Havel byl symbol naděje. Na komunisty jsme měli být tvrdší, říká herec Batěk
ROZHOVOR „Vyslýchali nejen mě, ale třeba i Davida Křížka, dnes našeho slavného jachtaře,“ vzpomíná na výslechy StB, které těsně před revolucí zažil spolu se svými tehdejšími kolegy z kapely, herec Petr Batěk. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil umělec, kterého diváci znají například ze seriálu Kriminálka Anděl nebo Vyprávěj, o Václavu Havlovi i o změnách, které přinesla sametová revoluce. Řekl také, jak se rozhodl pomoci mladíkovi, kterého před časem napadli v Plzni na ulici cizinci. Prozradil i zajímavosti ze Srbska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 16:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 13. 05. 2019

Související články

Vím, že jedu na hraně, ale... Poslanec, který byl pranýřován za to, že se zastal komunisty Ondráčka, nechce mlčet
ROZHOVOR „Dneska se poukazuje na to, že Ondráček je symbol. Symboly jsme tady měli. Komunisti říkali – symbol je Horáková, musíme ji pověsit. Nebo zemědělec. Musíme s ním zatočit. Já chci poukázat na to, abychom se k tomu nevraceli a nedělali stejné věci jako oni. To je to moje přirovnání. Vím, že jedu na hraně,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz liberecký poslanec hnutí ANO Jiří Bláha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Herec Kratina, kandidát ODS: Babiš je mocižrout, KSČM jsme měli zakázat. Moraváci do mě a Zemana lili alkohol. Já pletl nohama, on vydržel jako kůň
ROZHOVOR „Dospěl jsem k rozhodnutí, že chci svou troškou přispět k udržení naší naděje a práva na spravedlnost, svobodu a šťastný, kvalitní život,“ říká ke své kandidatuře do senátu oblíbený herec Vladimír Kratina. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zavzpomínal na revoluční a porevoluční dobu, vysvětlil, čím ho zaujala ODS, a vyjádřil se i k demonstracím, k Andreji Babišovi a k Miloši Zemanovi. Sdělil svůj názor na uprchlickou krizi a promluvil také o „mocižroutech“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Mladý herec o svobodě a Havlovi
Herec Matyáš Valenta se v anketě serveru Aktuálně.cz vyjádřil k tomu, co pro něj znamená exprezident Václav Havel i rok 1989. Svoboda podle něj není tak jednoduchá, jak jsme si představovali, uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jak jsem to měl s komunisty. Miroslav Donutil promluvil
V interview na Českém rozhlase Plus se objevil velice vytížený český herec Miroslav Donutil. Mimo jeho uměleckou tvorbu se s moderátorem dostali i k historii a událostem roku 1968 a dále. „Když se na to podívám zpětně a řeknu si, co my jsme to vyváděli, my jsme šli proti těm tankům v Brně, postavili jsme se tam, dívali jsme se na ně, říkali jsme jim, ať nikam nejezdí, že tady je svoboda, že si to spletli a tak dál. A kolem nás najednou prostě samopalem voják pokosil ten dav,“ popsal své zážitky herec
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Milan Kňažko lituje: Po roce 1989 jsme byli příliš velkorysí. Viníci měli pocítit spravedlnost
Slovenský herec a politik Milan Kňažko se netají svým radikálním názorem, jak naložit s některými lidmi po revoluci 1989. „Měli jsme prosadit akt spravedlnosti, měli jsme potrestat hlavní viníky, udělali jsme chybu,“ řekl již v minulosti. Nyní v rozhovoru pro Seznam Zprávy byl konkrétnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Herec Andrej Hryc: Komunisty jsme měli poslat do výroby. Mlátička Ondráček by měl chodit kanálem
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Mlátička jménem Ondráček by místo sezení v Parlamentu měl chodit kanálem, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz slovenský herec Andrej Hryc. O údajném „ohrožení demokracie“, které je v Česku ze strany jejich kritiků spojováno s osobami Andreje Babiše a Miloše Zemana ale herec, který proslul charakteristickým ztvárněním filmových záporáků, přesvědčen není. „Nevím, o jakém ohrožení demokracie je řeč. Máte prezidenta, kterého jste si demokraticky zvolili. A Babiš ten také vyhrál volby,“ uvádí. ParlamentníListy.cz ho vyzpovídaly i z toho, co si myslí o současné turbulentní situaci na Slovensku. A došlo i na Hrycovu návštěvu Ukrajiny. Herci ze štábu, se kterým tam Hryc točil poslední snímek, prý po návratu na Slovensko líbali zem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Za to mohl Havel, že se komunisti nezrušili, vypálil v ČT Čunek. A reakce na sebe nenechala dlouho čekat: Silácké řeči...
Šlo v devadesátých letech zrušit a zakázat komunisty? Měl být Havel tvrdý a neúprosný, aby nedošlo k dnešní situaci, kdy je Babišova vláda podporovaná komunisty? Jan Jandourek si to nemyslí. Článek vyšel na serveru forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vladimír Hučín: Havel byl příliš slušný, komunisti se báli jen 14 dní. Petr Uhl prosazoval komunismus ještě tvrdší, než byl
ROZHOVOR „Nebylo dobré, že se nedostatečně minulý režim pojmenoval. Neukázaly se všechny hrůzné aspekty systému. Aby se odtajnily. Nebyl ani náznak nějakého Norimberského procesu, aby se exponenti bývalého režimu, kteří se provinili, nějakým způsobem potrestali. Oni se báli tak čtrnáct dní,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz odbojář, bývalý disident a důstojník BIS, dnes spolumajitel továrny Vladimír Hučín. K dnešní situaci na Blízkém východě i jinde uvádí: „Totalitní praktiky v těchto státech jsme podporovali i my. Dodávkami semtexu, zbraní speciálních ráží, zvláštní konstrukce. Cvičili jsme mnohdy zabijáky. Tohle sémě zla jsme pomohli zasít.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš: Moje chyba, měl jsem být tvrdší. A teď Marrakéšská smlouva, globální pakty...
Výsledky komunálních voleb a prvního kola senátních jsou již známy. V Praze stvořili zajímavou situaci, kdy všechny strany mají velice vyrovnaný počet zastupitelů na magistrátu. Pro ANO je to definitivně ztráta, ze 17 zastupitelů klesl počet na dvanáct. Andrej Babiš to komentoval na svém facebookovém profilu. “Neúspěch. A pro mne velké zklamání. Možná jsme měli být tvrdší,” vyjádřil se o pražské organizaci ANO premiér. A mimo jiné také popíchl ČSSD ohledně jejího kandidáta Petříčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Herec: Havlovo bombardování? Nebylo humanitární. A když jsem viděl, co chodí za lidi do Občanského fóra...
ROZHOVOR „Až se jednou spočítá, co to stálo lidských životů, tak nevím, jak se na to lidi budou tvářit,“ říká ohledně amnestie, kterou po sametové revoluci vyhlásil tehdejší prezident Václav Havel, herec Jan Kuželka. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zavzpomínal na rok 1989 a vyjádřil se i k blížícím se prezidentským volbám. Prozradil také, jak se na EU dívají lidé ve Španělsku nebo v Řecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
TOPlist