MŠMT: Nezávislá komise - Všechny maturitní testy byly v pořádku
Validitu didaktických testů jarního termínu společné části maturitní zkoušky v pondělí potvrdila nezávislá odborná komise. Zítra obdrží všichni ředitelé středních škol výsledky maturitních testů, které nejpozději následující pracovní den, tj. 16. 5. 2019, zpřístupní svým žákům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 13:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 14. 05. 2019

Související články

Nového šéfa GIBS vybere nezávislá odborná komise, až poté posoudí Sněmovna
Nového ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) bude vybírat nezávislá odborná komise. Navrženého kandidáta následně projednají bezpečnostní výbor Sněmovny a komise pro kontrolu GIBS. Dnes o tom rozhodla vláda. Výběrové řízení bude podle mluvčí kabinetu Barbory Peterové vyhlášeno co nejdříve. V minulosti vláda jmenovala ředitele bez výběrového řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Poprvé byly letos po celý měsíc v pořádku všechny vzorky PHM
V měsíci říjnu provedla Česká obchodní inspekce pravidelnou kontrolu jakosti pohonných hmot a zjistila, že z 255 odebraných vzorků PHM vyhověly všechny stanoveným jakostním požadavků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Evropská komise začala řešit platby pro Agrofert. Česko loajálně spolupracuje
Evropská komise dostala z Česka všechny potřebné podklady a nyní vyhodnocuje, zda platby společnostem patřícím do holdingu Agrofert byly v souladu se všemi pravidly, včetně těch o konfliktu zájmů. Výboru Evropského parlamentu pro rozpočtovou kontrolu to dnes odpoledne řekne komisařka pro regionální politiku Corina Cretsuová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Roman Janoušek obviněn ve věci byznysu s krevními testy
Policie obvinila lobbistu Romana Janouška, a to kvůli transakcím kolem společnosti Chambon, která zajišťovala krevní testy. Informovala o tom Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusko na cestě k totalitě, cenzura chce zakazovat neschválené tisky
V zemích Evropské unie samozřejmě není všechno v pořádku, a jsou v nich také tendence omezovat nezávislá média. Proti tomu je třeba protestovat. V Rusku je však situace svobody projevu mnohonásobně horší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: V procesu s Janukovyčem byly podle Tymošenkové porušeny všechny procedury
Bývalá ukrajinská premiérka, dnes předsedkyně strany Baťkivščyna (Vlast) Julije Tymošenková prohlásila ve vysílání televize 112 Ukrajina, že případ velezrady bývalého prezidenta Ukrajiny Viktora Janukovyče je politizovaný a byly v něm porušeny „všechny procedury“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Písemné maturity odstartovaly! V Pardubickém kraji absolvuje zkoušku dospělosti přes tři tisíce žáků
V úterý začalo končícím středoškolákům maturitní období. Jako první měli na programu slohovou práci z českého jazyka, v květnu je pak čekají zkoušky z ostatních předmětů a didaktické testy. Zkoušku dospělosti začali krátce po 12. hodině skládat také žáci na Gymnáziu Vysoké Mýto, kam zavítal také krajský radní pro školství Bohumil Bernášek. „Všem maturantům přeju hodně úspěchů,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MŠMT: Reakce k maturitnímu testu z anglického jazyka
V těchto dnech probíhají jednání validačních komisí CZVV a odborných komisí MŠMT k maturitním testům. Komise zadání testů posuzují z mnoha pohledů, mimo jiné i to, zda jsou v souladu s katalogy požadavků pro jednotlivé zkušební předměty, tedy zda je v nich zahrnuto učivo, které by žáci měli znát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: I Škoda podporuje zavedení povinné maturitní zkoušky z matematiky
Z mého včerejšího jednání s vedením ŠKODA Česká republika a jejich experty na vzdělávání vyplynula jejich jednoznačná podpora zavedení povinné maturitní zkoušky z matematiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist