Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v šetření Eurostudent osloví 240 tisíc vysokoškoláků
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zahájilo šetření Eurostudent, bude zjišťovat informace o studiu a životních podmínkách vysokoškoláků. Studenti jsou k vyplnění online dotazníků oslovováni prostřednictvím svojí vysoké školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 17:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 15. 05. 2019

Související články

Ministerstvo zjišťovalo stav učitelů v regionálním školství
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy realizovalo na začátku roku 2019 mimořádné šetření ke stavu učitelského sboru v regionálním školství, konkrétně ve všech mateřských, základních, středních a vyšších odborných školách. Základním smyslem celého šetření bylo získat údaje nezbytné pro vzdělávací politiku, s ohledem na tato reálná data nastavit vhodná opatření a ve výsledku pak efektivně řídit vzdělávací soustavu a systém v této oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejnilo Sedm kroků k férovému financování sportu
Přehled opatření, která udělalo Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy v letech 2015 a 2017 pro férové financování sportu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí: Reforma financování regionálního školství se nebude odkládat
S 11 miliardami navíc na realizaci reformy financování regionálního školství může Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy od 1. ledna 2019 počítat. Reforma financování, která zajistí spravedlivější rozdělení peněz do základních a středních škol i mateřských školek, se nebude o rok odkládat, jak předpokládalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Na navýšení platů poslalo Ministerstvo školství 1,9 miliard
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy poslalo v závěru letošního roku na navýšení platů ve školství 1,9 mld. korun, peníze na zvýšení platů od listopadu jsou dostatečné. Celkem letos dostaly kraje na platy pedagogů a nepedagogů o téměř 9 mld. korun více než v roce 2016. Po jednání se zástupci školských odborů krajských úřadů to řekl ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Výzva na podporu projektů šablon pro školy bude ukončena
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání informuje, že v červnu 2017 bude ukončena první výzva na podporu projektů zjednodušeného vykazování (tzv. šablon) pro mateřské a základní školy. Školy si volily šablony na základě dotazníkového šetření, které probíhalo na konci roku 2016 s cílem identifikovat jejich aktuální potřeby. Vzorec pro výpočet maximální výše podpory byl stanoven na 200.000 Kč na subjekt a 2.200 Kč na dítě či žáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Přes dvě stě projektů přispěje k lepšímu vzdělávání
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dokončilo hodnocení dalších čtyř výzev Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání zaměřených na zvyšování kvality regionálního školství. Hodnoceno bylo 317 projektů za více než 3,4 miliardy korun. Úspěšně hodnotícím procesem prošlo 246 projektů za téměř 3,2 miliardy korun, většina z nich se již nachází ve fázi realizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy rozdělilo svazům první část dotace
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy schválilo první část dotací sportovním svazům. V kritické situaci českého sportu byly dotace připraveny, vyhlášeny, vyhodnoceny a schváleny v mimořádně zrychlených termínech. Pro svazy bylo připraveno 1,3 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Operační program VVV podpořil již přes 3800 projektů
Z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání bylo podpořeno již 3 878 projektů za více než 20 miliard korun. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) podpořilo projekty z 20 různých výzev zahrnujících podporu výzkumu, lidských zdrojů pro výzkum a vývoj, vysokých škol, regionálního školství i administraci OP VVV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Obce žádají přes sto třicet milionů na podporu inkluzivního vzdělávání
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání ukončilo 30. března 2017 výzvu Inkluzivní vzdělávání pro Koordinovaný přístup k sociálně vyloučeným lokalitám. Zaregistrováno bylo 9 žádostí o podporu za 131 milionů korun, tedy za více než polovinu stanovené 250 milionové alokace výzvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Digitalizace školství stojí na podpoře učitelů a udržitelném financování
Digitalizace českého školství je pozadu, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy totiž neplní cíle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
TOPlist