ÚZSVM vyřeší po 50 letech vlastnictví pozemku v centru Českých Velenic
Zaměstnanci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Jindřichově Hradci vyřešili případ problematického vlastnictví pozemku uprostřed Českých Velenic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2019 v 19:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 02. 06. 2019

Související články

ÚZSVM ve Svitavách vyřešil duplicitní vlastnictví rozsáhlých pozemků
Svitavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyřešilo mimosoudní cestou duplicitní zápis vlastnictví v katastru nemovitostí. Jedná se o 55 převážně lesních a zemědělských pozemků v katastrálním území Svojanov u Borušova o celkové rozloze 126 151 m2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Olomouci převedl úplatně pozemky v centru obce Javoříčko
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Olomouci uskutečnil prodej tří pozemků, které se nachází v centru obce Javoříčko, a které jsou částečně zastavěny stavbou občanské vybavenosti ve vlastnictví fyzické osoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Po více než šestnácti letech došlo ke sjednocení vlastnictví nemovitostí v Kopřivnici
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Novém Jičíně prodal formou přímého prodeje dva pozemky v Kopřivnici za 567 000 Kč, přičemž jejich účetní hodnota činila 61 416 Kč. Novými majiteli pozemků se stali spoluvlastníci budovy, která na pozemku stojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodal na Svitavsku sedm pozemků v motokrosovém závodišti za víc než čtvrt milionu korun
Svitavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodalo do vlastnictví obce Opatov pozemky, které se nacházejí v areálu motokrosového závodiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ÚZSVM vyřešil nejasné vlastnictví čtyř pozemků na Hodonínsku. Patřily oběti holokaustu
Další čtyři položky ze seznamu majetku vedeného v katastru nemovitostí na nedostatečně identifikované vlastníky vyřešili pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Hodoníně. Za dohledáním vlastníka čtyř pozemků se však opět skrývá jeden z tragických osudů židovských obyvatel, odsunutých za války do koncentračních táborů. V tomto případě jde o příběh rodiny Matyldy M.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převedl bezúplatně do vlastnictví města Třinec sedm pozemků
Frýdecko-místecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převedlo v I. pololetí roku 2018 bezúplatně do vlastnictví města Třinec celkem sedm malých pozemků na ulici Jablunkovská, v části označované místními jako tzv. "Malá Jablunkovská" na rozhraní městských částí Staré Město a Lyžbice. Jednalo se o pozemky, které Československý stát nabyl v minulém století za účelem výstavby místního sídliště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převedl bezúplatně Pardubickému kraji patnáct pozemků
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Ústí nad Orlicí převedlo bezúplatně do vlastnictví Pardubického kraje pozemky pro připravovanou modernizaci silnice II. třídy Mladkov–Jablonné nad Orlicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Jihomoravský kraj získal pozemky v areálu domova pro osoby se zdravotním postižením
Pracoviště ÚZSVM v Břeclavi bezúplatně převedlo pět pozemků o výměře více než 300 m2 v obci Klentnice do vlastnictví Jihomoravského kraje. Pozemky byly původně zapsány na dnes již neexistující subjekt Okresní ústav sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Po pětatřiceti letech vlastníkem pozemku pod svým rodinným domem
V Hostouni se po 35 letech stali vlastníci domu i vlastníky pozemku, na němž jejich dům stojí. V roce 1983 dům koupili a stavební pozemek zůstal v osobním užívání původního vlastníka. Vlastníci domu požádali Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových o pomoc při dohledání současného vlastníka pozemku – dědice, od kterého by mohli stavební pozemek odkoupit a dát do pořádku vlastnické vztahy k nemovitosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ÚZSVM vyřešil vlastnictví pozemků na Znojemsku zapsaných na nedostatečně identifikované vlastníky
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Znojmě provedlo kompletní lustraci listin k majetku dvou osob vedených v katastru nemovitostí jako nedostatečně identifikované vlastníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist