Česko by mohlo unii vracet 450 mil Kč, média zveřejnila zprávu Evropské komise
Česko by mohlo do rozpočtu EU vracet kolem 450 milionů korun dotací, které čerpal holding Agrofert. Vyplývá to z návrhu auditní zprávy Evropské komise (EK), podle něhož je premiér Andrej Babiš (ANO) ve střetu zájmů, dál má na firmu vliv a současně má jako předseda vlády vliv i na použití unijních peněz. Celý sedmdesátistránkový dokument zveřejnily na webu Hospodářské noviny a Aktuálně.cz, Seznam.cz, Info.cz a Deník N, části pak Český rozhlas. Česká strana se bude moci ke zjištěním vyjádřit, komise podle toho může materiál ještě upravit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 01. 06. 2019

Související články

Audit Evropské komise: Bude vracet Česko stamiliony do Bruselu? Není to tak jisté
Odborníci na získání dotací se v minulých dnech vyjádřili k auditu Evropské komise, podle něhož se někteří domnívají, že Česko bude muset vracet Evropské unii stovky milionů korun. Premiér Andrej Babiš (ANO) to odmítá. A jak píše server Aktuálně.cz, jistí si tím nejsou právě ani šéfové významných poradenských firem. Text serveru koluje po sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Juncker představil svou novou vizi EU. Někteří půjdou „na vzduch“
Současný předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker začíná otevřeně hovořit o vícerychlostní Evropské unii. Jeho slova přinesla německá agentura DPA. Zprávu převzala i další média včetně agentury Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Agrofert: V návrhu auditu EK jsou nepřesnosti a zavádějící tvrzení
V návrhu auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) je podle skupiny Agrofert řada nepřesností, nepravdivých tvrzení a zavádějících interpretací. Firma k tomuto zjištění dospěla po prvním seznámení s návrhem auditní zprávy, kterou v pátek zveřejnila média, sdělil dnes ČTK její mluvčí Karel Hanzelka. Současně zopakoval, že Agrofert zná zprávu zatím jen z médií a že ohledně čerpání dotací se vždy řídil zákony a platnými pravidly. Nevidí tedy důvod, proč by případně měl dotace vracet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš navrhne von der Leyenové do Evropské komise Jourovou
Jedinou kandidátkou, kterou bude Česko navrhovat do budoucí Evropské komise (EK), je stávající eurokomisařka Věra Jourovoá. Novinářům to dnes řekl premiér Andrej Babiš před odletem do Bruselu, kde bude s nastávající předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou jednat mimo jiné o českém postu ve vrcholném orgánu unijní exekutivy. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): V jedné věci má premiér pravdu - ČR skutečně nebude Evropské unii nic vracet
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 4. června 2019 - Projednání rizika možných finančních ztrát České republiky v souvislosti s předběžnou zprávou Evropské komise o šetření střetu zájmů předsedy vlády České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Prohlášení k letošnímu „rozšiřovacímu balíčku“ Evropské komise
Politika rozšiřování EU patří dlouhodobě mezi priority české zahraniční politiky. Evropská komise zveřejnila dne 29. května 2019 svou každoroční souhrnnou zprávu k politice rozšiřování EU a balíček hodnotících zpráv k jednotlivým aspirantským zemím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Proč by český daňový poplatník měl financovat podnikání českého multimiliardáře?
Média zveřejnila informace, které se týkají zprávy auditu Evropské komise o střetu zájmů českého premiéra. Podle nich Evropská komise upozorňuje, že ČR musí vrátit část dotací nebo je nedostane z Bruselu proplacené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Česko se výrazně zlepšilo ve výběru DPH, chválí Evropská komise
V roce 2016 se v Česku snížila mezera ve výběru daně z přidané hodnoty (DPH), která představuje rozdíl mezi očekávaným a skutečným výběrem DPH, o deset miliard korun na 58,5 miliardy korun. Vyplývá to ze studie Evropské komise, kterou zveřejnila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Česko dnes stane před soudem EU. Kvůli migraci
Soudní dvůr Evropské unie se dnes začne zabývat žalobou Evropské komise na Česko, Polsko a Maďarsko kvůli jejich odmítání podílet se před několika lety na přerozdělování žadatelů o azyl z Řecka a Itálie podle stanovených kvót. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Evropská komise potvrdila výhrady Pirátů k novele služebního zákona
„Od Evropské komise lze očekávat vůči služebnímu zákonu kritiku. Neřeší depolitizaci státní správy, naopak,“ uvedl v březnovém komentáři předseda Pirátů Ivan Bartoš. Jeho obavy se v pátek odpoledne naplnily poté, co vláda zveřejnila kritický dokument Evropské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist