Ministr Vojtěch: Lékaři a sestry již nejsou žádné popelky
Lékaři i sestry v nemocnicích si od roku 2014 významně polepšili. Průměrná odměna lékaře vzrostla o 32 procent a odměna zdravotní sestry dokonce o 41 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 17:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 07. 05. 2019

Související články

Ministerstvo zjednoduší pravidla pro zdravotnickou dokumentaci
Praha 3. července (ČTK) - Ministerstvo zdravotnictví zjednoduší pravidla pro vedení zdravotnické dokumentace, aby snížilo administrativní zátěž pro lékaře a sestry. Vyhláška s novými pravidly vyjde příští týden, část z nich začne platit od 24. července a zbytek od 1. listopadu. Novinářům to dnes řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle něj by omezení administrativy mělo přispět k tomu, aby lékaři a sestry měli víc času na péči o pacienty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Barta ( OČR): Řemeslníci, lékaři řidiči... nejsou. Kam všichni zmizeli?
Nejsou řemeslníci, nejsou lékaři, nejsou řidiči, nejsou... Kam všichni zmizeli? Odešli za lepším! Babička říkala: „každý svého štěstí strůjcem“ nebo „za dobrou práci, dobré peníze“ a také „svoboda je právo výběru“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Dohoda praktických lékařů a onkologů je dalším krokem reformy primární péče
Vybrané pacienty, kteří úspěšně absolvovali onkologickou léčbu, bude nadále sledovat jejich praktik. Dohodli se na tom praktičtí lékaři s českými onkology a jejich domluvu posvětil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Tato dohoda specialistů s praktickými lékaři o rozdělení kompetencí začne platit od 1. 1. 2019 a je součástí reformy, skrze niž se dostává praktickým lékařům více pravomocí i v jiných terapeutických oblastech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
To je občanský pohled... Ministr v demisi Vojtěch v ČT setřel Hilšera
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (ANO) a lékaři Pavel Pafko a Marek Hilšer diskutovali ve druhé části Otázek Václava Moravce v ČT24 o stavu českého zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Stomatologická péče bude zásadně dostupnější
Stomatologové, gynekologové, praktičtí lékaři a praktičtí lékaři pro děti a dorost uzavřeli se zdravotními pojišťovnami dohody o úhradách péče pro příští rok, které přinášejí zásadní pozitivní změny pro pacienty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Pokud jde o sestry, tak tam je situace podle dat, která máme, nejkritičtější
Odpověď na interpelaci Karly Maříkové na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 31. 5. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch odborářům vrátil úder: Vaše požadavky nejsou reálné!
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch ve vyjádření pro Českou televizi zareagoval na velmi ostré vystoupení odborářů ve zdravotnictví, kteří Babišovu ministrovi vyčetli, že dokázal srazit zdravotnictví na kolena i v časech ekonomického růstu, což se nepovedlo jen tak někomu. Ministr vrátil úder.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jihočeské nemocnice: Lékaři a sestry pohotovostní služby v Nemocnici Dačice využívají nové inspekční pokoje
Nemocnice Dačice, a.s. disponuje novými inspekčními pokoji pro lékaře a sestry sloužící lékařské pohotovostí služby. Zázemí se nachází v nové přístavbě přímo u ordinace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch čelil rozpálené odborářce: Kdyby přišly inspektoráty do českých nemocnic, tak je musí zavřít všechny!
V nedělní Partii televize Prima proti sobě zasedli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, lidovecký poslanec Vít Kaňkovský a odborářka Dagmar Žitníková. Dáma do kamer pálila jednu slovní salvu za druhou. „Kdyby měly přijít inspektoráty do českých nemocnic, tak zavřou všechny české nemocnice,“ nešetřila ostrými slovními náboji. Kaňkovský dodal, že práce sestry ztratila na prestiži. Vinou společnosti. Ministr se ze všech sil bránil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek: Nemocnice musí spolupracovat s terénními lékaři
Nemocnice musejí v budoucnu více spolupracovat s terénními lékaři, a to jak s praktiky, tak s ambulantními specialisty. Shodli se na tom ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch a ředitel Nemocnice Písek, a. s., MUDr. Jiří Holan, MBA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist