To dopadá zle, nutit lidem názory, říká k věci ,,Ruse, táhni” advokátka Hamplová. Kalousku, co tak vyhodit věřícího?
ROZHOVOR To tu ještě nebylo! „Cesta do pekel.“ Za velmi spornou otázku považuje známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová vázat podpis na poskytnutí služeb. „Nikdo nemá právo nikoho zpovídat.“ Analyzuje „revoluční“ nález Ústavního soudu, který dal za pravdu hoteliérovi z Ostravy a tím podle Hamplové otevřel Pandořinu skříňku. Advokátka odmítá tahání politiky do života na úkor normálních lidí. Zároveň podotýká: „Klid za cenu strachu lidí z postihu projevit názor je klid před bouří.“ V rozhovoru popisuje i to, jak by sama v tomto případě rozhodla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 05:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 07. 05. 2019

Související články

Advokátka Hamplová: Nedospělý Macron. Ti, kteří mají radost z požáru Notre-Dame, musí pryč z Evropy. Jasní nepřátelé. Vyznamenání pro generála Pavla? Velké ano
ROZHOVOR „Když se podobná věc stane, ať by to bylo v kterékoli zemi, lidé se zastaví a cítí sounáležitost. Pak je tu ale už velká skupina lidí, ve kterých podobné tragédie vyvolávají radost,“ říká v souvislosti s požárem slavné katedrály Notre-Dame advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Vystupování francouzského prezidenta hodnotí jako politický kalkul. „Doufám, že požár Notre-Dame jako symbol spojí Evropany proti lidem právě typu Macrona,“ podotýká Hamplová s tím, že Evropa se musí bránit hlavně Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
To bude poprask. Advokátka tuší, že po rozhodnutí Ústavního soudu o Rusech a Krymu se začnou dít věci
Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hlavou nad tím, co předvedl Ústavní soud České republiky. Dáma má obavy, že soudci právě otevřeli cestu k volně aplikované diskriminaci v podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Advokátka se zkušeností z politiky: Jako když slušná holka zabloudí mezi prostitutky. Teď to chce změnit z Akademie samospráv
ROZHOVOR Na adresu státu a úředníků nešetří advokátka Jana Zwyrtek Hamplová z odborného projektu Akademie samospráv kritikou. Odluka samosprávy od státu je podle Hamplové nezbytná. „Kontroly na adresu samospráv jsou stále formálnějšího a agresivnějšího charakteru. Povinností je stále více,“ uvedla Hamplová. Na konci snah, které Akademie samospráv vyvíjí, by podle ní měl být nový zákon o obcích, který chce Hamplová s podporou samospráv napsat znova. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Hamplová okomentovala i to, co na adresu samospráv nedávno prohlásil Andrej Babiš. A došlo i na tzv. „děti sněmovny“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Advokátka Hamplová: Zvednout ruku pro Čunkovu nemocnici je obrovské riziko. A jde o trestní stíhání i Ústavní soud
„Zvednout ruku pro projekt nové krajské nemocnice je pro členy zastupitelstva Zlínského kraje za daného právního stavu obrovské osobní riziko. Druhá věc, která podle mne nemůže obstát, je dlouhodobý obrovský přesun pravomocí na radu kraje, kterou se projekt dostává zcela mimo kontrolu zastupitelstva. Je to takový exces, že mu dávám nálepku protiústavní,“ říká advokátka Jana Zwyrtek Hamplová, respektovaná v oblasti územní samosprávy, k aktuální situaci ve Zlínském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kdo může porazit Babiše? Advokátka Hamplová to ví, ale má to háček. Při pohledu na pódia dnešních demonstrací...
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Spravedlnosti v České republice nejvíce škodí stav našeho právního řádu, který je katastrofou,“ říká advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Právních předpisů máme několik milionů, v čemž se nemohou vyznat ani právníci. Hlavní problém podle ní tkví v tom, že zákony umožňují více výkladů, čehož se hrubě zneužívá. Sama však připomíná, že ve veřejném právu spravedlnost u soudů nachází. Třicet let po pádu komunismu upozorňuje, že na řešení zločinů privatizace a komunismu je příliš pozdě. Vše je promlčeno a podobné výzvy jsou jen politickým plácnutím do vody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Chovatelé ovcí požadují, aby soud přikázal státu změnit zákon
Žaloba je precedentní, a byla pro mne profesní výzvou, říká advokátka Jana Zwyrtek Hamplová
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Mládek padl
Ministrovi se dá spousta věcí vyčíst, ale vyhodit ho za pokus o vnesení transparentnosti do mobilních tarifů, je dost v rozporu s tím, co strany obyčejně slibují a co by lidem v tržním prostředí mohlo pomoci. Samozřejmě, jde i o to, kterým lidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Advokátka odsuzuje všechny, co kádrují Nohavicu: Jste jako kdysi komunisté! Paní Šabatová dostala za zásluhy ombudsmanku a je tam naprosto zoufalá
ROZHOVOR Kdysi kádrovali umělce soudruzi! I to připomíná v souvislosti s kritikou, která dopadá na písničkáře Jaromíra Nohavicu kvůli převzetí Puškinovy medaile, známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. „Přijde mi to úsměvné – za totality by bylo hrdinství odmítnout ocenění od Husáka, dnes je akt odvahy přijmout ocenění od Putina. Nezdá se vám, že se vracíme k umělecké totalitě, jen v jiném hávu?“ dodává. A co říká na plán vyšetřovací komise pro zkoumání ruského a čínského vlivu? „Zeptejte se lidí, co platí hypotéku!“ V závěru rozhovoru se věnuje výročí 17. listopadu, které se blíží. „Je to historie, která je definitivně pryč, a my potřebujeme program pro dnešek. Takže akce k listopadu budou plné patetických řečí, ale nikam nepovedou. Listopad je definitivně uzavřená kapitola.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Směřuje to k tomu, že nikdo nebude chtít kandidovat. Z radnic chtějí mít národní výbory? Advokátka Hamplová znovu přednášela s Akademií samospráv
REPORTÁŽ „Pojď, budeme spolu v ‚krymu‘!“ Že takové narážky na zastupitele nejsou výjimkou, asi málokoho překvapí. Jenže nemusí zůstat jen u posměchu. I z tohoto důvodu prý reálně hrozí, že na radnicích nakonec nebude chtít sedět nikdo se zdravým rozumem. O odpovědnosti v samosprávě měst a obcí hovořila v Olomouci advokátka Jana Zwyrtek Hamplová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Co Minář spáchal trháním Ústavy? Paralela s Havlem a verdikt, který nepotěší „chvilkaře“. Advokátka Hamplová říká více
ROZHOVOR Deseti milionům je to jedno, ať jim to někdo řekne! „Trojice Zeman, Babiš a Hamáček, prostě zkoušeli, co který ustojí, a lidi si ťukali na čelo. Ve své podstatě obdivuju pana Zaorálka, že to křeslo po tom všem vzal,“ komentuje konec kauzy Šmarda známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Vysvětluje, proč ČSSD prošustrovala historické šance, jakého lídra by potřebovala a přidává konkrétní jméno. Roztrhání Ústavy je podle advokátky neomluvitelné gesto. „Podobně jako česká vlajka ve vagíně a trenýrky na Pražském hradě.“ „Fráze a teatrální gesta v podobě trhání Ústavy by měly začít ustupovat realitě a zdravému rozumu. A ono to přijde, protože nic jiného nám nezbude, chceme-li tuto dobu přežít.“ Hamplová hovoří i o reakci českého velvyslance v Německu na její otevřený dopis v souvislosti s kapitánkou Racketeovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
TOPlist