Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.704x, což odpovídá cca 88.912-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Duka: Sexuální zneužívání u nás v církvi není tak hrozné jako jinde
Kardinál Dominik Duka v rozhovoru pro servery Aktuálně.cz a Hlídací pes.org prohlásil, že problém sexuálního zneužívání dětí a mladistvých v české církvi existuje, ale není tak velký jako v jiných státech. Zdá se mu navíc, že po světě vyplulo na povrch hodně případů a má podezření, že to mohl někdo připravit. Kdo? Duka zmiňuje některé neziskové organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 11:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 13. 05. 2019

Související články

Duka ke zneužívání dětí v církvi: Je to hysterie, takto zvrhlých kněží je jen promile ze všech
Kardinál Dominik Duka se ve Vatikánu vrátil k problematice, v níž je katolická církev označována jako organizace sloužící ke znásilňování dětí. „Vzedmutí proti sexuálnímu zneužívání nezletilých v církvi je hysterií,“ zopakoval na summitu, kde katolické duchovenstvo zneužívání odsoudilo. Připomněl, že pedofilní kněží tvoří naprostou menšinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Sexuální zneužívání: Duka přikročil k akci, Nora Fridrichová o něm stejně vysílala
Kardinálem Dominikem Dukou a situací v církvi se opakovaně zabýval pořad 168 hodin veřejnoprávní České televize. Ten v minulém týdnu zveřejnil reportáž, v níž vypovídaly oběti sexuálního zneužití ze strany církevních hodnostářů. Religionista Ivan Štampach uvedl, že Duka v minulosti těmto činům přihlížel. Kardinál pak v reakci na reportáž podal trestní oznámení na neznámé pachatele sexuálních trestných činů, na Štampachova slova však nezareagoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Nora Fridrichová v ČT odvysílala reportáž a kardinál Duka podává trestní oznámení
Kardinál Dominik Duka odmítá, že by bagatelizoval sexuální zločiny, kterých se v minulosti měli údajně dopustit čeští duchovní na dětech a mladistvých. O těchto zločinech informovala Česká televize. Duka podal trestní oznámení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
OSN čelí velkému skandálu. Jde o sexuální zneužívání mladých dívek
Organizací spojených národů hýbe skandál sexuálního zneužívání. Příslušníci mírových sborů a další spolupracovníci OSN se měli podílet na desítkách případů znásilňování často velmi mladých dívek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kardinál Duka o Halíkovi a sexu. S Topolánkem
Do Topol Show zavítal tentokrát vysoký funkcionář české církve, arcibiskup pražský Dominik Duka. A řešila se palčivá témata pro církev jako nedostatek kněží či zneužívání dětí a mladistvých. Došlo i na Tomáše Halíka a papeže Františka. Ten podle Duky zcela jasně zastupuje jižní polokouli. „My jsme ji nechali napospas Číně a spol.“ povzdechl si kardinál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Křivé obvinění ze sexuálního zneužívání je hnusný zločin
V minulosti už jsem psal o tom, že křivé obvinění ze sexuálního zneužívání dětí je stejně hnusné, odporné a zavrženíhodné jako skutečné zneužívání. A proto je potřeba falešná nařčení ze zneužití tvrdě trestat jako v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Násilí, sexuální zneužívání žen a dětí, špinavá voda... UNICEF zveřejnil zprávu z „libyjského uprchlického pekla“
UNICEF zveřejnil zprávu, která popisuje neuvěřitelné strasti uprchlíků v „libyjském pekle“. Ženy a děti zde pravidelně čelí násilí a sexuálnímu zneužívání. Vedle toho se musí obávat také samotné přepravy přes Středozemní moře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek zkritizoval Dukův návrh povinného oznamování zneužívání
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) zkritizoval návrh povinného oznamování sexuálního zneužívání, který prosazuje arcibiskup Dominik Duka. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Ministerstvo se k návrhu staví skepticky, potvrdil ČTK mluvčí úřadu Vladimír Řepka. Neznamená to však podle něj, že se vláda novelou nebude zabývat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zneužívají jednotlivci, nikoliv církev, vzkazuje Vítu Klusákovi zástupce katolického kléru nad odmítnutým darem
ROZHOVOR Římskokatolický farář Romuald Štěpán Rob byl tím, kterého napadlo za Arcibiskupství pražské zaslat finanční částku na podporu natočení dokumentu režiséra Víta Klusáka „V síti“ věnovanému sexuálnímu zneužívání nezletilých na internetu. Filmař patnáctitisícový příspěvek odmítl s tím, že neprodává odpustky, a poukázal na kauzy sexuálního zneužívání v církvi. Částku zdvojnásobil a 30tisícovou sumu se rozhodl zaslat organizaci Pro čistou církev, jejímž deklarovaným cílem je „účinná pomoc obětem církevních pracovníků“. Romuald Štěpán Rob v rozhovoru vysvětluje, jak celou kauzu kolem odmítnutého daru vnímá, a věnuje se i nedávno medializovanému případu sexuálního zneužívání katolickým knězem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Sasová (Svobodní): Distribuce práva na základě sexuální orientace. Opravdu?
Opravdu se u nás právo uplatňuje podle sexuální orientace? A který zákon platí rozdílně? Já žádný neznám. Chce-li někdo uzavřít manželství, na sexuální orientaci se ho nikdo neptá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist