Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.704x, což odpovídá cca 88.912-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Ekonom Ševčík se dívá na vyprazdňující se státní pokladnu: Babiš příliš ustupuje „Venezuele“ Maláčové
ROZHOVOR Když premiér Andrej Babiš souhlasí téměř se vším, co navrhne ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, nelze se podle proděkana Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické Miroslava Ševčíka divit prohlubování schodku ve státní pokladně, protože její opatření samozřejmě stojí dodatečné prostředky ze státního rozpočtu. "A je to hlavně závazek i do budoucna. Vytvářejí se umělá očekávání v tom, že se bude ještě více prohlubovat už tak silný sociální stát blahobytu. A to je chyba, protože v období ekonomického růstu by mělo docházet ke splácení dluhu, nikoliv k jeho prohlubování," prohlásil bývalý šéf Liberálního institutu na adresu Babišovy vlády, která je už u moci rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 05:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 13. 05. 2019

Související články

Nová krize s počátkem v Německu? Šílené sumy, EU nenechá Deutsche Bank padnout. Ekonom Ševčík vysvětluje, co přijde
ROZHOVOR Německý finanční obr Deutsche Bank se dostal do problémů a projde obří a velmi nákladnou restrukturalizací. „Deutsche Bank patří již několik let k velmi rizikové skupině bank. V některých aspektech je na tom stejně špatně jako mnohé italské, španělské či francouzské banky," vysvětluje ekonom Miroslav Ševčík. Podle něj ale vzhledem ke své velikosti představuje mnohem větší riziko právě německý kolos. Za hazard Ševčík označuje vyplacení 127 miliard na odstupném pro končící zaměstnance ústavu. Náklady na restrukturalizaci by dokázaly půl roku živit české důchodce, všímá si ekonom. A problémy zde zdaleka nekončí. Nová krize by mohla mít evropský rozměr...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Docent Ševčík: Nepřizpůsobiví vysávají dávky. A postižení musí dokládat, že nemají ruku. Cizí banky u nás vydělají víc než doma
Ekonom a proděkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze Miroslav Ševčík se domnívá, že štědrost sociálních systémů ve vyspělých zemích světa přispívá k migrační vlně. Pro firmy se v Česku musí vytvářet takové podmínky, aby hned po skončení investičních pobídek ze země zase neutekly, říká docent Ševčík v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz. Pobídky a unijní dotace ekonomice podle zkušeného ekonoma neprospívají, nýbrž pokřivují tržní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Slevy na jízdném v září vyšly státní pokladnu na 463 milionů
Slevy na jízdném studentů a důchodců za září vyšly státní pokladnu na 462,5 milionu korun. Nejvíce na slevách vyfakturovaly České dráhy, a to více než 219 milionů korun. V tiskové zprávě to dnes oznámilo ministerstvo dopravy. Podle ministerstva by náklady na slevy měly stát celkem šest miliard korun ročně. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Docent Ševčík: EU je někdy totalitnější než Čína. Co chce NATO? Nesouhlasím. Na Havlova slova naše firmy doplatily
ROZHOVOR „Ať chceme či nechceme, Čína je trhem s miliardou a téměř 400 miliony spotřebitelů, což představuje téměř pětinu obyvatel celé planety," říká ekonom a proděkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze, docent Miroslav Ševčík. Podle něj je v některých aspektech dokonce Evropská unie totalitnějším režimem než Čína. „Na pozoru se musíme mít před každou velmocí," varuje Ševčík před selektivním přístupem. Podrobně rozebral také naše členství v NATO, zejména požadavek na výdaje na obranu ve výši 2 % HDP, který považuje za přemrštěný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zkorumpovaní prezidenti a romantičtí revolucionáři na dvorku USA. Štěpán Kotrba podává informace, díky kterým pochopíte, co se skutečně děje ve Venezuele
ROZHOVOR Díky událostem ve Venezuele je pozornost českých diváků a čtenářů upřena na region, o kterém toho jinak příliš nevědí. ParlamentníListy.cz se to rozhodly napravit. Zkušený analytik Štěpán Kotrba v první části obsáhlého rozhovoru, kterou přinášíme, rozebírá události ve Venezuele v kontextu celého amerického kontinentu. Celá kauza totiž není jen o prezidentech Madurovi a Guaidóvi, ale i o USA, vnímajících celý americký kontinent jako „svůj dvorek“, a rovněž o dalších regionálních mocnostech. Nabízí čtenářům komplexní pohled na fascinující kontinent, o jehož politickém dění u nás tuší jen málokdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Peričevič: Roman Ševčík byl propuštěn
Rozhodnutím Okresního soudu v Brně byl propuštěn z nařízené ústavní léčby Roman Ševčík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Lesy ČR patří do první desítky firem, které nejvíce naplňují státní pokladnu
V žebříčku plátců daně z příjmu právnických osob za rok 2016 sestaveném Ministerstvem financí zaujaly Lesy České republiky s bezmála 1,2 miliardami korun osmé místo. Podnik patří mezi nejvýznamnější přispěvatele do státní pokladny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Čím menší minorita, tím víc křičí o svá práva, ulevil si Jaroslav Bašta. A společnost jim ustupuje, to je nejhorší
Český politik a diplomat Jaroslav Bašta se pro server PrvníZprávy.cz vyjádřil ke stavu společnosti. Ta podle něj ustupuje tlaku menšin, byť ta menšina je jen jedinec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Střelba na hranicích. Ve Venezuele to vře
Ve Venezuele je již první kamion s humanitární pomocí. Dorazil z Brazílie, uvedl na Twitteru šéf opozice Juan Guaidó. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Svět se snad zbláznil...
Státní pokladna USA už měsíc je prázdná. Státní zaměstnanci neberou výplaty a pokud nemají našetřeno, tak dluží za nájem, nesplácí půjčky i hypotéky. Jejich rodiny s dětmi stojí u charity frontu na obědy, přesto musí ze zákona i s tou prázdnou kapsou chodit do práce. Tato stále ještě nejmocnější ekonomika světa je ve finanční krizi. Důvodem je spor o hraniční plot na mexické hranici, který přijde státní pokladnu na šest miliard dolarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist