žaloba na prezidenta. Jak se k tomu postaví? ParlamentníListy.cz oslovily zákonodárce napříč politickým spektrem. Podle premiéra nemá žaloba šanci projít a senátoři se pouze chtěli zviditelnit. Naopak z opozičních lavic zaznělo, že prezident si nemůže z ústavy dělat podložku pro nohy u stolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist