KONS: K (ne)projednávání Výročních zpráv České televize
Konzervativní strana na základě otevřených zdrojů konstatuje, že již delší dobu trvající odmítání projednání Výročních zpráv ČT Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR ze strany poslanců ANO, SPD a KSČM považuje za alarmující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 05:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 04. 06. 2019

Související články

Poslance čekají interpelace a výroční zprávy České televize
Poslance dnes zaměstnají zejména pravidelné interpelace na členy vlády. Po odkladech by také mohli pokračovat v projednávání výročních zpráv České televize za léta 2016 a 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
STAN: Jasný nátlak na veřejnoprávní média si už nenecháme líbit
Komentář na facebookovém profilu k odkládání schválení výročních zpráv České televize
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Právo kritizovat Českou televizi má jak běžný občan, tak i prezident
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek veřejně vyslovil přání, aby se změnilo vedení České televize, k čemuž by mohlo vést neschválení výročních zpráv o hospodaření veřejnoprávní televize Poslaneckou sněmovnou.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.6.2019 v 19:40, zobrazit podobné
Koalice podpoří schválení výročních zpráv ČT, ohlásil Zaorálek. Navzdory výbušným informacím
Koaliční lídři se dohodli, že ve čtvrtek při projednávání ve Sněmovně podpoří výroční zprávy České televize (ČT). Po jednání sociálních demokratů a ANO to ČTK sdělil ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Ne všichni členové ČSSD jsou však z této dohody nadšení. Poslanec sociální demokracie Jaroslav Foldyna se v poslední době netajil velkými výhradami k vedení ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ředitel ČT vynadal poslancům
V Poslanecké sněmovně v současnosti čeká na projednání a schválení již pět výročních zpráv o činnosti a hospodaření České televize, což není normální. Sněmovna tak v podstatě nevykonává roli nejvyššího kontrolního orgánu ČT. V rozhovoru s ČTK to řekl generální ředitel České televize Petr Dvořák. Vyjádření zástupců sněmovního volebního výboru, který se zabývá médii, ČTK shání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Česká televize obstála dobře v náročné zkoušce, znělo na bilančním jednání poslanců. Miroslava Němcová si vzala na paškál rozhlas
Česká televize, Český rozhlas i obě veřejnoprávní rady si mohou po projednávání jejich výročních zpráv o činnosti i hospodaření za minulý rok mnout spokojeností ruce. Volební výbor svými usneseními doporučil Poslanecké sněmovně všechny čtyři schválit. Zatímco v případě veřejnoprávního rozhlasu probíhalo jednání ve střízlivém tónu, v případě televize nechali radní vzpomenout na svou často připomínanou přezdívku „kruhová obrana generálního ředitele“. Přítomní se dozvěděli, jak je Česká televize skvělá, což není jen dojem radních, ale potvrzují to průzkumy, neprosazuje žádný svůj názor, až zázračně snižuje rok od roku náklady přepočtené na hodinu výroby a přes neustále rostoucí nároky vše zvládá s takřka neměnným počtem zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Foldyna: ČT vyšetřují kvůli hospodaření! Takže žádám následující krok
ROZHOVOR V situaci, kdy hospodaření České televize vyšetřují orgány činné v trestním řízení, by neschválení jejích výročních zpráv Sněmovnou bylo rozumným krokem. Pokud by se totiž schválily a následně se ukázalo, že v souvislosti s hospodařením ČT k trestné činnosti docházelo, tak každý, kdo by hlasoval pro přijetí zpráv, by se závažným způsobem zpronevěřil své povinnosti poslance, kterou je starost o řádné nakládání s veřejnými prostředky. Tvrdí to poslanec Jaroslav Foldyna s tím, že trestní oznámení nemíří na ČT jako na instituci, ale jen na její nejvyšší management a členy jejích kontrolních orgánů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
České dráhy bodovaly v žebříčku Czech Top 100 hned několikrát
Ve středu 22. listopadu 2017 proběhlo vyhlášení cen již 24. ročníku soutěže nejlepších výročních zpráv a firemních časopisů, které každoročně pořádá sdružení CZECH TOP 100.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: Církve nedodržely ani to minimum, ke kterému se zavázaly, tedy zveřejnění svých výročních zpráv
Projev na 25. schůzi Poslanecké sněmovny 13. prosince 2018 ke změně návrhu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Primitivita zpráv České televize o Kerčském incidentu
V Událostech 27. 11. 2018 (ČT1) bylo zpravodajství o Kerčském incidentu. Zpravodaj České televize Miroslav Karas v reportáži o zadržení ukrajinských námořníků, kteří pronikli do ruských vod, uvedl, že je překvapivé rychlé jednání ruských soudů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist