Slovensko si připomene 100. výročí tragické smrti Štefánika
Za účasti vrcholných slovenských politiků i českého ministra obrany Lubomíra Metnara se dnes na západě Slovenska bude vzpomínat na spoluzakladatele Československa Milana Rastislava Štefánika, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 06:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 04. 05. 2019

Související články

Dominik Duka: Připomínka stého výročí Štefánikovy smrti
Komentář na facebookovém profilu ke vzpomínce na sté výročí smrti spoluzakladatele Československa Milana Rastislava Štefánika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Slovensko si připomene výročí vojenské invaze z roku 1968
Výročí vojenské invaze zemí Varšavské smlouvy do Československa v srpnu roku 1968 si dnes Slovensko připomene sérii vzpomínkových a společenských akcí. U příležitosti 50. výročí zahájení okupace někdejšího společného státu Čechů a Slováků vystoupí v televizi s projevem slovenský prezident Andrej Kiska, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 06:34, zobrazit podobné
Kiska i šéf Sněmovny položili v Bratislavě věnce k soše Štefánika
Položením věnců k soše spoluzakladatele Československa (ČSR) Milana Rastislava Štefánika v Bratislavě si dnes slovenský prezident Andrej Kiska a šéf parlamentu Andrej Danko připomněli výročí založení ČSR. Oba vedoucí představitelé Slovenska při této příležitosti označili Štefánika za přední osobnost v dějinách země. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Bilaterální spolupráce s Francií je stále intenzivnější
Ve dnech 3. a 4. května navštívil ministr obrany Lubomír Metnar Slovensko. V Bratislavě a Brezové pod Bradlom se zúčastnil pietních vzpomínek u příležitosti připomenutí 100. výročí úmrtí Milana Rastislava Štefánika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Tourfilm letos připomene sto let česko-slovenské vzájemnosti
Partnerskou zemí 51.ročníku Mezinárodního festivalu filmů s cestovatelskou tematikou Tourfilm se stalo Slovensko. Festival připomene letošní sté výročí česko-slovenské vzájemnosti v rámci svého doprovodného programu, návštěvníci se mohou těšit na herečku Zuzanu Kronerovou, fotografa Roberta Vana či koncert Mira Žbirky s kapelou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Slovensko si připomíná výročí bitvy na Dukle
Slovensko si dnes připomíná 75. výročí Karpatsko-dukelské operace, což byla protiněmecká vojenská akce za druhé světové války. Významně se na ní podílela i československá jednotka pod velením generála Ludvíka Svobody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Speciál Českého rozhlasu Dvojka připomene 75. výročí válečné operace Anthropoid
Celodenním vysíláním v neděli 11. června připomene Český rozhlas Dvojka 75. výročí událostí spojených s útokem na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Den poté, co byly vyhlazeny Lidice, a týden předtím, než proběhl boj o kostel sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Dnes si připomínáme 139 let od narození Štefánika
Komentář na facebookovém profilu k historickému výročí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Armáda si dnes připomene 100. výročí vzniku generálního štábu
Armáda si dnes připomene 100. výročí vzniku svého generálního štábu. Na slavnostním setkání velení armády vystoupí s projevem prezident Miloš Zeman. Na pražském Vítězném náměstí budou vojáci od 9:00 do 18:00 prezentovat to nejzajímavější z činnosti vojenských útvarů, uskuteční se také pietní akt u Památníku československých zahraničních vojáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Výročí vzniku ČSR připomene Havlova hra Zítra to spustíme
Stoleté výročí založení Československa připomene inscenace hry Václava Havla Zítra to spustíme, kterou nastudovali žáci středních a základních škol. Do divadelně-vzdělávacího projektu, který spustila Knihovna Václava Havla, se zapojily desítky škol. Informovala o tom v tiskové zprávě Barbora Grečnerová z Knihovny Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist