Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.728x, což odpovídá cca 90.165-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Unie sebevědomé samosprávy chce důsledně hájit práva obcí a měst
Sedm statečných – tak si říká skupina zástupců obcí a měst v čele s respektovanou advokátkou a odbornicí na právo samospráv Janou Zwyrtek Hamplovou, která se rozhodla založit ve veřejném prostoru nový subjekt, hájící důsledně práva obcí a měst s názvem UNIE SEBEVĚDOMÉ SAMOSPRÁVY (USS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 13:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 13. 05. 2019

Související články

Státu vznikl silný soupeř. Respektovaná advokátka Zwyrtek Hamplová stojí v čele UNIE SEBEVĚDOMÉ SAMOSPRÁVY
ROZHOVOR V těchto dnech se ve veřejném prostoru objevil velmi silný hráč – nově založená UNIE SEBEVĚDOMÉ SAMOSPRÁVY. Ta si klade nesnadný cíl – hájit ústavní práva obcí, měst, a to zejména vůči státu. Chce se aktivně zapojit do legislativního procesu, vzdělávat starostky a starosty v oblasti práva a zajišťovat jim účinnou právní obranu, budou-li to potřebovat v případě své bezdůvodné kriminalizace. Poslední kapkou, kterou přetekl pohár trpělivosti hlavní zakladatelce, byl případ členů zastupitelstva města Postoloprty a řada dalších konkrétních kauz, kde stát ostudně selhává na poli práva, nebo se chová vůči samosprávě jako vrchnost. Požádali jsme u příležitosti vzniku USS předsedkyni nové UNIE SEBEVĚDOMÉ SAMOSPRÁVY Janu Zwyrtek Hamplovou o rozhovor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Chceme chránit obce a města před zásahy státu hlásá nová Unie
Hájit ústavní práva obcí a měst před nezákonnými zásahy státu a zabránit nedůvodné kriminalizaci členů zastupitelstev chce nově založená Unie sebevědomé samosprávy (USS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
XV. sněm Svazu měst a obcí ČR: Stát má samosprávám pomáhat, nikoliv jim znesnadňovat život
Registr smluv, cena pozemků, které musí samosprávy platit státu za převod nebo zvyšování mezd různým profesím bez finančního krytí. Témata, o kterých starostové a primátoři mimo jiné debatovali první den na XV. sněmu Svazu měst a obcí ČR. Do Plzně se sjeli představitelé samospráv z celé České republiky. Trápí je, že se stát k nim chová macešsky, jako kdyby samosprávy byly nechtěné dítě či vyděděný syn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí znovu oceňoval nejlepší starosty
Známe vítěze soutěže Nejlepší starosta 2014-2018. Čtrnáct starostů měst a obcí z každého kraje, tři lidé ocenění veřejností a tři předsedou Svazu dnes na Pražském hradě převzali ceny od představitelů obou komor Parlamentu, vlády, samosprávy a partnerů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí: Stárnutí populace významně ovlivňuje další rozvoj měst a obcí
Stárnutí obyvatel představuje pro města a obce v České republice nové výzvy. Demografickému vývoji musí přizpůsobovat služby, infrastrukturu i investice. Některé samosprávy se potýkají s úbytkem obyvatelstva, jiné zase s překotným populačním růstem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí ČR varuje před dalším okrajováním samosprávy
Návrh novely zákona o Nejvyšším kontrolním úřadu byl zařazen na jednání vlády ČR dne 3. prosince 2018. Cílem návrhu je rozšířit kontrolní působnost úřadu zejména na orgány územní samosprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Místní samospráva se bouří. Starostové podepisují protestní petici
Představitelé místní samosprávy se bouří. Nadále už nechtějí přihlížet tomu, jak stát zahání samosprávu do kouta a snaží se o její postupné omezování. Na svátek sv. Mikuláše proto spustili celorepublikovou petiční akci. Pomocí ní chtějí státu vyslat jasný signál, že představitelé obcí a měst odmítají direktivní slučování malých obcí, další zatěžování radnic zbytečnou byrokracií a zužování práva na samosprávu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí České republiky má nového výkonného ředitele
Novým výkonným ředitelem Svazu měst a obcí ČR je Pavel Drahovzal (35). V čele organizace hájící zájmy měst a obcí chce vyhodnotit minulé i současné projekty, připravit budoucí projektové záměry zaměřené zejména na vzdělávání, čerpání dotací a veřejné zakázky. Rovněž bude usilovat o dlouhodobou udržitelnost právní poradny pro města a obce a personální i odbornou stabilizaci kanceláře organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Obhájci zbraní se brání proti zastoupení EU: My hájíme lidská práva. Práva poctivé pracující většiny, kterou neziskovky ignorují
Organizace LIGA LIBE, která si klade za cíl hájit práva legálních držitelů zbraní v České republice a práva všech svobodně myslících občanů v naší zemi, se dostala do křížku se zastoupením Evropské unie v ČR. Raději se podívejte sami, o co šlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš chce spoutat samosprávu finančními pouty. Soukromníci naopak prosazují decentralizaci a posílení role měst a obcí
Ing. Jana Křižková, MBA, starostka obce Komňa na Uherskobrodsku a kandidátka do Poslanecké sněmovny za Stranu soukromníků ČR reaguje na čtvrteční slova ministra financí Andreje Babiše, které pronesl na konferenci Svazu měst a obcí v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist