Někteří sociální demokraté by chtěli odvolat Staňka. Nepomáhá nám, šeptají mimo záznam
Zatímco ministři za hnutí ANO se ve vládě Andreje Babiše mění poměrně velkou rychlostí, předseda koaliční ČSSD dával opakovaně najevo, že ministři za sociální demokracii se měnit nebudou. Podle informací deníku Právo se však možná smráká nad ministrem kultury Antonínem Staňkem. Spolustraníci ho prý mohou dotlačit k tomu, aby sám odešel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 22:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 07. 05. 2019

Související články

V kauze Staněk nejde vůbec o Staňka. Komentátor nabízí detailní pohled do nitra ČSSD
„ČSSD má štěstí v neštěstí. Spor o jejího (ne)ministra kultury Antonína Staňka jako obvykle přerostl ve spor o prezidenta Miloše Zemana, jenž se uchýlil k menšímu ústavnímu puči, když Staňka odmítá odvolat. Z pachatele se tak rázem stala mediální oběť. Přitom právě (ne)výměna Staňka nejvíc ilustruje míru toxického rozkladu ČSSD, již už drží pohromadě snad jen vzájemná nenávist,“ píše ve svém komentáři pro server Info.cz žurnalista Petr Holec. Sociální demokracie se během osmi let podle něho „vmanévrovala do situace, kdy se bez ní obejde vláda i opozice a z bryndy na Pražském hradě ji musí tahat nenáviděný Babiš“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hamáček se změnil. Útočí proti těm, co chtějí z vlády, uvádějí noviny
Předsednictvo ČSSD by dnes mělo jednat o tom, zda mají sociálnědemokratičtí ministři kvůli situaci na Ministerstvu kultury zůstat v menšinové vládě s hnutím ANO. Prezident Miloš Zeman na páteční schůzce s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem a ministrem Antonínem Staňkem (ČSSD) uvedl, že je připraven k 31. červenci Staňka odvolat. Sociální demokraté požadují, aby jej nahradil místopředseda strany Michal Šmarda, a podmiňují tím setrvání v koalici. Zeman ohledně nominace chce počkat na rozhodnutí předsednictva, neslíbil ale, že ho bude respektovat. O situaci píšou Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rozpad vlády: Buď Šmarda, nebo nic, zní z ČSSD
Předsednictvo ČSSD by dnes mělo jednat o tom, zda mají sociálnědemokratičtí ministři kvůli situaci na Ministerstvu kultury zůstat v menšinové vládě s hnutím ANO. Prezident Miloš Zeman na páteční schůzce s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem a ministrem Antonínem Staňkem (ČSSD) uvedl, že je připraven k 31. červenci Staňka odvolat. Sociální demokraté požadují, aby jej nahradil místopředseda strany Michal Šmarda, a podmiňují tím setrvání v koalici. Zeman ohledně nominace chce počkat na rozhodnutí předsednictva, neslíbil ale, že ho bude respektovat. O situaci ve vládě píší snad všechny české deníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ČSSD už toho má fakt dost. A pozor: Slova Babiše, která zaujmou voliče Okamury
Rozkoly v koalici jsou stále větší, Lidové noviny o ní píší jako o koalici nad srázem. Prezident Miloš Zeman totiž nehodlá ustoupit a odvolat ministra kultury Antonína Staňka, a v sociální demokracii to vře víc a víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Sociální demokracie vyhlíží v kauze kolem Staňka konec července
Krajští představitelé ČSSD vyhlížejí v kauze kolem výměny ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) konec července, kdy zřejmě prezident Miloš Zeman Staňka odvolá. Osud koalice sociální demokracie s hnutím ANO do té doby většinou nechtějí komentovat. Vyplývá to z ankety ČTK mezi sociálními demokraty k výsledkům čtvrtečního jednání stranického vedení. Od některých sociálních demokratů ale zaznělo, že prezident otálením s výměnou Staňka porušuje Ústavu a premiér Andrej Babiš (ANO) by měl postupovat důrazněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Ženy v čele německé a rakouské sociální demokracie
Poté, co tradičně v personálních otázkách poněkud konzervativnější němečtí sociální demokraté zvolili do svého čela jako předsedkyni Andreu Nahlesovou, inspirovali se jejich příkladem i sociální demokraté rakouští.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Ženy v čele německé a rakouské sociální demokracii
Poté, co tradičně v personálních otázkách poněkud konzervativnější němečtí sociální demokraté zvolili do svého čela jako předsedkyni Andreu Nahlesovou, inspirovali se jejich příkladem i sociální demokraté rakouští.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petříček v ČT reagoval na výsledek schůzky Babiše a Zemana: Stejné jako posledně. Takže...
Premiér dnes opět zamířil do Lán za prezidentem Milošem Zemanem, měl před sebou stejný úkol – docílit výměny ministra ve své vládě. Antonína Staňka, který podal demisi, má prezident po několika schůzkách a tlaku vlády v plánu odvolat k 31. červenci. O nominaci ČSSD na nového ministra rozhodne ale až v polovině srpna. Stane se novým ministrem kultury Michal Šmarda (ČSSD)? Nechají se sociální demokraté dál zatlačovat do kouta? Nejen o tom ve středečním Interview na ČT24 diskutovala Zuzana Tvarůžková s místopředsedou ČSSD a ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem (ČSSD). Ten zkritizoval Zemanův výklad ústavy a Babišovu neschopnost prosadit Šmardu ministrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ostravští sociální demokraté na Prvního máje vyrazili do ulic
Svátek práce oslavili sociální demokraté v Ostravě dopolední procházkou jarním městem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ČSSD možná chtěla na vnitru něco zakrýt, tuší Spurný. A policejní nátlak na Kmentu, Slonkovou a Kroupu? Prý je to úplně jinak
Redaktor Respektu Jaroslav Spurný se v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV podivoval nad tím, proč sociální demokraté tolik stojí o ministerstvo vnitra. Ledaže by snad sociální demokraté chtěli na vnitru dříve řízeném Milanem Chovancem (ČSSD) něco zakrýt. Stejně tak Spurný nechápe, proč chce vnitro ovládat Babiš. Tomu jde prý o to, aby potěšil německou kancléřku Angelu Merkelovou a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist