Armáda ČR: V Ústavu leteckého zdravotnictví otevřeli nový simulátor letových iluzí
Ministr obrany Lubomír Metnar se dnes v pražském Ústavu leteckého zdravotnictví zúčastnil slavnostního otevření tzv. dezorientačního simulátoru. Nový trenažér letových iluzí budou primárně využívat čeští armádní piloti, cvičit na něm ale budou moci i příslušníci vzdušných sil států NATO a civilní piloti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 22:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 07. 05. 2019

Související články

Ministryně Šlechtová: Společně s VHÚ chystáme další rozšíření leteckého muzea
Jubilejní 50. sezónu Leteckého muzea Kbely, jedné z hlavních muzejních institucí Vojenského historického ústavu Praha, v sobotu 28. dubna zahájila ministryně obrany Karla Šlechtová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
PC. Roberts: Je Rusko zrazováno svou vlastní inteligencí?
Ruská armáda Putinovu omluvu izraelského zavraždění 15 příslušníků leteckého personálu za svou nepřijala. Armáda ví přesně, co se stalo, a neváhala zradu, které se Izrael dopustil, když zneužil naivní a lehkověrné důvěry ruské vlády v izraelské dobré úmysly, věrně popsat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Obrana s dopravou začnou spolupracovat v letových navigačních službách
Ministři obrany Martin Stropnický a dopravy Dan Ťok podepsali memorandum o spolupráci v letových a navigačních službách. Podpis se uskutečnil v rámci dopoledního programu Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil Armády ČR na ostravském letišti Leoše Janáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Legendární Dakota bude ozdobou Leteckého muzea Kbely
Na základně dopravního letectva Praha-Kbely se uskutečnilo slavnostní předání legendárního vojenského transportního letounu Douglas DC-3 Dakota do muzejní sbírky Vojenského historického ústavu Praha. Symbolický klíč od letounu převzal ředitel Vojenského historického ústavu Praha plukovník gšt. Aleš Knížek od ředitele Vojenského technického ústavu Jiřího Protivy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vojenský historický ústav: „Vlčkův“ výroční Albatros doputoval do Kbel
Do areálu Leteckého muzea Kbely byl dopraven nový exponát, který rozšiřuje leteckou sbírku Vojenského historického ústavu Praha. Jedná se o letoun Albatros L-39 ZA, výrobní číslo 232433. Jedinečnost stroje je dána jeho markingem – na ocasní ploše je totiž výtvarně efektním způsobem připomenuto 40. výročí provozu letounů L-39, které připadlo na rok 2008.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Armáda spustila nový náborový web. Chce přilákat dva tisíce zájemců
Česká armáda chce přijmout dva tisíce profesionálních vojáků. I z toho důvodu spustila nový náborový web, a to pro zájemce o vstup do aktivních záloh či o dobrovolná cvičení. O náboru mluvila i současná ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO) pro server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
V Národním zemědělském muzeu se návštěvníci mohou svézt na trenažéru Zetor Tractors
Nový simulátor jízdy traktorem byl vyvinut přímo pro expozici Jede traktor a jedná se o jediný prototyp v Česku. Vyzkoušet si lze jízdu po městě i orbu na poli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nezničitelný Kufr iluzí
Proč vítací imigrační politika EU i po smršti atentátů, znásilnění, vražd, násilných útoků, loupeží anebo jen desítek tisíc zapálených aut a rabování stále nachází tolik zatvrzelých příznivců? Protože Kufr iluzí prý nemá dno. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 11.8.2018 v 14:40, zobrazit podobné
Ředitel ostravského zdravotního ústavu rezignoval
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě Petra Hapaly. Ve funkci skončí k 30. červnu 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Řízení letového provozu: Nové provozní rekordy na českém nebi
Státní podnik ŘLP ČR zaznamenal v červenci nový provozní rekord za jeden měsíc a současně i nejvyšší počet letových pohybů za jeden den v českém vzdušném prostoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
TOPlist