VIDEO To je na ho*no! Máma je skeptická. Studenti opět bojovali za klima
Moderátoři Honza Hušek a Adéla Komrzý se v rámci pořadu Z ulice, vysílaného na Českém rozhlasu Wave, vydali na studentskou demonstraci Fridays For Future zabývající se klimatickými změnami. A tázali se protestujících studentů, kteří se místo školy vydali s transparenty do centra Prahy, co si o dané problematice myslí. „Protože se mi to zdá jako podstatný, protože například náš energetický plán vůbec jako není konzistentní s Pařížskou dohodou a to je jako dost na hovno,“ dostalo se moderátorům odpovědi od jednoho z účastnících se studentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 08:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 10. 05. 2019

Související články

Za klimatické záškoláctví se rozdávají pochvaly. A s propíranou třídní důtkou je to trochu jinak
Stávky Fridays for the Future jsou fenomén, který se ze Švédska rozšířil po celé Evropě. Jak se k nim staví české školy? Různě. Někde prý dávají za neomluvené hodiny důtky a někteří pedagogové si myslí, že stávkující studenti jsou trapní. Jinde zase pochvaly od ředitelky. „Důtku za klima si podle mě nezaslouží studenti, ale politici, kteří dopady lidské činnosti na klima dlouhou dobu přehlíželi,“ řekl k tomu Babišův ministr Brabec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Neomluvené hodiny? Kdepak. Za klimatické záškoláctví se naopak rozdávají pochvaly
Stávky Fridays for the Future jsou fenomén, který se ze Švédska rozšířil po celé Evropě. Jak se k nim staví české školy? Různě. Někde prý dávají za neomluvené hodiny důtky a někteří pedagogové si myslí, že stávkující studenti jsou trapní. Jinde zase pochvaly od ředitelky. „Důtku za klima si podle mě nezaslouží studenti, ale politici, kteří dopady lidské činnosti na klima dlouhou dobu přehlíželi,“ řekl k tomu Babišův ministr Brabec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Studenti z Brna: Chudým lidem v Africe se mění klima natolik, že nejsou schopni si vypěstovat jídlo
Brněnští studenti vytáhli do boje za klimatickou spravedlnost. Áron Tkadleček a Klára Aubrechtová, dva mladí studenti environmentalistiky na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, se bojí o budoucnost některých částí světa. O jejich názorech a aktivitách přinesl reportáž server Masarykovy univerzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Studenti, šup do průvodu za klima. A vytvořte blok. Takto vyzývá oficiální orgán Filozofické fakulty UK
Akademický senát Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, tedy oficiální orgán vysokoškolské samosprávy, vyzývá studenty, aby se účastnili pátečních stávek za klima „Fridays for future“. Proti návrhu přednesenému zástupcem spolku Univerzity za klima si netroufl zvednout ruku ani jeden ze senátorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Eva Holubová a Josef Klíma vstupují do stávky! Opravdu
Eva Holubová, Berenika Kohoutová, Petra Nesvačilová, Josef Klíma, Taťjana Medvecká a Tereza Dočkalová se rozhodli zapojit do společné stávky za klima, která se koná po celém světě 20. září 2019. Společně pro planetu hlásají ve videu, které zveřejnila organizace Greenpeace na svých facebookových stránkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Klima je v pr*eli! skandovaly davy dětí „za školou". Daly Babišovi ultimátum
REPORTÁŽ Až dva tisíce středoškoláků se dle odhadů pořadatelů akce z iniciativy Fridays for Future zúčastnilo manifestace a studentské stávky za lepší klima a proti globálnímu znečišťování. Redakce ParlamentníchListů.cz přináší reportáž přímo z akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pozdvižení na pochodu pro rodinu: zúčastněné provokoval muž s přeškrtnutým křížem na tričku
REPORTÁŽ Je rodina máma, táta a děti, nebo spíš táta, táta a děti nebo máma, máma a děti? Zúčastnění kolem Pochodu pro rodinu a Aliance pro život paní Jochové mají jasno. I letos jejich akci podpořili někteří politici. Dorazilo i mnoho věřících. Ty provokoval muž důchodového věku s přeškrtnutým křížem na tričku a citáty Ježíše Krista.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Studenti v Česku se připojí k celosvětovému protestu na ochranu klimatu
Čeští studenti se dnes připojí k celosvětové protestní akci, která má za cíl přimět politiky důsledněji chránit klima a snižovat emise. Protestu se zúčastní mladí lidé z víc než stovky zemí světa v rámci iniciativy Friday for future, při níž studenti od loňského září protestují po vzoru šestnáctileté švédské studentky Grety Thunbergové. V Praze se středoškoláci setkají na Malostranském náměstí, odkud následně vyjde průvod kolem úřadu vlády. K akci se přidají středoškoláci z Ostravy, Olomouce, Liberce a dalších měst. Podle organizátorů záleží na zúčastněných, jakou formu protestu zvolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
VIDEO Chci do Německa. Pracovat, hlásil uprchlík v Chorvatsku. On a další byli rozehnáni slzným plynem
Situace na Balkánském poloostrově se začíná opět vyhrocovat. Aktuální video z chorvatských hranic ukazuje, že se migranti z Blízkého východu opět snaží využívat před více než dvěma lety uzavřenou balkánskou trasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Je vůbec možné nestávkovat?!
Ve čtvrtek 15. 3. se prohnala naší republikou stávková vlna a to ne ledajaká, stávkovali totiž studenti! Mnohým to připomnělo listopad 1989 a zajásali, že studenti opět zahajují revoluci. Je vůbec možné nestávkovat?!
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.3.2018 v 08:40, zobrazit podobné
TOPlist