Naši mladiství v konzumaci konopí dohnali Nizozemsko. A s alkoholem je to také špatné, zoufal si šéf protidrogové centrály
Češi vítězí ve spotřebě alkoholu nad většinou zemí OECD. Celkem 800 tisíc lidí pije alkohol nadměrně a pravidelně. Zpráva Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti také říká, že z nelegálních drog dlouhodobě převažuje užívání konopí a pervitinu. Jakub Frydrych, ředitel Národní protidrogové centrály, v pořadu Interview na ČT24 promluvil o tom, jak účinné jsou represe a boj proti nelegálním drogám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 21:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 15. 05. 2019

Související články

Česká mládež drží v Evropě rekord v užívání marihuany. Z ČT zaznělo varování. Týká se nejen jejich zdraví
Netechnické konopí a marihuana je z pohledu zákona stále rostlina a látka, jejíž pěstování, výroba a držení jsou v Česku tabu. Ve společnosti ovšem tabu rozhodně nejsou, právě naopak. Mladí Češi ve věku patnáct až šestnáct let drží v Evropě rekord, pokud jde o zkušenost s touto drogou. Alespoň jednou vyzkoušelo konopí sedmatřicet procent z nich. Jde o údaj z průzkumu Evropského monitorovacího centra pro drogy a drogovou závislost uveřejněného před několika dny. Proč je mezi mladými konopí tak rozšířeno? V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu odpovídal šéf Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pivo je příliš levné. Celospolečenská tolerance alkoholu je problém. Nová šéfka protidrogové centrály se chystá do boje
Protidrogovou politiku vlády povede Jarmila Vedralová, která dosud působila na Ministerstvu zdravotnictví, kde se například podílela na vzniku protikuřáckého zákona. Ve své nové funkci se chce nyní hlavně zaměřit na příliš velkou dostupnost alkoholu. „Není normální, aby voda v restauraci stála více než pivo,“ říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz šéfka protidrogové centrály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vymazal (Piráti): Národní protidrogová strategie je bezzubý dokument, který nenabízí dostatečná řešení
Vláda v pondělí projednala Národní strategii protidrogové politiky, která vznikla pod vedením nové národní protidrogové koordinátorky Jarmily Vedralové. Podle Pirátů dokument nepřichází s dostatečnými řešeními v oblasti prevence, sociálních služeb zabývajících se uživateli psychotropních látek a postavení konopí v české legislativě. Varují, že jde o bezzubý dokument, který nenabízí potřebná řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Policie má ve svých řadách již sedmého generála
Do hodnosti brigádního generála byl jmenován ředitel Národní protidrogové centrály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Šéfka protidrogové sekce vlády je nově i protidrogovou koordinátorkou
Do funkce národní protidrogové koordinátorky dnes byla uvedena nová ředitelka vládního odboru protidrogové politiky Jarmila Vedralová. V tiskové zprávě to dnes oznámil Úřad vlády ČR. Dnes také jednala rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky, kterou vede premiér Andrej Babiš (ANO) a Vedralová je v radě místopředsedkyní. Rada jednala mimo jiné o zvýšení rozpočtu na protidrogovou politiku. Babiš v souvislosti s tím mluvil o možném zdanění hazardu a tabákových výrobků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Národní protidrogová centrála Policie ČR: Operace "CARLOS"
V rámci operace s krycím názvem „CARLOS“, která probíhala ve spolupráci s rakouskou policií, odhalili policisté Národní protidrogové centrály rozsáhlý obchod s marihuanou, a doplňkově také kokainem, v online prostředí. Jedná se o první řešený případ svého druhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vymazal (Piráti): Inspirovali jsme se kanadským zákonem o konopí
Zástupci Pirátské strany se v Kanadě setkali s poslancem Nathanielem Erskine-Smithem, který předložil v červnu schválený zákon o konopí. Ten umožňuje konopí legálně přechovávat, pěstovat nebo si obstarat ve státem kontrolovaných obchodech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Novela přináší také 90procentní úhradu léčebného konopí
Sněmovna potvrdila původní verzi novely zákona o léčivech. Přináší sdílený lékový záznam pacienta i úhradu léčivého konopí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Místo zeleniny se ve skleníku sklízelo konopí
V horské obci Horní Bečva uprostřed chráněné krajinné oblasti v okrese Vsetín sloužil skleník pro pěstování konopí. A nejen skleník, konopí rostlo v pěstebních boxech pomocí tzv. indoor systému i ve sklepě domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Legalizace konopí by přinesla do státní kasy tři miliardy, hlásají Piráti
Regulovaná legalizace konopí by ročně přinesla na daních do státní pokladny přes tři miliardy korun. Tvrdí to zástupci České pirátské strany, kteří legalizaci konopí pro léčebné i rekreační účely dlouhodobě prosazují. Podle nich by legalizace zároveň omezila černý trh, snížila dostupnost konopí u nezletilých a zaručila spotřebitelům kvalitu zboží, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist