Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.962x, což odpovídá cca 102.374-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
To máte na půdě uniformu SS? Zdeněk Zbořil v šoku z „oslav“ výročí 2. světové války
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Mluví, jako kdyby měli někde doma na půdě schovanou uniformu SS-Waffen a chtěl zapomenout na pobyt německých ‚nedobyvatelů‘ ve svém rodném kraji,“ reaguje na komentář expremiéra Mirka Topolánka k výročí konce války politolog Zdeněk Zbořil. K protestům při příjezdu Nočních vlků na Olšanské hřbitovy říká: „Aktuální nenávist vůči Rusům, i kdyby mezi padlými a pohřbenými na Olšanech byli třeba Ukrajinci, je infekční a podle mého názoru i smrtelnou nemocí české společnosti.“ Exšéfovi Topky Miroslavu Kalouskovi v dnešním Rozjezdu Zbořil připomíná, jak statečně bojoval proti americkému imperialismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 08:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 13. 05. 2019

Související články

Pane generále Pavle, ten váš Západ rozpoutal dvě světové války. Těmi „západními hodnotami“ myslíte fašismus nebo plynové komory? Ptá se Zdeněk Zbořil
Politolog Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro server První zprávy.cz okomentoval politické dění v posledních dnech. Prohlásil mimo jiné, že Západ kdysi rozpoutal dvě světové války, takže se není co divit, že se k hodnotám Západu nepřihlašují všechny země. Řekl toho ale ještě mnohem víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman se zúčastní oslav konce světové války na ruské ambasádě
Prezident Miloš Zeman se dnes zúčastní oslav výročí konce druhé světové války na ruském velvyslanectví v Praze, kde stejně jako loni vystoupí s projevem, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ulrych (KDU-ČSL): Oslava 72. výročí konce 2. světové války a osvobození
8. května jsme oslavili 72 výročí konce 2. světové války a osvobození Československa u pomníku Obětem 1. a 2. světové války na Zborovském náměstí v Pardubicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil je do nového roku optimista: Velmoci se dráždí, ale ke světové válce je ještě daleko
Politolog Zdeněk Zbořil se ve své analýze pro PrvníZprávy.cz vyjádřil k tomu, že světové velmoci se sice dráždí, ale k válce ještě máme daleko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Státníci z celého světa si připomenou konec první světové války
Svět si dnes připomíná sté výročí konce první světové války. V Paříži se uskuteční vojenská přehlídka a vzpomínková ceremonie. Na pozvání francouzského prezidenta Emmanuela Macrona do metropole dorazilo na sedm desítek hlav států a vlád včetně prezidentů USA Donalda Trumpa a Ruska Vladimira Putina či německé kancléřky Angely Merkelové. Oslav se účastní i český premiér Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
I kdyby je člověk po hubě hadrem mlátil... Zeman jede za Trumpem? Boj se, Brusele, boj se Merkelová. Hned vysvětlím, odhaluje Zdeněk Zbořil
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Amerika First! Jestli tohle Donald Trump myslí vážně, pak „byl jeho inaugurační projev téměř revolučním manifestem. Je to paradox, ale manifestem revoluce světové.“ Takto reaguje politolog Zdeněk Zbořil na proslov Trumpa a věnuje se také protestům proti nově zvolenému prezidentovi včetně jejich české verze. Zbořil se zabývá nejen „vypuštěním washingtonské bažiny“, ale v hledáčku má i bruselskou. Zajímavé postřehy uvádí i k „šoku z Davosu“, když komentuje vystoupení čínského prezidenta na světovém ekonomickém fóru: „S ohledem na staročínskou dvorní kurtoazii bychom jeho slova na tamějších diskusích mohli chápat i jako varování. Možná i vážné.“ V závěru rozhovoru se Zbořil pozastavil nad situací médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Sto let od ukončení první světové války
Francouzský president Macron byl hostitelem oslav, na kterých se sešlo více jak 60 vrcholných představitelů států, jež se světové války zúčastnily, a pronesl při té příležitosti „zásadní“ projev, kde odsoudil nacionalismus jako „démona“, který se opět dere „na povrch“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se v Paříži účastní oslav míru
Předseda vlády Andrej Babiš odletěl v sobotu 10. listopadu 2018 do Paříže, kde se účastní oslav míru pořádaných k 100. výročí konce 1. světové války. Během prvního dne návštěvy se český premiér Babiš zúčastnil slavnostní večeře v Musée d’Orsay.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Polsko: Němci chtějí vymazat z historické paměti, jak nám za 2. světové války ublížili
Polský ministr obrany Antoni Macierewicz obvinil politické vůdce Německa a Francie z pokusů “vymazat z historické paměti Evropy” to, co si Polsko během Druhé světové války vytrpělo ze strany Německa. Macierewicz to poznamenal během své návštěvy městečka Sulejow ve středním Polsku při příležitosti oslav 78. výročí jeho rozbombardování silami Luftwaffe na počátku války. Napětí mezi polskou konzervativní vládou a představiteli Německa a Francie tak dále houstne. Situaci zhoršuje i názor Poláků, že by od Německa měli být za materiální škody utrpěné během Druhé světové války odškodněni, v minimální výši bilionu dolarů. V 50. Letech tehdy socialistické Polsko přitom od nároku na válečné reparace upustilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nejdříve plaťte! uzemnil Trump Macrona během oslav ve Francii
Během oslav stého výročí konce druhé světové války uvedl v pátek v rozhlasovém vysílání francouzský president Emmanuel Macron, že Evropa potřebuje vlastní armádu na ochranu před Amerikou, Ruskem a Čínou. Macron tímto označil mimo Ruska a Číny i Spojené státy za potencionální hrozbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist