Připomínka Nesmrtelného pluku v Ostravě: Pravda je křivena. Když ji někdo řekne, třeba u pana Soukupa, pořádají na něj honičky
REPORTÁŽ „Maršál Andrej Jeremenko jednak bojoval ve stalingradské bitvě, pak byl velitelem IV. ukrajinského frontu a je českým občanem města Ostravy,“ připomínali při pochodu Nesmrtelného pluku v moravskoslezské metropoli. „Díky těm, kteří za naši svobodu položili životy, můžeme dnes hovořit česky.“ Předseda krajské rady Česko-ruské společnosti Karel Šesták přidal pár slov i k popisování událostí ve sdělovacích prostředcích: „Když někdo řekne pravdu, jako třeba v televizi u pana Soukupa, tak jsou na něj pořádány honičky. Historická pravda je hodně křivena.“ Ostravou prošel Nesmrtelný pluk bez incidentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 17:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 10. 05. 2019

Související články

Sudetoněmecký rektální alpinismus KDU-ČSL a pana Bělohrádka?
Trochu nechápu mudrlanty typu pana Rozvorala či Větvičky, kteří na jedné straně brojí proti muslimům, a na straně druhé si hrají na vlastence, kterým vadí, když někdo navštíví akci Sudeťáků v Bavorsku, které je silně katolické  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 8.6.2017 v 08:40, zobrazit podobné
Sklenák (ČSSD): Když navrhneme něco pozitivního pro lidi, někdo vystoupí a řekne, že je před volbami
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 3. 2017 k zákonu o státní sociální podpoře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
To, co se skutečně děje kolem EU a Británie, málokdo řekne nahlas. Nastupuje Jan Zahradil
ROZHOVOR „Když někdo jede v nejrychlejším pruhu, často nabourá. Když chce někdo za každou cenu sedět u společného stolu, může se mu stát, že se na onom stole jednou ocitne v podobě jednoho z chodů. A když se někomu nelíbí periferie, je dobré si uvědomit, že na periferii leckdy bývá klidněji a bezpečněji, než v centru,“ říká k dění v Evropské unii europoslanec Jan Zahradil (DOS). Zároveň upozornil, že k odchodu Velké Británie Unie sice nastražila pasti, ale Británie zároveň musí jasně navrhnout alternativní řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Někdo vaří pro budoucnost, jiný na ni peče
Tato věta mi rezonovala v hlavě po dnešním jednání s člověkem, díky kterému je pojem kvalitní jídlo, i v tuzemsku pojmem uznávaným. Nejedná se ani o pana Pohlreicha, ani o pana Hrušku, či pana Babicu, jedná se o muže, jenž již 20 let vede tým tvořící Průvodce a Festival dobrého jídla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Andor Šándor totálně vydrtil Chovancovo „centrum hledání pravdy“. Jednou větou
„Mně ty řeči o ruské propagandě už upřímně lezou krkem. Tady propagandu dělá kdekdo. Představa, že si někdo sedne na úrovni státu a řekne, že toto je pravda a toto ne, je naprosto nesmyslná a hloupá,“ říká o nově vzniklém CTHH bývalý šéf vojenských zpravodajců Andor Šándor v rozhovoru, který poskytl serveru Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Herec Pavel Nový: Drahoš je suchoprd, no a co? Je to chytrý pán, volím ho. Ty blbosti, co slyším v hospodě...
ROZHOVOR „Je vzdělaný, chytrý a rozvážný. Co víc si přát? Někdo mu sice vytýká, že je takový trošku suchoprd, ale to mi vůbec nevadí!“ říká o prezidentském kandidátovi Jiřím Drahošovi herec Pavel Nový. Kdyby prý mohl, tak by Drahošovi poradil: „Neustupujte ze dvou televizních debat! Jenom dvě debaty stačí – jedna ve veřejnoprávní televizi a jedna třeba u soudruha Soukupa, protože tomu evidentně trčí ze zadku pana prezidenta jenom chodidla...“ Herec se ale kromě toho pro ParlamentníListy.cz rozhovořil i o dalších prezidentských kandidátech, kteří však v prvním kole neuspěli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 17 - Chvála nezapomínání
Když se řekne „první máj“, většině pamětníků naskočí vzpomínka na nabubřelé demonstrace za reálného socialismu, na nichž pod obřími portréty vůdců světové revoluce tleskali sami sobě pidimužíci na tribunách a nutili k tomu všechny ostatní. Když se řekne „první máj“, možná ještě někdo vyhlodá z paměti ten Máchův „lásky čas“, v němž „hrdliččin zval ku lásce hlas a borový zaváněl háj“. Leckdo si i tyhle verše spojí pouze s „kochajícím se panem doktorem“ Rudolfem Hrušínským ve filmu Vesničko má, středisková, který nakonec pro propagaci Máchova Máje možná udělal víc, než zástupy normalizačních učitelek ve stylu „co tím chtěl básník říci“. Samozřejmě budiž čest výjimkám, i mně jedna taková výjimka už ve věku víceméně telecím dokázala neznechutit, nýbrž zamilovat si českou poesii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Aleš Brichta odpálil nálož: Muslimové nikdy nepřinesli nic dobrého. Kdo se jim postavil, byl pro naše předky hrdina. Dnes se pravda šíří jen ústně, proč by někdo koukal na ČT
ROZHOVOR „Rasisti jsme a vždycky jsme byli, ať už skrytí, nebo jen pod povrchem,“ tvrdí zpěvák Aleš Brichta. I když se u nás neprojevuje tak, aby byl brán smrtelně vážně, protože vtipkujeme a rýpeme. Ale nelibost k muslimům, jak řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, si neseme v historické paměti národa. Kdysi byli hrdinové ti, kdo dokázali odrazit nájezdy. Brichta se domnívá, že když nám někdo dává léta za uši a s nějakou komunitou jsou problémy, je jedno, zda je náboženská, nebo etnická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Skupina Barrandov: Kauzy Jaromíra Soukupa rozeberou policejní reorganizaci
Nenechte si ujít nový díl Kauz Jaromíra Soukupa, který se bude věnovat neobvyklým okolnostem, jež provázely nedávnou policejní reformu připravenou za nejasných okolností prezidentem Policie České republiky Tomášem Tuhým. Sledujte premiérový díl pořadu, kde pravda a spravedlnost hrají hlavní roli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
V Německu existuje třetí pohlaví, rozhodl tak Ústavní soud. Když někdo řekne, že je Napoleon, nemusíte mu ještě říkat sire, reaguje konzervativec Joch
ROZHOVOR „Je to vzpoura vůči realitě,“ říká konzervativní publicista a komentátor Roman Joch v reakci na dění v Německu, kde Ústavní soud vyzval Bundestag, aby uzákonil možnost třetího pohlaví v dokladech, načež se tak skutečně stalo. „Stále jsou jen dvě pohlaví – na té realitě nic nemění, když se někdo považuje za příslušníka pohlaví třetího, čtvrtého, pátého, šestnáctého…,“ glosuje dnešní vývoj Joch. Co se týče odlišného přístupu k migrantům ve východní a západní části Německa, má Joch jasno. Zatímco východní Němci mají s totalitarismem stále čerstvou zkušenost, ti západní byli vychovaní v omylu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist