Hrad oslaví 100 let Kanceláře prezidenta republiky, připomene i Václava IV.
V sobotu dne 11. května 2019 se v areálu Pražského hradu uskuteční již šesté slavnostní zahájení letní sezóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 11:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 07. 05. 2019

Související články

Pražský hrad oslaví výročí vzniku České republiky a zahájení jubilejního 100. roku republiky
Pražský hrad oslaví 25. výročí vzniku České republiky a zahájení jubilejního 100. roku republiky slavnostním střídáním Hradní stráže a mimořádnou expozicí v prostorách prezidentské kanceláře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hrad: Delegace Kanceláře prezidenta republiky jednala s představiteli vlády Šanghaje
Prohlášení Kanceláře prezidenta republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hrad: Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky odmítá pochybení a chystá právní kroky
Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář odmítl jakákoliv pochybení při žádostech o dotace na výstavbu sportovní ubytovny, resp. penzionu v Osvětimanech. Chystá žaloby a trestní oznámení na Transparency International a reportéry České televize Adélu Paclíkovou a Vojtěcha Srnku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vyměnit zaměstnance kanceláře, zrušit bezpečnostní rámy... Prezidentští kandidáti by na Hradě provedli velké změny. Zeman se k nim nepřidal
Personální změny ve složení Kanceláře prezidenta republiky nebo odstranění bezpečnostních rámů u vstupů na Pražský hrad slibují uchazeči o Hrad v případě zvolení prezidentem. ČTK to sdělili v odpovědích na anketní otázku. Neodpověděl na ni prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Na Nový rok Pražský hrad nachystal speciální výstavu k vzniku ČR
Slavnostní polední střídání Hradní stráže doprovoděné státní hymnou a otevření návštěvních místností Kanceláře prezidenta republiky. Na Nový rok připomenou na Pražském hradě 25 let od vzniku České republiky, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Návrh na nejpřísnější prověrku je stupidita a hovadina. Není to potřeba, vysvětluje kancléř Mynář
Příchod prezidenta Miloše Zemana na Pražský hrad znamenal oproti jeho předchůdci Václavu Klausovi změnu v pracovní době vedoucích pracovníků Kanceláře prezidenta republiky (KPR). Zeman totiž zahajuje svůj pracovní den později a déle pak v práci zůstává. Zůstat s ním tak musí i část pracovníků KPR. ČTK to řekl u příležitosti 25. výročí od platnosti zákona o vzniku KPR hradní kancléř Vratislav Mynář. Řekl také, že ve druhém Zemanově volebním období neplánuje personální změny na vedoucích postech prezidentské kanceláře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bývalý šéf protokolu Hradu Forejt nastoupí do Klausova institutu
Bývalý ředitel odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt nastoupí do Institutu Václava Klause. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz. Protokol Hradu vedl Forejt již v době, kdy byl prezidentem právě Klaus. Z funkce odešel loni v prosinci poté, co média upozornila na existenci kompromitujícího videa, na kterém je údajně zachycen. Hrad sdělil, že Forejt se funkce vzdal z osobních a zdravotních důvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hynek Kmoníček potvrzen velvyslancem ČR v USA
Ve středu dne 1. března 2017 byla Kancelář prezidenta republiky oficiálně informována prostřednictvím Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu, že bylo uděleno agrément řediteli Odboru zahraničního Kanceláře prezidenta republiky Hynkovi Kmoníčkovi jako novému velvyslanci České republiky ve Spojených státech amerických.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Výročí vzniku ČSR připomene Havlova hra Zítra to spustíme
Stoleté výročí založení Československa připomene inscenace hry Václava Havla Zítra to spustíme, kterou nastudovali žáci středních a základních škol. Do divadelně-vzdělávacího projektu, který spustila Knihovna Václava Havla, se zapojily desítky škol. Informovala o tom v tiskové zprávě Barbora Grečnerová z Knihovny Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Starostové napsali ostrý dopis Zemanovi: Otevřete Hrad lidem!
Hnutí Starostové a nezávislí žádá prezidenta Zemana, aby otevřel Pražský hrad veřejnosti. Senátor Jiří Růžička zvolený za STAN a TOP 09 spolu s místostarostou Prahy 6 Janem Lacinou (STAN) napsali prezidentovi dopis, ve kterém mu připomínají, že za časů prvního českého prezidenta Václava Havla byl Pražský hrad mnohem otevřenějším místem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist