ČHMÚ: Hodnocení testovacího měření různých typů malých senzorů kvality ovzduší na observatoři Tušimice
Český hydrometeorologický ústav se zapojil do testování přenositelných senzorů na detekci konkrétních znečišťujících látek. Obdobná testování proběhla v řadě dalších zahraničních společností, které se taktéž zaměřují na monitoring kvality ovzduší. Byla vypracována zpráva, která popisuje výsledky tohoto testování a přináší výhled do budoucnosti a možnosti užití těchto senzorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 15:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 03. 05. 2019

Související články

ČHMÚ: Jak moc ohňostroje a zábavní pyrotechnika znečišťují ovzduší?
ČHMÚ se v letošním roce více zaměřil na kvalitu ovzduší při pořádání ohňostrojů. Kolegové na brněnské pobočce ČHMÚ z oddělení kvality ovzduší toto téma rozšířili a dali si za cíl zjistit, jestli jeden velký ohňostroj znečistí ovzduší více, než jednotlivci hromadně odpalovaná zábavní pyrotechnika v průběhu silvestrovské noci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Český hydrometeorologický ústav: Kvalita ovzduší a rozptylové podmínky v ČR za rok 2018
Úsek kvality ovzduší Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydává předběžnou zprávu týkající se zhodnocení kvality ovzduší a rozptylových podmínek na území ČR v roce 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Poslední měření kvality v Celiu neprokázalo vyšší míru škodlivin v ovzduší
Požár na skládce Celio ve středu 19. září 2018 řešil také Ústecký kraj, který nechal provést měření kvality ovzduší v lokalitě Litvínov a Most v souvislosti s požárem skládkového komplexu Celio a.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Měření kvality ovzduší - švejkovina nebo sabotáž norem EU?
Umístění měřicích stanic imisí z dopravyv Praze 6 (a nejen tam)neodpovídá požadavkům předpisů EU. Proto výsledky měření udávají podstatně lepší kvalitu ovzduší, než ve skutečnosti dýcháme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 4.2.2019 v 15:40, zobrazit podobné
ČHMÚ: Znečištění ovzduší benzo[a]pyrenem, těžkými kovy a benzenem za rok 2018
Úsek kvality ovzduší vydává předběžnou zprávu o znečištění ovzduší benzo[a]pyrenem, těžkými kovy a benzenem za rok 2018. Autoři zprávy mimo jiné popisují, že znečištění ovzduší benzo[a]pyrenem patří k hlavním problémům znečištění kvality ovzduší v ČR. Přitom 98 % celkového množství benzo[a]pyrenu se do ovzduší dostává z lokálního vytápění domácností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Kvalita ovzduší v České republice v roce 2017
Český hydrometeorologický ústav vydává předběžnou zprávu týkající se kvality ovzduší a rozptylových podmínek na území České republiky v roce 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Velký zájem o Den otevřených dveří
O víkendu panovalo slunečné a teplé počasí. Možná i díky tomu byl zájem veřejnosti o Den otevřených dveří ČHMÚ napříč republikou nadprůměrný. Účastníci mohli navštívit předpovědní sály s komentářem meteorologů, účastnili se praktických ukázek měření s hydrology a velké množství informací bylo k dispozici také o kvalitě ovzduší nebo klimatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ostré měření přenosu znečištění ovzduší mezi Moravskoslezským krajem a Slezským vojvodstvím odstartovalo
Po několika měsících testování odstartovalo v březnu ostré měření znečištění ovzduší na monitorovací stanici, která je umístěna na těžní věži bývalého dolu František v Horní Suché ve výšce bezmála 90 metrů. Výsledky měření budou součástí výstupů projektu Air Border, na němž spolupracuje Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství (FMMI) Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava s Institutem meteorologie a vodního hospodářství z polských Katovic, který svá měření provádí v Ratiboři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist