Petr Michalů: Jsem větší ruský patriot, než mnozí ti, kteří se v Rusku narodili
Otevřený dopis Čechoslováka Petra Michalů prezidentu Ruské federace Vladimíru Putinovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 08:35, prečteno: 11x

nejlepší články ze dne: 04. 06. 2019

Související články

Od roku 1992 zabili v Rusku 86 novinářů, říká ruský režisér Kurov
Ruský režisér Askold Kurov se v rozhovoru s Milanem Šímou rozhovořil o novinářích, kteří byli v Rusku zavražděni. Podle jeho slov jich bylo 86. Rozhovor přinesl server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Mnozí Rusové stále hájí brutální okupaci Československa
Se zájmem jsem se včera podíval na dokument České televize Invaze 1968 ruský pohled. Smutné ovšem je, že názory sovětského generála, který prokazatelně lhal o srpnové okupaci, v Rusku stále převažují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Michalů: Plzeňská fabulace, lež a mýtus
Plzeňáci se považují stále za něco extra, za něco výjimečného, asi i proto, že tam mají nejen proslulé pivovary, ale zejména i extra „kvalitní“ školství a „vzdělávání“. O jejich „univerzitách“ kolují i v zahraničí legendy…(pomalu již větší, než o těch pivovarech). Též mezi věhlasnými politiky českého protektorátu, nebo chcete-li české kolonie, jsou mnozí pyšnící se uceleným „vysokoškolským“ vzděláním a akademickým titulem získaným právě na jedné ze slovutných univerzit města Plzně. Takže mě v podstatě ani vůbec nic nepřekvapuje. Ale budiž, ať si ti plzeňští věří, čemu chtějí a oslavují si, že je třeba i osvobodili hotentoti, či křováci. Nebo snad křiváci?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Čeští filmaři spouštějí hladovku za kolegu, vězněného v Rusku: Vidíte, jak málo znamená pro ruský stát lidský život?
Čeští občané mají své zkušenosti s rusky mluvícími vojáky, kteří nás v roce 1945 osvobodili od nacistů, ale v roce 1968 neváhali střílet do Čechoslováků ostrými náboji. Okupační armáda, která v naší zemi pobývala přes dvacet let, měla na svědomí desítky životů našich spoluobčanů. Snad i díky této zkušenosti začnou čeští filmaři držet hladovku za ukrajinského režiséra Olega Sencova vězněného v Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Jsem patriot, vlastenec a nacionalista, řekl o sobě Petr Hampl v pořadu Na prahu změn
Do dalšího dílu pořadu Na prahu změn, který vysílá banskobystrický Slobodný vysielač, byl pozván Petr Hampl, známý především jako sociolog, také je ale tajemníkem České společnosti pro civilizační studia, místopředseda Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže nebo autorem knihy Prolomení hradeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Putin: Gorbačov nechápal a neuspěl. Jelcina jsem odmítl, když mi nabídl prezidenta
„To nejdůležitější, co v Rusku je, je jeho národ. S jeho představou o sobě. Ruský národ nemůže nikdy existovat bez vlastní státní suverenity. Právě s ohledem na tuto skutečnost by měli všichni naši partneři budovat rovnocenné vztahy s Ruskem,“ sdělil ruský prezident Vladimir Putin americkému filmovému režisérovi Oliveru Stoneovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Štěpán Černoušek: Vykořeněná paměť: V Rusku se 100 let od VŘSR vede boj o výklad stalinských represí a Lenin se směje
Ruský prezident Vladimir Putin před týdnem v Moskvě s velkou pompou odhalil nový státní památník obětem politických represí – Zeď zármutku. Na první pohled by se mohlo zdát, že tak dnešní ruský stát odsoudil zlo páchané ve jménu komunistické ideologie, která právě před sto lety v Rusku během „Velké říjnové socialistické revoluce“ zvítězila. Realita je ovšem jiná – po celém Rusku stále stojí tisíce Leninových památníků, ulice i města se…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 7.11.2017 v 09:41, zobrazit podobné
Karel Hvížďala: Příběh Libora Roučka a ČSSD
"Smutný pohled byl na celé předsednictvo ČSSD. Když jsem se díval kolem, uvědomil jsem si, že to již není strana lidí, kteří ji po roce 1989 na základě sociálnědemokratických ideálů obnovovali. Že zde jsou mnozí z naprosto jiných důvodů než idealistických, že každý druhý člen stranického vedení byl před listopadem 89 v KSČ, že mnozí nemají o sociálnědemokratických hodnotách ani ponětí a že nějakých 90 procent členů vedení nezná jediný cizí…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 30.9.2019 v 20:41, zobrazit podobné
Ruský premiér si prý nakradl majetek za miliardy
S tímto objevem přišel známý ruský bloger Alexandr Navalnyj. V Rusku, zemi mimořádné korupce, nejsou jachty, vinice, helikoptéry či zámek v Itálii ve vlastnictví Dmitrije Medveděva žádným překvapením.  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 9.3.2017 v 19:40, zobrazit podobné
TOPlist