Výborný (KDU-ČSL): Je nutné bojovat proti různým koblihám populismu
V horké fázi kampaně k eurovolbám rozdávají lidovci zájemcům poctivé rohlíky od lokálních pekařů. Chtějí tak dát najevo, že při prosazování své politiky nechtějí nikoho „opít rohlíkem“, své sliby myslí vážně a k případně získaným mandátům budou přistupovat jako ke službě lidem s nutnou pokorou a odpovědností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 17:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 14. 05. 2019

Související články

Musíme bojovat proti terorismu, populismu a xenofobii, hřímal v Radě Evropy Zaorálek
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek vyzval v Radě Evropy k boji proti terorismu, rasismu, xenofobii a populismu. Šéf české diplomacie dnes hovořil na plenárním zasedání Parlamentního shromáždění Rady Evropy v roli předsedy Výboru ministrů, hlavního rozhodujícího orgánu Rady Evropy. Organizace sdružující 47 zemí včetně Ruska nebo Turecka dohlíží na dodržování lidských práv a demokratických principů, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL, TOP 09 i ODS chtějí se STAN spolupráci v krajských volbách
Ke vzájemné spolupráci KDU-ČSL a hnutí STAN před krajskými a senátními volbami v příštím roce vyzval účastníky dnešního sněmu STAN předseda lidovců Marek Výborný. Výzvou pro jeho stranu a hnutí, na jehož setkání dnes vystoupil jako host, je podle něj jasné vymezení se proti populismu a demagogii. „Senátní volby jsou disciplínou, kterou naše strany umí. Nezodpovědná vláda odkladačů problémů (...) nesmí dostat v příštích volbách prostor,“ uvedl Výborný. Z účasti na sněmu se omluvil předseda sociálních demokratů Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Robert Břešťan: Džusem proti koblihám. Vytáhne Zaorálek z kapsy pětitisícovku?
Horké letní měsíce nejsou zrovna ideální pro předvolební agitace. Možná u piva či na plovárně, ale rozpálená náměstí nevyprodá v létě ani one-man-show (či sit-down-comedy) Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
,,Rudá a hnědá prasata", řekl o příznivcích Zemana. Teď Jan Hřebejk pravil: Odpusťte blbcům a přispějte na romské děti
Režisér Jan Hřebejk podpořil kampaň „Oni je do plynu, my je do škol“. Rozhovor o tom poskytl serveru Romea.cz, kde mimo jiné uvedl, že je nutné odpustit blbcům. „Proti strachu musíme bojovat otevřeností,“ dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
To je Výborný! Lidovci mají nového předsedu
Předsedou KDU-ČSL se dnes na sjezdu strany v Brně stal poslanec Marek Výborný. Ve druhém kole porazil Mariana Jurečku, bývalého ministra zemědělství a dosluhujícího prvního místopředsedu strany. Výborný po více než osmi letech nahradí ve funkci předsedy končícího Pavla Bělobrádka, který už nekandidoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zdanění náhrad je podle zástupce biskupů vítězstvím populismu
Jako vítězství populismu nad zdravým rozumem a právním státem vnímá schválení novely o zdanění peněžité části restitucí generální sekretář České biskupské konference Stanislav Přibyl. Uvedl to na Twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti, TOP09 a STAN - prostě příklad marasmu politických stran
Taková malá studie proč je politika fuj, ale proč se jí nevyhneme a o populismu stran, co křičí o populismu jiných a o nemoci naší doby – korektnosti a té jediné pravé povolené pravdě.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Analytik Šlerka varuje: Nezaměňujme boj s dezinformacemi s bojem proti svobodě slova
Jak efektivně bojovat s dezinformacemi, to je stále předmětem nejrůznějších debat. Jejich intenzitu podle analytika Josefa Šlerky zvýšila role médií během hlasování o brexitu, při vítězství Trumpa v USA nebo osudy tzv. kauzy lithium v českých volbách. Ve svém komentáři na serveru iHNed.cz píše o tom, že samotným jádrem takové debaty je však nejen spor mezi tím, zda a jak lze bojovat s dezinformacemi, ale otázka, zda vůbec bojovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Romea s podporou umělce spustila kampaň. Podle jejích tvůrců jsou Češi rasisté
Organizace ROMEA ve spolupráci s In IUSTITIA představuje kampaň Můžes pomoct!, jejíž tváří je herec a držitel Českého lva Hynek Čermák a která dává návod, jak se postavit proti nenávistným útokům. Reaguje tak na skutečnost, že si lidé postupně zvykají na přítomnost nenávistných obsahů a komentářů nejen na internetu, ale i v běžném životě. Nezájem prý nemusí být nutně jediným důvodem, proč velká část lidí mlčí. Tím dalším je i nedostatek informací a nedůvěra, že proti tomu lze účinně bojovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist