Kdy se ruská ropa objeví v českých nádržích? ptal se Takáč v ČT šéfa českých rezerv. Zde je odpověď
Čistá ruská ropa je na cestě, s největší pravděpodobností na Ukrajině. Začátkem týdne to oznámil ukrajinský provozovatel ropovodu. Zbývá tedy ještě kus cesty. Ve čtvrtečním pořadu Interview na ČT24 se moderátor Daniel Takáč ptal předsedy Správy státních hmotných rezerv ČR Pavla Švagra, jak dlouho to ještě bude trvat, než se čistá ropa objeví v české nádrži, a jaké mohou ještě nastat komplikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2019 v 22:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 09. 05. 2019

Související články

SSRH: Další ropa z českých rezerv pro Unipetrol
Vláda schválila další zápůjčku nouzových zásob ropy pro rafinérii v Litvínově, která patří společnosti Unipetrol a která vyrábí pro český trh především naftu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Chcete svrhnout vládu, ptal se Takáč. Zde je odpověď Jiřího Pospíšila
Česká republika musí Evropské komisi (EK) vysvětlovat, zda Agrofert dostal skoro půl miliardy evropských peněz oprávněně, nebo ne. Právní služba EK má názor, že to oprávněné nebylo, že premiér Andrej Babiš je ve střetu zájmů a EK chce peníze zpátky. Tak hovoří návrh auditní zprávy EK o střetu zájmů českého premiéra. Hostem pondělního Interview v České televizi byl předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil, kterého se moderátor Daniel Takáč ptal, proč o tom chce opozice ve Sněmovně hovořit už nyní, když vláda ČR nejprve musí poslat do Bruselu své stanovisko a až pak bude definitivní závěr. A taky se zeptal rovnou na to, zda TOP 09 bude chtít svrhnout vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Státní správa hmotných rezerv: Většina nafty je doma, pravidelný odvoz končí
Správa státních hmotných rezerv končí s pravidelným odvozem nafty z Německa. V nádržích jsou už jen zbytky, které bude složité vyčerpat. Poslední vlaky proto budou jezdit už nepravidelně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek odvolal šéfa Českých center
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek dnes odvolal stávajícího generálního ředitele Českých center Jana Závěšického. Dočasným řízením následně pověřil Moniku Koblerovou, zástupkyni generálního ředitele Českých center a ředitelku Úseku kulturní diplomacie a Czech Centres Network. Na pozici generálního ředitele Českých center bude v nejbližší době vyhlášeno výběrové řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
„Pane redaktore, tohle myslíte zcela vážně?!“ Takáč v ČT tak dlouho dusil Ťoka, až ministr bouchl do stolu
Dálnice D11 do Smiří se nakonec stavět bude, prodraží se ale skoro o sto padesát milionů. V tomto duchu se nesl čtvrteční pořad Interview na ČT24. Proč je kolem dálnic v Česku tolik problémů, se ptal moderátor Daniel Takáč ministra dopravy Dana Ťoka (nestr. ANO) a rozpálil jej pořádně do běla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
V Českých drahách vyměnili šéfa. Krtek skončil
Pavel Krtek skončil v čele představenstva Českých drah, nahradil ho Miroslav Kupec, rozhodla dozorčí rada. Krtek zůstal místopředsedou představenstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Dominik Rusinko: Ropa v ofenzivě. Na jak dlouho?
Zatímco minulý rok končila ropa ve volném pádu, od počátku roku 2019 si připsala již slušných 30 % a patří tak k vůbec nejlépe performujícím aktivům. Opětovný růst cen nad 70 USD/barel mají na svědomí především těžební škrty kartelu OPEC a Ruska, v posledních týdnech však trh s napětím sleduje také dění v Libyi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Čeští oligarchové zpozorněli. Erik Best si posvítil na dění v ČNB
Americký novinář působící v Česku Erik Best, kterému letos udělil prezident Miloš Zeman státní vyznamenání především za kritické komentáře ke kauze společnosti OKD a vůči podnikateli Bakalovi, si nyní na serveru FSFinalword.cz znovu posvítil na vysoké množství devizových rezerv, které drží Česká národní banka. To podle něj totiž může snadno přilákat pozornost českých oligarchů. Jde o spiknutí v Rusnokově ČNB? Tady je jeho odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
To se někdo po... Ruská TV vysílá o včerejší akci u Koněva. ZDE VIDEO
O demonstraci u památníku Koněva se dozvěděla i kremelská televizní stanice Rossia 24. Moderátor se ptal, proč se lidem socha nelíbí, a dostal odpověď. Reportérka zmínila i Ovčáčka, říkal prý zajímavé věci. Existuje tendence zapomenout úlohu Rudé armády na osvobození Československa?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Čtenář se ptal Babiše, jak je to s EET v Agrofertu. Odpověď od mluvčího dost překvapila
Mluvčí Babišovy společnosti Agrofert Karel Hanzelka se vyjádřil k otázce jednoho ze čtenářů. Ten se ministra financí Andreje Babiše (ANO) ptal na serveru ParlamentníListy.cz na to, jak je možné, že řetězec Parky’s, který patří jeho Kosteleckým uzeninám, dostal výjimku z elektronické evidence tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist