ČEZ: Co s bateriemi, které doslouží v elektromobilech, vymýšleli studenti z ČVUT a izraelského Technion
Program česko-izraelského akcelerátoru CIPA má za sebou první úspěšný ročník, který se věnoval tematice chytrých měst. Týmy studentů z technických univerzit ČVUT a haifského Technionu v Haifě představily výsledky v Izraeli i v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 13:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 10. 05. 2019

Související články

ČVUT: Česko-izraelská spolupráce v oblasti inovací startuje
Průřezovým tématem prvního ročníku Česko-izraelského akcelerátoru (CIPA) je Smart city. Mezinárodní studentské týmy z ČVUT v Praze a izraelské univerzity Technion v Haifě budou pod vedením zkušených mentorů navrhovat inovativní řešení konkrétních zadání průmyslových partnerů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ČVUT: Zpracovávat otevřená data umožní nová unikátní laboratoř
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) ve spolupráci s firmou Profinit EU představují nově vzniklou Laboratoř otevřených dat (OpenDataLab), ve které si studenti mohou vyzkoušet práci s otevřenými zdroji dat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČVUT: S unikátním glukometrem studenti zvítězili v celosvětovém finále soutěže
Dne 15. srpna se proběhla v prostorách Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze prezentace technického řešení glukometru X.GLU. Právě s tímto přístrojem vyhráli studenti Marek Novák, Barbora Suchanová a Tomáš Pikous soutěž Microsoft Imagine Cup v USA a na rozvoj projektu tak získali 5,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČVUT: Návštěvníci Krkonoš dostanou od studentů šest neobvyklých útulen
Vánice nebo náhlý déšť už návštěvníky Krkonoš nezaskočí, skrýš najdou v nových útulnách, které navrhli a sami také vyrobili studenti Fakulty architektury ČVUT v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Studenti Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze vyhráli celosvětové finále Microsoft Imagine Cupu
Studenti programů Elektronika a komunikace a Otevřená informatika Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze Marek Novák, Tomáš Pikous a Barbora Suchanová v rámci startupu XGLU vyvíjí glukometr pro děti, který má formát kreditní karty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ČVUT: Studenti designu z fakulty architektury dobyli Milán
Studenti Ústavu designu z Fakulty architektury ČVUT v Praze představili své projekty na prestižním italském Milan Design Week 2018. Jedná se o největší přehlídku designu na světě, která se letos konala v termínu od 17. do 22. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČVUT: Miliony lidí si zlepšují kondici díky studentům Fakulty informačních technologií
Dva studenti Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) vyvíjejí aplikace, které pomáhají milionům lidí po celém světě v touze po zdravějším životě. Nová aplikace Fitify navrhuje efektivní osobní cvičební plán na míru a uživatele provede jednotlivými tréninky pomocí videa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vysoká škola báňská: Studenti vymysleli, jak vyrobit Petřkovickou venuši
Petřkovickou venuši v podobě klíčenky, kterou zařadilo město Ostrava mezi své reklamní předměty na začátku letošního roku, vyráběli studenti Fakulty metalurgie a materiálového inženýrství Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. V úterý 4. dubna předvedli, jak nejprve vymýšleli a pak zhotovovali tisícovku odlitků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Studenti ČVUT si z Las Vegas odvážejí vynikající druhé místo
Studenti z ČVUT pod vedením Jana Šedivého se zúčastnili finále The Alexa Prize. V té se soutěžilo o to, kdo dokáže vyvinout nejlepšího chatbota pracujícího s chytrým zařízením Amazon Echo. Vyhlášení absolutního vítěze z trojice nejlepších proběhlo 28. listopadu 2017 na tradiční technické konferenci Amazonu nazvané re:INVENT v Las Vegas. Český tým si z tohoto klání přiváží domů druhou cenu a finanční ocenění v podobě 100 000 USD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ČVUT: Studenti chystají osm expozic na festivalu kutilů
Tým vyučujících studijního programu Kybernetika a robotika na Fakultě elektrotechnické ČVUT prosazuje styl vzdělávání orientovaný na samostatné projekty a kreativní řešení problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
TOPlist