Šimral (Piráti): Zaměstnanci pražských škol dostanou přidáno
Pražští radní dnes schválili navýšení mezd učitelům a zaměstnancům škol pro rok 2019 o dalších 300 milionů korun. Celkem tak Praha letos přidá na platy ve školství nad rámec peněz od Ministerstva školství 1 miliardu korun. Peníze město školám pošle ve dvou částech – v srpnu a listopadu. Učitelům je ředitelé vyplatí následně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 05:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 14. 05. 2019

Související články

Šimral (Piráti): V pražských školách se stále ještě najde spousta schopných žáků
Již podeváté, ve středu 22. května ve 12:30 hodin, budou v Brožíkově sále Staroměstské radnice jako vítězové soutěže Sollertia Praha oceněni nejzručnější studenti pražských středních odborných škol. Z rukou radního Víta Šimrala převezmou originální stříbrné medaile vyražené k této příležitosti Českou mincovnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Šimral (Piráti): První učitelé splnili kurz odborného polytechnického vzdělávání
Prvních 23 pražských učitelů obdrželo z rukou radního pro oblast školství Víta Šimrala certifikát o absolvování kurzu Polytechnická výchova pro učitele základních škol. Mohou tak se svými žáky absolvovat moderní obdobu „dílen“, nyní polytechnické výchovy, které dnes na pražských základních školách chybí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Šimral (Piráti): Začíná další ročník soutěže Kraje pro bezpečný internet
I letos se mohou žáci a studenti pražských základních a středních škol zúčastnit soutěže v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Odborový svaz KOVO: Zaměstnanci KERN-LIEBERS CR dostali přidáno
Zaměstnanci českobudějovické strojírenské společnosti Kern-Liebers CR dostali začátkem července přidáno. Nárůst mezd v průměru o pět procent, který jim garantuje nově uzavřená kolektivní smlouva, na jejímž obsahu se shodli odboráři s vedením firmy, pocítí všichni už v srpnovém výplatním termínu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Vláda se shodla na růstu platů, porostou opět rychleji než v soukromé sféře
Vláda se shodla na tom, že platy zaměstnanců ve veřejné sféře porostou příští rok o osm procent. Všechny profese sice nedostanou stejně, půjde však o další rok v řadě, kdy státní zaměstnanci v průměru dostanou přidáno pravděpodobně více než soukromý sektor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Státní zaměstnanci dostanou přidáno i příští rok, ujistila ministryně Schillerová
Ministryně financí Alena Schillerová (nestr. za ANO) se rozhovořila o platech státních zaměstnanců. Podle jejích slov porostou i příští rok, ale ne tak výrazně jako letos. Uvedla to pro server Novinky.cz s tím, že také apeluje na ministry, aby šetřili. Zároveň zdůvodnila i to, co má přinést zvýšení daně u cigaret a alkoholu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Tak kdy dostanou přidáno učitelé a další státní zaměstnanci? Vláda připravila návrh
Letos od listopadu by si mohli polepšit učitelé a úředníci samospráv, od ledna pak lékaři, sestry a zbývající pracovníci veřejného sektoru. Platové tarify by se mohly zvednout buď všem stejně o čtyři procenta, o 12 procent kantorům a o sedm procent ostatním, nebo o 15 procent učitelům a o deset procent ostatním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
„Máme holou prdel. Stop podřadným platům!“ Ve zlínské firmě šli zaměstnanci do stávky
Stávky ve zlínském Mitasu se účastnilo zhruba pět set lidí. Protest se uskutečnil, přestože zaměstnanci dostali přidáno. Šlo o dvouhodinovou stávku, při níž se zastavila výroba. Informace přinesla ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist