Martin Kupka: Personálních změn ve vládě už bylo tolik, že to zpochybňuje legitimitu vyjádření důvěry. Tu dostal zcela jiný kabinet
ROZHOVOR „Pravice usiluje o svět, kde se stát nemotá lidem do života víc, než je nezbytně nutné. Kde nechává postarat se o sebe ty, kteří to zvládají, aby o to účinněji mohl pomoci těm, kdo to z různých důvodů nezvládnou. Opakem je levice, která má snahu lidi neustále vést, ukazovat jim, jak mají žít,“ řekl v rozhovoru místopředseda ODS Martin Kupka. Tvrzení, že takové rozdělení je zastaralé, považuje za nepravdivé. Vlády odborníků totiž prý nakonec troskotají na neschopnosti politicky rozhodnout politické otázky, protože se nemají bez politického cíle a dlouhodobé hodnoty podle čeho řídit. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také sdělil, že současné výměny na postech ministrů vyvolávají pochybnosti o důvěryhodnosti celé vlády, protože ta původní měla jiné složení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 19:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 20. 05. 2019

Související články

Připomeňte si pět změn v Babišově vládě. Nejdéle sloužil Ťok, Malá vydržela 13 dní
Přehled personálních změn v koaliční vládě Andreje Babiše (ANO).
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.4.2019 v 15:36, zobrazit podobné
Odvolá premiér bez důvěry Babiš ministra bez důvěry Milku, protože „také kradně“,
když ministr zemědělství bez důvěry Milek jasně ukázal, že je naprosto stejný jako tolik kritizovaný a vysmívaný expremiér Nečas, který dával Janě Nagyové vysoké odměny proto, že dřela jako kůň? Nebo je to zcela jiný případ?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 5.4.2018 v 16:40, zobrazit podobné
Karel Hvížďala: Kdy nastává ústavní puč
Po výroku prezidenta Miloše Zemana, který minulý čtvrtek prohlásil v TV Barrandov, že vláda bez důvěry parlamentu je plnohodnotná, což zopakoval při středečním jmenování vlády a může podle něj dělat jakékoliv kroky, a to včetně personálních změn a po výroku premiéra Andreje Babiše, že jeho vláda "bude makat i bez důvěry," se objevily výroky odborníků, v nichž zaznělo i obvinění z ústavního puče.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 17.12.2017 v 16:41, zobrazit podobné
Servilní Pelikán se podbízel zahraniční velmoci, myslí si prezident Zeman. A přidal i důvod, proč tomu tak bylo
Nový týden přinesl také nový díl pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov. Moderátor Jaromír Soukup s prezidentem Milošem Zemanem otevřeli diskusi nad tématy, které rezonují v české politické společnosti. Společně se zastavili u personálních změn ve vládě, státního rozpočtu, ale také u kauzy Nikulin a dalších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vládnout čtyři roky bez důvěry? Babiš si to nedovede představit
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš odmítá nápad prezidenta Miloše Zemana, že by jeho případný kabinet mohl Česku vládnout bez důvěry. Babiš v pátek řekl, že si nedokáže představit, že by zemi vládl kabinet bez důvěry nebo tolerance celé čtyři roky. Lídr ANO prý věří, že jeho vláda ve Sněmovně uspěje a odmítá předčasné volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Martin Kupka: Nad projevy řady komunistů zůstávám stát v němém údivu. Babiš je pouští k moci a jejich sebevědomí závratně roste
ROZHOVOR „Šlo mu o gesto a vyjádření jiného postoje – ukázat Rusku, že jejich pozici tady bereme vážně,“ říká k úkolu od prezidenta Miloše Zemana pro BIS o prověření skladování novičoku místopředseda ODS Martin Kupka. Za běžných okolností by se premiér musel hlasitě ohradit: „Jestli se nic takového nestalo, znamená to, že se dál posouváme mimo normální politiku,“ varuje. Nad projevy komunistů zůstává stát „v němém údivu“ a hovoří nejen o jejich neuvěřitelné demagogii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Do koalice nejdeme, řekl poslanec KSČM. Někteří jejich poslanci pořád váhají. Pak se ke komunistům vyjádřila Valachová
Hosty Událostí, komentářů České televize byli poslankyně Kateřina Valachová (ČSSD) a komunistický poslanec Stanislav Grospič. A tématem bylo zítřejší vyjádření důvěry vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotkův kabinet se má zabývat situací na olomouckém vrchním zastupitelství
Sněmovna vyzvala vládu, aby zvážila případná opatření v souvislosti s činností olomouckého vrchního státního zastupitelství (VSZ). Vláda by měla posoudit, zda postačuje kárná žaloba, kterou podal nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, nebo zda nejsou potřeba další opatření včetně personálních změn. Vyplývá to ze závěru sněmovní komise ke sporné reformě policie, který dnes poslanci schválili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Předčasné volby, nebo definitivní demontáž České republiky. Novinář Hvížďala varuje před Babišovým ústavním pučem
Prezident Miloš Zeman minulý čtvrtek v TV Barrandov prohlásil, že vláda bez důvěry parlamentu je plnohodnotná a může podle něj dělat jakékoliv kroky, a to včetně personálních změn. Po výroku premiéra Andreje Babiše, že jeho vláda „bude makat i bez důvěry“, se objevily výroky odborníků, v nichž zaznělo i obvinění z ústavního puče. „Babiš občanům předložil novou společenskou smlouvu, namísto dodržování ústavy a základních práv přichází s obecným slibem sociální reformy, jejímž základním smyslem je například omezit sociální dávky,“ napsal novinář, dramatik a spisovatel Karel Hvížďala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
NSS: Místo Petra Bendla je zvoleným poslancem Martin Kupka
Nejvyšší správní soud rozhodl o tom, že Ing. Petr Bendl nebyl platně zvolen poslancem, neboť místo něj byl zvolen Mgr. Martin Kupka. Soud tak učinil po prověření přepočtení přednostních hlasů pro kandidáty ODS z celkem 903 volebních okrsků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist