Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.822x, což odpovídá cca 147.248-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Scénáře pro válku? Máme. Generál Opata nejen k pozici české armády v NATO
Hostem moderátorky Lucie Výborné v pořadu Českého rozhlasu Radiožurnál byl náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata. Podle jeho slov jsme, co se týče vyvážené armády, dobří ve všech disciplínách, které armáda provozuje. „Myslím si, že jsme cenění jako kredibilní vojáci a kredibilní armáda, protože naše účast v operacích, na cvičeních s Aliancí a naše chování v Alianci vůbec je hodnoceno velice dobře,“ zmínil Opata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2019 v 08:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 02. 06. 2019

Související články

Armáda ČR: Generál Opata se zúčastnil konference Vojenského výboru NATO
Ve dnech 28. až 30. září se náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Aleš Opata zúčastnil konference Vojenského výboru NATO v polské Varšavě. Hlavními tématy jednání bylo posílení vojenských schopností a připravenosti Aliance, adaptace velitelské struktury NATO, modernizace koaličních sil a nasazení vojsk v zahraničních operacích. Program konference zahájil předseda Vojenského výboru NATO Air Chief Marshal Sir Stuart Peach, po něm následovalo vystoupení ministra obrany Polska Mariusze Blaszczaka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Když budeme bojovat na hranicích našeho státu, bude to mít dopad na naše lidi. Generál Opata řekl jasné slovo k zahraničním misím
Jak moc je politicky a vojensky rozdělen současný svět a jaká jsou jeho největší bezpečnostní rizika? Nejen o tom přišel do úterního pořadu Interview na ČT24 debatovat s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou náčelník Generálního štábu Armády České republiky Aleš Opata. Pohovořil také o tom, jak důležitá je přítomnost české armády v Afghánistánu a jak moc je pro Česko zásadní být článkem Severoatlantické aliance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Spolupráce s Gruzií je pro nás prioritou
Náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Aleš Opata se v úterý a ve středu zúčastnil konference Vojenského výboru NATO v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Generál Opata navštívil vojáky v Pobaltí
Náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Aleš Opata navštívil tento týden ve středu a ve čtvrtek vojáky minometné čety 71. mechanizovaného praporu z Hranic a mechanizované roty ze žateckého 41. mechanizovaného praporu v Pobaltí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Generál Opata se v Bruselu zúčastnil jednání vojenských výborů EU a NATO
Ve dnech 21. a 22. května se náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata zúčastnil v Bruselu pravidelných jednání Vojenského výboru Evropské unie a Vojenského výboru NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Generál Šedivý: Schází nám politici se strategickým myšlením. Dobře, že jsme v NATO
Pokud by Česká republika nevstoupila do NATO, z její armády by se stal skanzen a nedostala by se na úroveň, na které je dnes. ČTK to v souvislosti s dvacátým výročím vstupu ČR do aliance řekl armádní generál Jiří Šedivý, který v roce 1999 vedl generální štáb české armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rusko je slabé a válku s NATO nechce, uvedl český generál
Generál Karel Řehka, zástupce velitele Mnohonárodní divize severovýchod v polském Elblagu a autor knihy Informační válka, je přesvědčen, že Rusko nechce válku. „Je slabší než NATO a ví to,“ řekl Řehka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Že máme být neutrální? Nebezpečné a scestné, varuje generál Pavel
Členství v NATO umožnilo české armádě těžit ze sdílených poznatků o úspěších i neúspěších spojenců. Českým vojákům pomohla k získání zkušeností o obraně také účast na vojenských misích aliance. U příležitosti 20. výročí vstupu Česka do NATO to ČTK řekl někdejší předseda Vojenského výboru NATO a bývalý náčelník generálního štábu české armády Petr Pavel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Takový rozkaz nesmí být veřejný! Generál Blaško promluvil o pomstě za Afghánistán. A také o dnešním velení armády
Generál Opata vydal rozkaz: Dopadnout a potrestat komplice sebevražedného atentátníka, který zabil tři české vojáky. Uvedl to v pátečních Událostech, komentářích. Ale co si o tom myslí generál Hynek Blaško, který bude kandidovat za SPD? Po dotazu věci znalé čtenářky se vyjádřil na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Generál Opata jmenoval nové plukovníky
Při příležitosti oslav Dne vítězství se v pátek 4. května uskutečnilo ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově slavnostní jmenování vojáků do hodnosti plukovníka. Náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Aleš Opata udělil také čestné odznaky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
TOPlist