Státu vznikl silný soupeř. Respektovaná advokátka Zwyrtek Hamplová stojí v čele UNIE SEBEVĚDOMÉ SAMOSPRÁVY
ROZHOVOR V těchto dnech se ve veřejném prostoru objevil velmi silný hráč – nově založená UNIE SEBEVĚDOMÉ SAMOSPRÁVY. Ta si klade nesnadný cíl – hájit ústavní práva obcí, měst, a to zejména vůči státu. Chce se aktivně zapojit do legislativního procesu, vzdělávat starostky a starosty v oblasti práva a zajišťovat jim účinnou právní obranu, budou-li to potřebovat v případě své bezdůvodné kriminalizace. Poslední kapkou, kterou přetekl pohár trpělivosti hlavní zakladatelce, byl případ členů zastupitelstva města Postoloprty a řada dalších konkrétních kauz, kde stát ostudně selhává na poli práva, nebo se chová vůči samosprávě jako vrchnost. Požádali jsme u příležitosti vzniku USS předsedkyni nové UNIE SEBEVĚDOMÉ SAMOSPRÁVY Janu Zwyrtek Hamplovou o rozhovor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 17:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 13. 05. 2019

Související články

Unie sebevědomé samosprávy chce důsledně hájit práva obcí a měst
Sedm statečných – tak si říká skupina zástupců obcí a měst v čele s respektovanou advokátkou a odbornicí na právo samospráv Janou Zwyrtek Hamplovou, která se rozhodla založit ve veřejném prostoru nový subjekt, hájící důsledně práva obcí a měst s názvem UNIE SEBEVĚDOMÉ SAMOSPRÁVY (USS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Advokátka Hamplová: Zvednout ruku pro Čunkovu nemocnici je obrovské riziko. A jde o trestní stíhání i Ústavní soud
„Zvednout ruku pro projekt nové krajské nemocnice je pro členy zastupitelstva Zlínského kraje za daného právního stavu obrovské osobní riziko. Druhá věc, která podle mne nemůže obstát, je dlouhodobý obrovský přesun pravomocí na radu kraje, kterou se projekt dostává zcela mimo kontrolu zastupitelstva. Je to takový exces, že mu dávám nálepku protiústavní,“ říká advokátka Jana Zwyrtek Hamplová, respektovaná v oblasti územní samosprávy, k aktuální situaci ve Zlínském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Advokátka se zkušeností z politiky: Jako když slušná holka zabloudí mezi prostitutky. Teď to chce změnit z Akademie samospráv
ROZHOVOR Na adresu státu a úředníků nešetří advokátka Jana Zwyrtek Hamplová z odborného projektu Akademie samospráv kritikou. Odluka samosprávy od státu je podle Hamplové nezbytná. „Kontroly na adresu samospráv jsou stále formálnějšího a agresivnějšího charakteru. Povinností je stále více,“ uvedla Hamplová. Na konci snah, které Akademie samospráv vyvíjí, by podle ní měl být nový zákon o obcích, který chce Hamplová s podporou samospráv napsat znova. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Hamplová okomentovala i to, co na adresu samospráv nedávno prohlásil Andrej Babiš. A došlo i na tzv. „děti sněmovny“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Respektovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová nekompromisně: Zákon o střetu zájmů je protiústavní
Právní stanovisko renomované advokátní kanceláře pro samosprávu Mgr. Jany Zwyrtek Hamplové, k zákonu o střetu zájmu po novele dochází k velmi překvapivému a zásadnímu závěru. Zákon v té podobě, jak byl přijat, je zákonem protiústavním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Žalujte Annu Šabatovou. Jde to, ne že ne, stojí v dokumentu
Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová se zhurta pustila do ombudsmanky Anny Šabatové. Provedla toho prý tolik, že už by konečně měla být popohnána k zodpovědnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Chovatelé ovcí požadují, aby soud přikázal státu změnit zákon
Žaloba je precedentní, a byla pro mne profesní výzvou, říká advokátka Jana Zwyrtek Hamplová
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Chceme chránit obce a města před zásahy státu hlásá nová Unie
Hájit ústavní práva obcí a měst před nezákonnými zásahy státu a zabránit nedůvodné kriminalizaci členů zastupitelstev chce nově založená Unie sebevědomé samosprávy (USS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Slušní lidé prokázali odvahu! Vy nejste umělci tohoto národa, vy v Brně. Čeká nás velký pád, oni chtějí zpět totalitu, varuje letitá advokátka
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Pro koho tvoří, když jim jejich národ nerozumí? Ba co víc, je tou tzv. tvorbou zhnusen?“ Do háje posílá umělce, kteří stojí za hrou „Naše násilí, vaše násilí“ advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. „Co to komu může přinést, mimo uměleckého ‚orgasmu‘ autora, který se škodolibě někde chechtá reakcím, nevím.“ Advokátka také konstatuje, že Evropa je kvůli migraci vážně ohrožena. „Vy tu hrozbu necítíte? Pak se projeďte po pobřežních státech. Hrůza a děs.“ A současná evropská elita? K pláči. Hamplová se zamýšlí i nad tím, v čí prospěch je společnost rozdělená. A také vzkazuje: „Sami to ‚poděláváme‘, a podělává to EU. Tím, že neumíme odlišit důležité od malicherného.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Vyvlastnění pozemků ve veřejném zájmu se musíme přestat bát
V hotelu Jezerka na Seči se uskutečnil již šestý ročník kongresu místní samosprávy Forum Municipal 2018. Autorkou projektu, který oslovuje stovky starostů z celé České republiky, je advokátka a dlouholetá komunální politička Jana Zwyrtek Hamplová, která starostům přibližuje právní prostředí, ve kterém se při výkonu své funkce pohybují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist