ÚZSVM: Stát uspěl s nárokem na náhradu škody ve výši 97 mil. Kč v kauze solárních elektráren
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uspěl v rámci trestního řízení vedeného ve věci společnosti Talwin, ve kterém zastupoval Ministerstvo průmyslu a obchodu. Ke kauze ohledně solárních elektráren se ÚZSVM připojil s nárokem na náhradu škody a bylo mu vyhověno v částce ve výši 97 645 445 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 22:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 11. 05. 2019

Související články

ÚZSVM uspěl v soudním sporu o náhradu škody
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uspěl v soudním sporu, v němž žalobce požadoval náhradu škody za újmu po zrušení smlouvy o koupi pozemků. Úřad v jednom z méně obvyklých případů úspěšně zastupovali zaměstnanci odboru Právních služeb Územního pracoviště v Ústí nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM uspěl ve sporu o náhradu škody, způsobené nesprávným úředním postupem
Před Okresním soudem Plzeň – sever byla projednána žaloba o náhradu škody údajně způsobená nesprávným úředním postupem, na straně žalované přitom jednal za Ministerstvo spravedlnosti Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
To je neuvěřitelné. Solární elektrárny vykazovaly více vyrobené elektřiny, než bylo fyzikálně možné
Při kontrolách odhalila Státní energetická inspekce více než tři sta solárních elektráren, které vykazovaly vyšší produkci elektřiny, než je podle fyzikálních zákonů možné. Informoval o tom server iDnes.cz. Majitelé zmíněných solárních elektráren tak neoprávněně dostali zaplaceno za vyšší množství dotované elektřiny, než kolik mohli vyrobit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČEZ loni instaloval 307 fotovoltaických střešních elektráren. Dvakrát tolik, než o rok dříve
ČEZ Solární ze skupiny ČEZ ESCO v loňském roce instalovala a připojila rekordních 307 střešních fotovoltaických elektráren o celkovém instalovaném výkonu 1 236 kWp. V roce 2016 ČEZ Solární připojila 152 solárních elektráren s celkovým výkonem 592 kWp.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rezort financí uhájil přes 1,3 miliardy v soudním sporu s firmou TH’ system a.s.
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uhájil 1 331 000 000 Kč v soudním sporu se společností TH’ system a.s., která požadovala tuto částku jako náhradu škody za údajně nesprávný úřední postup Finančního úřadu ve Fulneku v roce 2000. ÚZSVM ve sporu úspěšně zastupoval Ministerstvo financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Soud podržel Bakalu. Odmítl nájemníkům v bytech OKD přiznat náhradu škody
Slovenský finančník a držitel medaile Za zásluhy Pavol Krúpa prohrál spor v kauze prodeje někdejších bytů OKD. Podle informací serveru Hlídací pes Ostravský okresní soud v polovině dubna zamítl jeho žalobu podanou jménem společnosti ARC equity services na firmy Residomo a RPG Industries, v níž se domáhal náhrady škody v případě jednoho konkrétního bytu a jeho majitelky. V kauze OKD figurují i podnikatel Zdeněk Bakala a jeho kyperská investiční společnosti RPG Industries.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Evropské spotřebitelské centrum: Klienti Ryanair mohou mít právo i na kompenzaci ve výši 250 eur
Irská letecká společnost Ryanair oznámila, že pro nejbližší dny ruší několik spojů mezi českými letišti a zahraničními destinacemi. Většina lidí má být přepravena jinými lety této společnosti, ale cestující mají také právo na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz, v některých případech i na náhradu škody ve výši 250 až 600 eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vítězství Česka v šesti solárních arbitrážích. Šlo o investice zhruba za půl miliardy
Čtyři mezinárodní arbitráže, které měly souvislost s investicemi do fotovoltaických elektráren, byly ukončeny ve prospěch České republiky. Jednalo se o investice zhruba v hodnotě půl miliardy korun a ČR tak zvítězila v šesti ze sedmi solárních arbitráží, které byly vedeny. ČTK to sdělilo ministerstvo financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
TOPlist