Tyranie, hlad a strach. Utekl od Cháveze, teď bývalý diplomat popsal, co musí snášet lidé ve Venezuele
EXKLUZIVNĚ PRO PL: „Režim Nicoláse Madura je totalitní tyranií, která se snaží kontrolovat všechny vrstvy společnosti a života. Ovládá lidi skrze hlad a strach," říká bývalý venezuelský diplomat Héctor Castillo, protokolární expert, který v domovské zemi působil také jako historik umění a vedl muzea a umělecké sbírky. Poté, co byl Castillo v rámci diplomatické mise umístěn do Prahy, se rozhodl utéci. V jeho domovině totiž chybí nejen potraviny a léky, ale také základní svobody. Castillo by si přál, aby se ve Venezuele, která má obrovské ropné zásoby a v minulosti patřila k vlemi bohatým zemím, situace vyřešila mírově, pod vedením Venezuelanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 12:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 10. 05. 2019

Související články

Šlachtův bývalý pobočník, zatčený na Ukrajině, promluvil. Odnesl to prý za diplomata, kterého se chtěli zbavit
Bývalý detektiv Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a nyní podnikatel se speciální technikou Luděk Vokál popsal pro server Aktuálně.cz své zatčení na Ukrajině. Spolu s ním byl také zadržen český diplomat pracující pro zastoupení NATO v Kyjevě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vymytá generace s červenými kartami. Ideální užiteční idioti, soudí bývalý diplomat od Okamury
Bývalý český diplomat Jiří Kobza (SPD) si na svém facebookovém profilu rýpl do mladé generace, kterou považuje za vymytou, ztracenou, bez vlastního názoru i bez kritického myšlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Maminko, mám hlad...
Ta zpráva mě zděsila. Scházela jen fotografie českých plačících děti, které mají hlad. Neprožíváme žádná válečná léta, ani doby předválečné krize a ani dobu Protektorátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ne, Putin nic. Diplomat o ostudě USA: Informace o Sýrii i Trumpovi
REPORTÁŽ Resumé po dvouleté studené občanské válce v USA: Putin neovlivnil zvolení Donalda Trumpa. Zpravodajci měli zase pravdu. Jako nyní v Sýrii. Diplomaté a rozvědka, to jsou lidé v jednom velvyslanectví. Na besedě, kterou v Praze zorganizovala Nadace Železná opona, to uvedl bývalý náměstek ministra obrany, diplomat a velvyslanec Jaromír Novotný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
VIDEO To byla jízda: V sídle OSN se světové velmoci pohádaly tak, jako už dlouho ne
„Rusko se rozhodlo postavit se za vraždícího, barbarského zločince a obrátilo se zády ke svým mezinárodním partnerům,“ prohlásil v Radě bezpečnosti OSN britský diplomat Rycroft. Odpověď ruského diplomata Safronkova vstoupí do historie jako nejméně diplomatický výstup na půdě OSN od dob Huga Chaveze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Neziskovky vykládají, jak jsou čisté a počestné, a pak se bojí přizvat na loď policii. Bývalý diplomat prozrazuje více o jejich napojení na organizovaný zločin
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta sepsal komentář určený podle všeho lidem, kteří si myslí, že migrace do Evropy není organizovaná a to především ne neziskovými organizacemi. Pokud jsou tak čisté, jak tvrdí, proč lidé z neziskových organizací odmítají přítomnost italské policie na lodích s uprchlíky, ptá se Bašta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Maďarská filozofka: Orbán je nebezpečný. Je u nás tyranie
Maďarská filosofka Ágnes Hellerová se rozhovořila v rozhovoru pro iRozhlas.cz o své zemi. Mimo jiné uvedla, že Maďarsko je tyranie a premiér Viktor Orbán je nebezpečný pro celou Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český diplomat vysvětluje: Kdykoliv se ve světě objeví problém, z hospod i médií se ozývá „ať s tím Brusel něco udělá“, jenže...
Bývalý diplomat a velvyslanec ve Francii Petr Janyška se ve svém komentáři v Lidových novinách rozepsal o tom, že integrace Evropy vskutku postoupí. Nebo v to alespoň doufá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Šinágl: Volba generálního ředitele České televize bude další zkouškou naší společnosti. Zkratky vedou do pekla a strach je horší než hlad
Výzva generálnímu řediteli České televize Petru Dvořákovi k odstoupení z funkce a vzdání se kandidatury:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
TOPlist