Svaz pacientů ČR: Výzva k zajištění ústavního práva na dostupnou zdravotní péči pro všechny občany!
Svaz pacientů ČR tímto vyzývá vás předsedy vládních koaličních stran hnutí ANO 2011 a ČSSD a podporující KSČM, ministra zdravotnictví a zdravotní pojišťovny, abyste i nadále zajistili občanům České republiky ústavně garantovanou dostupnou zdravotní péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 08:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 16. 05. 2019

Související články

Svaz pacientů: Je třeba věc svěřit schopnějšímu pracovníkovi
Svaz pacientů ČR se domnívá, že stát nezajistil pro obyvatele kvalitní zdravotní péči v segmentu letecké záchranné služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Sociální demokraté zvyšují kvalitu a dostupnost zdravotní péče
ČSSD zrušila nesmyslné zdravotnické poplatky. Nyní se ukazuje, že i Lidovci či ANO 2011 by se k nim chtěli navrátit a tím minimálně omezit zdravotní péči pro řadu pacientů. Tohle není řešením pro kvalitní a dostupnou zdravotní péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Domácí zdravotní péči využívá 142 tisíc pacientů
Na zdravotní péči v domácím prostředí se podle aktuálních statistik vynaložilo 6,2 miliardy korun. Využívají ji převážně senioři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petice proti zpoplatňování zdravotní péče a zvyšování spoluúčasti pacientů
My, občané České republiky, jsme znepokojeni záměrem zpoplatnit zdravotní péči a zvyšovat spoluúčast pacientů, který vyhlásili političtí představitelé ANO, ODS , TOP 09 a některých dalších stran a hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Práva pacientů ve zdravotnictví by měla být respektována
V debatách kolem zdravotnictví se řeší většinou jeho financování, hrazení léků nebo dostupnost péče. Na okraji zájmu ale bývají práva pacientů. Přitom cílem a důvodem celého systému zdravotní péče je právě pacient. Toto téma otevřela na půdě poslanecké sněmovny viceprezidentka Svazu pacientů ČR a poslankyně ČSSD Alena Gajdůšková. K tomuto tématu uspořádal Výbor pro zdravotnictví seminář na téma „Pozice pacienta – práva a odpovědnosti v systému zdravotní péče“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pacienti mají svá práva i v zahraničí
Málo se to ví, ale občané EU mají již několik let právo na zdravotní péči ve všech zemích EU a na náhradu nákladů na zdravotní péči v zahraničí ve své domovské zemi.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 30.1.2019 v 19:40, zobrazit podobné
FN Hradec Králové trojicí akcí upozornila na problematiku proleženin
Fakultní nemocnice Hradec Králové u příležitosti Světového dne Stop dekubitům (proleženin), který připadá na 15. listopadu, uspořádala tři akce zaměřené na tuto problematiku. Dekubity vznikají u nemocných nejen v domácím prostředí, ale přes veškerou dostupnou péči také u přibližně tří až pěti procent pacientů v nemocnicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR přidá na zdravotní péči v příštím roce přes 2 mld. Kč
O více než dvě miliardy korun zvýší výdaje na zdravotní péči svých klientů v příštím roce druhá největší Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR). Je to výsledek dohodovacího řízení mezi zdravotními pojišťovnami a jednotlivými poskytovateli zdravotních služeb pro rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist