Analytik Šlerka varuje: Nezaměňujme boj s dezinformacemi s bojem proti svobodě slova
Jak efektivně bojovat s dezinformacemi, to je stále předmětem nejrůznějších debat. Jejich intenzitu podle analytika Josefa Šlerky zvýšila role médií během hlasování o brexitu, při vítězství Trumpa v USA nebo osudy tzv. kauzy lithium v českých volbách. Ve svém komentáři na serveru iHNed.cz píše o tom, že samotným jádrem takové debaty je však nejen spor mezi tím, zda a jak lze bojovat s dezinformacemi, ale otázka, zda vůbec bojovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 13:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 03. 05. 2019

Související články

Propaganda ČT. Zvrhlé plány EU. Anekdota s Kalouskem. Vyhoštění Rusů může být krajně nebezpečné. O svobodě slova řvou lidé, kteří bojují proti ostrůvkům svobody slova, varuje Klausův Jakl
ROZHOVOR „Takže většina lidí si platí propagandu proti svým zájmům. Dokud budou státní média existovat, nelze zabránit tomu, aby si je neuchvátila úzká skupina. Proto takové média nemají vůbec existovat. Státní noviny také nemáme a nikdo po nich nestůně. Připadá mi ale komické, když o svobodě slova řvou lidé, kteří mají téměř monopol na celý komunikační prostor a kteří vedou kampaň proti těm několika ostrůvkům svobody slova na internetu, které u nás jsou,“ říká bývalý tajemník prezidenta Klause Ladislav Jakl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Josef Šlerka: Kdyby Slonková a Kubík neporušili jisté normy, lidé by se nedozvěděli důležité věci o Babišovi
Analytik Josef Šlerka byl hostem pořadu Českého rozhlasu Jak to vidí. Mimo jiné se vyjádřil například k reportáži Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka ohledně syna Andreje Babiše (ANO), jež rozpoutala vládní krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Líbivá slova o svobodě mají svou odvrácenou, globalizační stranu, varuje analytik Kuchař. Vyvádění dividend je jen špičkou ledovce
ROZHOVOR „Výhodnost premiérování Andreje Babiše pro občany ČR závisí na tom, kdo by přišel po něm,“ soudí analytik a ekonomický poradce Jaroslav Kuchař, který je zároveň předsedou Hnutí Cesta. Dodává, že by post předsedy vlády mohl být obsazen i hůře. Problém s dividendami, na který poukazuje premiér Babiš, je podle Kuchaře skutečný, což dokládají i čísla. Celá věc je ale složitější. Kuchař ukazuje, jak se také firmy mohou chovat, aby zisk vůbec „negenerovaly“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Jan Hrušínský varuje před nebezpečím
Herec a divadelní ředitel Jan Hrušínský dnes v rozhovoru v DVTV citoval slova Ferdinanda Peroutky, že národ by měl jasně vědět, co je hanebné a nazval to tehdy bojem za duši národa. Takový boj v současné době u nás probíhá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Západ chystá Srbsku osud Ukrajiny, varuje analytik
Západ chce definitivně rozhodnout za samotné Srby o jejich geopolitické orientaci, varuje analytik Mirko Raduševič na serveru Literarky.cz. Odvolává se tak na známého historika Čedomira Antiće.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hana Marvanová má velký strach o ČT. A zkušený analytik se podíval, jak to má ČT s ověřováním informací...
V Senátu se dnes uskutečnil seminář o postavení veřejnoprávních médií. Hovořil na něm mimo jiné i Josef Šlerka, ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky a analytik. Seznámil posluchače s daty, podle kterých mezi sledovači zpravodajství podstatně chybí mladá generace. A o ČT24 prohlásil, že se spoléhá na názory expertů, stejně jako ParlamentníListy.cz. A následovala Hana Marvanová, která brojila proti „prapodivným nominantům“ do rad veřejnoprávních médií, kteří je chtějí zrušit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Česká republika čelí propagandě a dezinformacím z Ruska a z Číny, říká analytik
Česko čelí nepřátelským dezinformačním útokům a propagandě z Ruska a z Číny. Rusko ke svým cílům využívá zejména dezinformace, kterými zpochybňuje pravdu nebo se snaží o rozdělování společnosti. Čína se snaží propagandou přesvědčit veřejnost o bohulibých cílech své politiky. ČTK to řekl analytik František Vrabel, jehož firma Semantic Visions pomáhá například Severoatlantické alianci (NATO) s bojem proti dezinformacím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Proč tajit cokoliv o svobodě slova, že jo
Komentář na facebookovém profilu k dnešnímu jednání Podvýboru pro svobodu slova
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Americké velvyslanectví vypisuje granty na boj s dezinformacemi. Přednost mají ti, kteří už dříve bojovali
Velvyslanectví Spojených států amerických v České republice vypisuje granty na boj s dezinformacemi. Účelem je najít a podpořit projekty, které dokáží s dezinformacemi skutečně bojovat a omezit jejich negativní vliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátoři TOP 09 zmírňují GDPR pro obce
Senátoři TOP 09 během posledního týdne jednání v Senátu podpořili úpravy v zákonech týkajících se GDPR. Zabývali se také situací ve strukturálně postižených regionech a bojem s dezinformacemi na internetu. Také prosadili uspořádání semináře, který upozorní na zločiny komunismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist