Havlova amnestie: Mohl pouštět jen kriminálníky, Husák se mu pomstil. Zkušený právník z okolí Klause promluvil
Právník Pavel Hasenkopf zareagoval na článek serveru iDNES.cz týkající se Havlovy velké amnestie z roku 1990. Podle něj tam totiž chybí jedna málo známá, ale zato velmi podstatná informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 21:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 03. 05. 2019

Související články

Soudce Kydalka prohlásil, že amnestie Klause byla šita na míru určitým osobám. A nyní padl trest
Soudce Kamil Kydalka je znám tím, že se občas nezdráhá vyslovit výrok, kterým rozvíří české společenské vody. V rozhovoru pro server Seznam Zprávy.cz prohlásil, že amnestie exprezidenta Václava Klause mohla být šita na míru některým osobám. Za tento výrok byl soudce potrestán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babišovi hoši rozmazávají na titulní straně Klausovi o čelo nepěkné věci
Známé investigativní duo z Lidových novin Martin Shabu a Ondřej Koutník tentokrát odhalilo, kdo se skrývá za vyšetřovací komisí k reorganizaci policie. Je to prý právník, kterého lze hledat za mnohým, včetně amnestie prezidenta Klause. Shrnující zprávu přináší LN jako „otvírák“ titulní strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Klausova amnestie: Zaznělo, kdo si ji prý objednal. A soudce, který to řekl, má nová fakta
Soudce Kamil Kydalka, jenž je znám svými výroky ohledně amnestie Václava Klause, se nyní na svém facebookovém profilu vyjádřil k tomu, že dosud neobdržel rozhodnutí ohledně důtky, kterou za své výroky dostal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Babišovi dávám po volbách maximálně dva roky. Klause do amnestie nutili... Mirek Topolánek promluvil
Expremiér Mirek Topolánek poskytl rozhovor serveru Info.cz. Své řekl především k šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi či ke stavu české levice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Poslanci jako ovce. Právník zcela potvrdil to, kvůli čemu Václava Klause vyhodili ze strany
Bývalý poradce prezidenta Václava Klause, právník Jaroslav Kuba, se ve svém komentáři s titulkem „Nebýt jako ovce“ na serveru Prvnízprávy.cz zaměřil na nedávný sněmovní projev poslance Václava Klause mladšího – kterého o víkendu vedení ODS vyloučilo ze strany – vztahující se k jednomu z nařízení EU, a sice návrhu zákona o zpracování osobních údajů. „Jestli Klaus vyjádřil nespokojenost, že jeho poslání zákonodárce je omezováno, lze mu jen přisvědčit,“ říká právník a vysvětluje proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
To bylo otřesné. Zkušený právník Kysela o kauze Nagyová. A o Zemanovi
Ústavní právník Jan Kysela, který se netají tím, že má výhrady k tomu, jak Miloš Zeman nakládá s prezidentskou funkcí, rozmlouval na vlnách Českého rozhlasu s Barborou Tachecí. Ani tentokrát prezidenta Zemana a jeho lidi nešetřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Právník žádá: Stanovte Zemanovi jasné hranice. Klidně i žalobou
Ústavní právník Jan Kysela má za to, že je třeba prezidentovi Miloši Zemanovi stanovit jasné hranice. Do patřičných mezí a k plnění jeho ústavních povinností by mohl Zemana donutit verdikt ke kompetenční žalobě. A pokud by nevyhověl ani kompetenční žalobě, mohl by nastat čas na sesazení Miloše Zemana z postu hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Petice za zřízení oploceného výběhu pro psy v Hostivařském lesoparku v Praze
Ne všichni majitelé psů chtějí, či mohou pouštět své psy navolno. Řešením pro všechny zúčastněné jsou oplocené výběhy pro psy, kterých je na území Prahy a přilehlém okolí bohužel velmi málo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Havel a pedofilní vrah. Okamura brání Zemana lekcí z historie
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura v souvislosti s rozbouřenou diskusí ohledně institutu prezidentské milosti vzpomněl na to, jak Havlova amnestie dala pole působnosti i různým závažným zločinům, a jeden z nich ve svém facebookovém příspěvku připomíná. Veřejnost pak připomněla ještě další připady stojící za zmínku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist