Liberecká zoo vydá jako první zoo v České republice originální suvenýrovou bankovku
Zoo Liberec jako nejstarší zoologická zahrada na území bývalého Československa slaví v tomto roce 115. výročí od svého založení. U příležitosti tohoto jubilea vydá unikátní suvenýrovou bankovku s nominální hodnotou 0 euro. Hlavním motivem bankovky jsou vlajková zvířata charakteristická právě pro libereckou zoo – slon, takin a orlosup. Zájemci si mohou suvenýr pořídit pouze v Zoo Liberec, kde bude prodej spuštěn již 27.5. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 16:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 03. 05. 2019

Související články

Zoo Liberec vydá jako první zoo v ČR originální suvenýrovou bankovku
Zoo Liberec jako nejstarší zoologická zahrada na území bývalého Československa slaví v tomto roce 115. výročí od svého založení. U příležitosti tohoto jubilea vydá unikátní suvenýrovou bankovku s nominální hodnotou 0 euro. Hlavním motivem bankovky jsou vlajková zvířata charakteristická právě pro libereckou zoo – slon, takin a orlosup. Zájemci si mohou suvenýr pořídit pouze v Zoo Liberec, kde bude prodej spuštěn již 27. 5. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec získala dalšího Bílého slona
Liberecká zoo opět vyhrála první místo v prestižní soutěži Bílý slon. Originální keramické sošky jsou oceněním za významné chovatelské úspěchy mezi českými a slovenskými zoologickými zahradami. Zoo Liberec obhájila své prvenství z loňského roku a opět zvítězila v kategorii „Ptáci“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
BESIP: Očekávaný víkendový provoz na cestách do zahraničí
O víkendu 30.6. - 1. 7. 2018 začínají letní prázdniny nejen v České republice, ale také ve východním Rakousku, v pěti německých státech (Brémy, Dolní Sasko, Sasko-Anhaltsko, Sasko a Durynsko), na Slovensku a v Polsku. Na evropské silnice se tak vydá první velká várka turistů. Zkušenosti z posledních let ukázaly, že ačkoliv se očekává silná doprava na tranzitní trase ze severu na jih, tak tento víkend již nebývá tak kritický jako v minulosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Originální rukopis slavné opery a další dvořákovské unikáty budou vystaveny v Českém muzeu hudby
Ze své úspěšné výstavní premiéry v New Yorku se vrátil unikátní autograf partitury Rusalka! Originální rukopis slavné opery Antonína Dvořáka byl naposledy v České republice vystaven před více než 25 lety a nyní jej budou mít návštěvníci možnost spatřit po dobu jednoho týdne v Českém muzeu hudby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Liberecká zoo odchovala jako první v Evropě mláďata orla jestřábího
Kurátor a ošetřovatelé z úseku dravých ptáků opět slaví další prvenství. Díky jejich odborným znalostem a důkladné péči se Zoo Liberec může pochlubit, že jako první zoologická zahrada v Evropě úspěšně odchovala mláďata orla jestřábího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Baxa (ODS): Plzeň se připojila k celosvětové síti eduroam, a to jako první město v ČR
Novinku v bezdrátovém připojení přichystala pro uživatele internetu plzeňská radnice. Plzeň se jako první město v České republice stalo poskytovatelem bezdrátové sítě eduroam, jež využívají lidé po celém světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Koruna oslaví 100. narozeniny
Naši měnu čeká v příštím roce 100. výročí vzniku. Česká národní banka připravila k této výjimečné příležitosti soubor akcí a aktivit, které připomenou nejen historii česko-slovenské koruny, ale zároveň přiblíží veřejnosti činnosti centrální banky a její roli. ČNB také vydá vysokohmotnostní zlatou minci a poprvé v historii i pamětní bankovku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Liberecká zahrada si otevřela vlastní kino
Jako jednu z novinek letošní sezóny si liberecká zoo pro návštěvníky připravila tzv. ZooKino. Místo sci-fi snímků nebo romantických komedií tam však uvádí přírodopisné dokumenty o chovaných zvířatech a terénních projektech Zoo Liberec ve světě. Ty si zájemci mohou pustit a zcela zdarma shlédnout každý den v rámci otevíracích hodin zahrady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
České dráhy spouštějí dva trenažery pro strojvedoucí, jsou první v republice
České dráhy v České Třebové uvedly do provozu první z dvojice simulátorů řízení vlaků, které jsou novinkou ve výcviku strojvedoucích. Druhý se nachází v Praze-Vršovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Česká pošta vydá první známky roku 2020
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2020 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist