Golasowská (KDU-ČSL): Ne/známá profese sociální práce v ČR
V letošním roce si připomínáme 100 let historie české sociální práce. Při této příležitosti se scházejí sociální pracovníci, aby seznámili odbornou i širokou veřejnost se svojí činností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 16:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 16. 05. 2019

Související články

Ministryně Marksová: Sociální práce posiluje začleňování skupin a komunit
Světový den sociální práce byl poprvé vyhlášen v roce 1983 Mezinárodní federací sociálních pracovníků (IFSW). Každoročně se slaví vždy třetí úterý v měsíci březnu. Tento den upozorňuje na smysl sociální práce jako profese a na její celospolečenský význam. Letošním tématem je podpora komunit a udržitelnosti životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Golasowská (KDU-ČSL): Příručka MŠMT o výchově mládeže je v rozporu s právní úpravou i zdravým rozumem
Vyjádření k interpelaci ministryně práce a sociálních věcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Dny tradičních vyšších profesí jsou sečteny, přichází post-profesní společnost
Úsměvné iniciativy typu Práce 4.0 by měly volit přiléhavější název, například Práce 0. Nastupující technologická revoluce vezme člověku v jejich tradiční podobě i vyšší profese, včetně lékařů, právníků, architektů nebo učitelů.  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.1.2017 v 22:40, zobrazit podobné
Golasowská (KDU-ČSL): Rodina se zadlužila a urny neměli kam uložit, stály v obýváku na sekretáři
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 3. 2017 k zákonu o státní sociální podpoře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Golasowská (KDU-ČSL): Na sociální služby scházejí zhruba tři miliardy
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Úřad práce informoval výchovné poradce základních škol z Blanska o situaci na trhu práce
O jaké profese mají zaměstnavatelé v Jihomoravském kraji největší zájem, jaké jsou šance na umístění absolventů škol na trhu práce nebo co je třeba zajistit při rozjezdu podnikání. To byla hlavní témata společného setkání výchovných poradců základních škol se zástupci regionálních zaměstnavatelů a odboru Obecního živnostenského úřadu Městského úřadu Blansko. Akci společně zorganizovaly tamní kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR a Střední škola technická a gastronomická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Budeme volit zákonodárce
Každá profese odpovídá za své případné chyby a omyly, s výjimkou právníků. Tato profese chyby nedělá, nenese za své rozhodnutí žádnou odpovědnost, jenom hájí právní názor. Samozřejmě s nárokem na odměnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Slovenská delegace navštívila Generální ředitelství Úřadu práce ČR
Aktivní politika zaměstnanosti, poradenství a zprostředkování, komunikace se zaměstnavateli, práce s dlouhodobě nezaměstnanými uchazeči či princip systému nepojistných sociálních dávek. To byla hlavní témata společného jednání za účasti generální ředitelky Úřadu práce ČR Kateřiny Sadílkové, předsedkyně Výboru pro sociální záležitosti Národní rady Slovenské republiky Aleny Bašistové a dalších členek výboru. Setkání se zúčastnil i tajemník Výboru pro sociální politiku PS PČR Antonín Papoušek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo práce chystá místo reformy penzí adaptaci důchodového systému, zahrnuje devět změn parametrů
Ministerstvo práce připravuje místo penzijní reformy adaptaci důchodového systému. Zahrnuje devět změn parametrů. Patřit mezi ně má dřívější důchod pro náročné profese, úprava penzí pečujících osob či přenastavení třetího pilíře. Záměry musejí ještě projednat vedení koaličních stran. Vláda by pak měla návrhy novel dostat v polovině prosince. Sněmovnímu rozpočtovému výboru to dnes řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Podle ní soubor změn přizpůsobí český systém 21. století a stárnutí společnosti. Opatření ale přiblížit nechtěla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Zvláštní řízení soudní
Prováděcí opatření z dílny ministerstva spravedlnosti poněkud postrádáme poté, co Soudní dvůr EU rozhodl o neomezené působnosti výkonu notářské profese v členských zemí Evropské unie. Podle Soudního dvora EU omezením notářské profese jen na české občany porušila Česká republika princip svobody usazování plynoucí z unijních smluv a podmínka české národnosti u notářů je podle něj diskriminační.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist