CSSP: Praha zajistila v zimě lidem bez přístřeší přes 27 tisíc noclehů
Letošní zimní opatření ukázala, že Praha má propracovaný a funkční systém humanitární pomoci lidem bez domova. Vzhledem ke stále se vylepšující síti služeb se toto nejhorší roční období pro osoby bez přístřeší obešlo bez větší újmy na zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 18:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 16. 05. 2019

Související články

Centra pro bezdomovce v Praze nikdo nechce, musí vznikat na vodě
Praha má zásadní problém s nedostatkem denních center pro lidi bez přístřeší. Nové má vzniknout na lodi, protože žádná městská část nechce podobné zařízení na svém území. V rozhovoru s ČTK to řekl ředitel městského Centra sociálních služeb Praha (CSSP) Tomáš Ján. CSSP podle něj výhledově plánuje otevřít denní centrum ve svém zařízení v Michli, ideální by však bylo mít jedno v každé větší městské části.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Lidé bez přístřeší někdy chtějí setrvat venku
I přes mrazivé počasí nabízejí pražské noclehárny lidem bez přístřeší volná místa. Stále je tedy dostatek míst pro všechny zájemce, kteří by chtěli strávit noc v teple.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Noclehárny nabízejí lidem bez přístřeší stále volná místa
I přes zimní počasí nabízejí pražské noclehárny lidem bez přístřeší stále volná místa. Kapacity nocleháren jsou z 80 procent zaplněné každou noc. Pro všechny zájemce, kteří by chtěli strávit noc v teple, je tedy dostatek míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Lidem bez domova může pomoci i Úřad práce ČR
Lidé bez přístřeší a finančních prostředků, kterým bezprostředně hrozí vážné poškození zdraví, nebo jsou v ohrožení života, se mohou obracet i na Úřad práce ČR. Na příslušném kontaktním pracovišti ÚP ČR si mohou požádat o dávku mimořádné okamžité pomoci (MOP), například na úhradu jednorázového výdaje spojeného se zaplacením noclehu v zařízení, kde mohou přečkat mrazivou noc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Lidé bez přístřeší často noclehárnu nechtěli využít
Na zajištění zimních opatření (2016/2017) pro lidi bez přístřeší podobně jako za minulé období Praha uvolnila osm milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): I přes současné mrazy máme volná místa pro osoby bez přístřeší
Mrazivé počasí, které má trvat do víkendu, zatím kapacity v rámci zimních opatření v noclehárnách pro osoby bez přístřeší nepřeplnilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Program Viola je pro muže i ženy, mající konfliktní vztahy s blízkými
Praha už dlouhodobě patří mezi kraje s největším počtem odhalených případů domácího násilí. Jenom v letošním roce je to přes 100 případů, které skončily vykázáním násilných osob z domácností. Nabízí pomoc ohroženým osobám, ale i samotným násilníkům. Proto vznikl v rámci Intervenčního centra CSSP (Centra sociálních služeb Praha) Program Viola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci Úřadu vlády ČR věnovali přes tisíc kusů oblečení dětským domovům, seniorům i lidem bez domova
Vedoucí Úřadu vlády ČR Pavel Dvořák dnes předal přes tisíc kusů starého oblečení Českému červenému kříži, který je bude distribuovat dětským domovům, seniorům i lidem bez domova. Oblečení věnovali potřebným zaměstnanci úřadu v rámci charitativní sbírky. Ta probíhala na Úřadu vlády od 1. do 31. října 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
MHMP: Přes 120 psů lidí bez domova bylo v Praze naočkováno a označeno čipy
Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Petr Lachnit: Pohádkový les Prahy 5 na Cibulce přilákal více než osm tisíc lidí
K nejoblíbenějším akcím pro děti, jež pořádá městská část Praha 5 pod záštitou radního Petra Lachnita, se jednoznačně zařadil Pohádkový les, který si v sobotu 16. června nenechalo ujít více než osm tisíc lidí. Ti všichni na Cibulce zažili mnoho zábavy, dobrodružství a legrace. Přes 80 procent dětí přitom bylo z městské části Praha 5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist